Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

btw ja sam jednom potpuno pametno pala na mokrom suvom lišću*, niti sam nešto radila, niti sam brzo išla, niti se nešto specijalno desilo, samo odjednom "paf"

 

srećom nije bilo potrebe da idem kod doktora

 

 

 

*jedan kolega je jednom zbog istog™ imao operaciju kolena

Link to comment

nije zbog istog™... pre tri meseci mi napravili rekonstrukciju LCA, i pre tri dana zvanično otvorio sezonu  :heart:  .... ok, bilo je rehabilitacije na sobnom, ali to se ne računa...
Hjortron, vožnja na posao se računa :thumbsup:

Link to comment

 

Ali, kao i uvek, razlog za nezgodu je bio potpuno glup.

Krenuo da mi se podize kacket na nizbrdici pa sam refleksno krenuo da ga zadrzim levom rukom. Sledio sam se kad mi je zadrhtao volan. 

Link to comment

eh, eh, pa dobro, na neki način razumem

 

inače ja imam 10-12km u jednom pravcu, to valjda može :) (osim kad "varam" pomoću gradskog prevoza, onda imam samo 3km <najmanje, zavisi kako tačno "muvam">)

Edited by Hjortron
Link to comment

bwt dok sam živela u malom gradu, ni za koju akciju* nisam prelazila više od oko 3km u jednom pravcu i važila sam da sam kul likica

 

sada u ogromnom gradu mi je minimum minimuma 3km u jednom pravcu gde god da idem, a gradski prevoz koristim zbog vremena u oba smisla (najbrža sam kad kombinujem + kad su neke šalala meteorološke prilike 3km nije problem ali 10-15  već nije baš gušt)

elem, par puta sam čula komentare "ah, ti si znači jedna od onih što ubacuju bicikl u voz" pri čemu znam da te ličnosti misle da su ljudi koji voze bicikl vozom lenčuge

 

 

 

 

*posao, kupovina, izlasci itd, ne vožnja radi vožnje 

Link to comment

Pa da, te sitne vožnje su, ono, odlazak do pijace, trk časkom po hleb i mleko. To se ne računa u vožnju kao takvu. 10 km je baš onako fino. Nije tura, ali taman da se čovek provoza i oseti vožnju.

Ja otprilike toliko imam do vežbališta za pentranje. 10km, tamo, 10 nazad. Taman da malo okrenem pedale i osetim vetar u kosi.

Link to comment

ja imam iskustva sa vozom za zagreb - nije bilo problema.

samo cuvaj stvari, mojim drugarima su ocerupali bajseve dok su ovi spavali u kupeu

Link to comment

Pokusavam da izguglam jedan dobar tekst na tu temu pa sam naleteo na ovo

 

Železnice Srbije" su uvele uslugu prevoza bicikala svojih putnika, ali samo na liniji od Beograda preko Budimpešte do Praga, zahvaljujući češkim vagonima, objavljeno je na sajtu Udruženja građana "Ulice za bicikliste".

 

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2012&mm=08&dd=12&nav_id=634169

pročitao sam ovo, al ne znam kako bi to moglo da izgleda i koliko je bezbedno za bajs!?
Link to comment

Podmazivanje bicikla - s cim, kako, koliko, molim sovjete (odnosi se na sve delove koji se podmazuju).

 

Usput i ako neko ima iskustva sa poliranjem hromiranih dijelova (koja pasta, postupak... itd)

 

EDIT. Dok se neko ne pojavi, evo inspirativni video

 

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...