Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Znate šta meni treba? Neki zvučnici da naštekam na mp3, mali naravno, i aktivni. Postoji li nešto takvo?

 

Baš danas sam planirao da pripremim Sony Ericsson W810i za vožnju. Imam zvučnike za ovaj telefon, samo da razmislim gde i kako da ih nakačim na bicikl i evo muzike (nadam se da baterija može par sati da izdrži)...

Link to comment

Danas mi je tip u bajk prodavnici rekao da u industriji bicikala uopšte ne postoji ništa "hromirano". Da sam minut pre toga umro, umro bih u neznanju. (To je zato što sam tražio nešto za poliranje "hromiranih" delova).

 

Vata mi se neka hrđa (po guvernali) i ide mi na živce.

 

Je l' fazon neki u navodnicima? Postoje čak i hromirani ramovi. O pedalama da ne govorim.

Link to comment

Nije fazon u navodnicima, ovaj je to stvarno mislio (i rekao). Ja sad nisam pametan kako da ispoliram tu rđu.

 

EDIT. Btw. u prodavnici sa jedno 800 bicikala bukvalno nijedno nije imalo ništa što bih ja zvao hromiranim. Isključivo neki crni mat lak/farbu/materijal, to je sad neka moda.

Edited by Indy
Link to comment

Rđu moraš da skineš. Ne znam tačno kakva ti je podloga, ali neka standardna anti-rost tečnost bi trebalo da reši posao. Ima da se kupi u svakoj farbari.

Link to comment

Meni ipak bolje sluske.

Nek me neko ispravi jer me sada mrzi da tražim zakon i pretražujem, ali koliko se sećam slušalice su zabranjene za bicikliste.

Link to comment

"Vozač bicikla, mopeda, tricikla i motocikla mora da upravlja vozilom na način kojim se ne umanjuje stabilnost vozila i ne ometa druge učesnike u saobraćaju, a naročito ne sme da:

. . .

7) upotrebljava na oba uva slušalice za audio uređaje."

Link to comment

Ne osećam se bezbedno dok vozim sa sluškama i kontam da kada mi neko trubi i sl a ja ga ne čujem da mi jebe sve po spisku u sebi (mada, ko još u kolima psuje u sebi) i to sa punim pravom. 

Tako da, zvučnici. 

Link to comment

I da nisu zabranjene zakonom, slušalice ne bih nosio, osim možda na stazama koje su potpuno izolovane od saobraćaja, mada i tad nisam siguran da bih nosio.

 

Za vikend ću da isprobam vožnju s zvučnicima...

Edited by Velocipede
Link to comment

vozim 20 godina sa sluskama i nikad me nisu cimali niti mi se ikad desilo da ne cujem saobracaj. Naravno nikakve sluske za ponistavanje buke vec najobicnije

Link to comment

jel ima neka fora za koju ne znam da se resi pitanje niskog polozaja kocnica na drumskom bajku. naime pocastih se jednim lepim i nadasve laganim (7.5kg) karboncem na buvljaku pre par nedelja i uzasno mi prija voznja s njim. ne samo da je lagan nego je i brutalno utegnut i ima sjajan prenos tako mi nijedan gradski uspon vise nije drama. medjutim ono sto jeste drama je kocenje, jer je za jaku reakciju kocnica potreban pun stisak sto je moguce samo iz potpuno povijenog polozaja napred. tako mi je vec zesce nezgodno da vozim u gradu gde se uglavnom oslanjam na horizontalni deo volana tako da sam prilicno bespomocan u slucaju da mi treba nagla reakcija. napominjem da kocnice imaju integrisane samaraljke za menjac tako da nema rezona setati to po volanu. ako drzim sa strane (a isto gore) mogu da kocim ali nemam full grip sto znaci dosta kilavo.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...