Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

36 minutes ago, Indy said:

+1

 

Pored toga još samo Video DownloadHelper (već pomenut) kao i LastPass (koga će uskoro zameniti Proton Pass - čekam da mi istekne pretplata za tekuću godinu.) Gledam da imam minimum ekstenzija, ali nikad i nigde bez uBlock Origina (plus to instaliram svim 80godišnjim klijentima koje inače satreše malware fejsbuk oglasi.)

 

 

 

 

Last Pass je već dvaput probijen, ako se dobro sećam, pa je zbog toga moj izbor 1Password.

 

uBlock Origin imam i na telefonima, pošto koristim FF i na Asusu i na Samsungu.

Link to comment

Kiwi na Androidu je po mom misljenju bolja varijanta od firefoxa za sada iz samo dva razloga skrolanje je puuuno fluidnije i support za skoro sve chrome ekstenzije. Mada ima i nekoliko drugij lepih stvari kao tab switcher, toolbar se moze podesavati, download manager je bas stabilan za velike fajlove, dark mode za one kojima je to bitno.

 

Do kraja godine ce i za Firefox biti podrzano puno vise ekstenzija od trenutnog veoma limitiranog broja.

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, napadaj said:

Last Pass je već dvaput probijen, ako se dobro sećam, pa je zbog toga moj izbor 1Password.

Zbog ovakvih stvari ja koristim KeePass sa desktop aplikacijom. Bar je baza kod tebe.

 

@bags dugo nisam koristio firefox, jel ima neki mod koji je minimalisticki, da lici na chrome?

  • +1 1
Link to comment

Ja sam koristio Kiwi na Androidu, mnogo je brz i odzivan bio, među prvima imao address polje dole, a ona fora sa "spuštanjem" prozora do pola je bila super - jel' ima to još uvek? Onda je počeo da kasni s update-ovima, te da brljavi pa sam stavio Vivaldi. Pokušao sam par puta da pređem na FF, ali je daleko sporiji + nema stvari bez kojih više ne mogu, poput šerovanja image-a direktno iz search-a. Na messengerima se dobije samo link, a sa Vivaldijem samo slička. Pride ima gomilu podešavanja, baš mi je ok s njim.

 

Na desktopu/laptopu samo Firefox, od trenutka kada je Chrome počeo da vezuje podešavanja i bookmarkse za nalog, mislim da ima 7 godina otprilike.

Edip: Jel' Chrome i ostali Hromoliki na desktopu još uvek imaju problem sa mutnim tekstom? Još jedan + za FF.

Edited by zorglub
Link to comment
7 minutes ago, napadaj said:

 

Izgleda gotovo isto kao Chrome i bez bilo kakvih modova.

 

Da. Probaj pa vidi. Predji na svetlu stranu @Shan Jan. Dosta stvari su preuzeli od chrome-a koje nisu bas idealne. Ima i dosta stvari sto se mogu jos uvek konfigurisati. Postoji i nekoliko vrhunskih tema i skinova.

 

Samo da kazem i da ublock radi bolje i efikasnije na Firefoxu. ( https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/uBlock-Origin-works-best-on-Firefox)

I firefox sync radi u medjuvremenu sasvim dobro. Tako da ako saltas izmedju razlicitih kompjutera, telefona sve ide sa tobom. (ako hoces)

 

Ima firefox i svoje probleme ali kad se sve uzme u obzir nema razloga da se ostane na Chrome ( i derivatima)

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, bags said:

Ne znam tacno na sta mislis.

 

Bila je odmah pored address bar-a ovakva ikona , i kad je stisneš, ceo prozor browsera se spusti do pola ekrana, da možeš da dohvatiš stvari sa vrha sajta palcem, bez menjanja položaja šake, odlična stvar.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, zorglub said:

 

Bila je odmah pored address bar-a ovakva ikona , i kad je stisneš, ceo prozor browsera se spusti do pola ekrana, da možeš da dohvatiš stvari sa vrha sajta palcem, bez menjanja položaja šake, odlična stvar.

 

Moze se ukljuciti. Kod mene je sad tu + za novi tab.

  • +1 1
Link to comment

Firefox je isto raspad. Oterali su gomilu zaposlenih pre dve-tri godine, ugasili manje više sve projekte, dok je CEO Mitchell Baker podigla platu sa 3 na 5 miliona. Pre toga je za 10 godina u kojima je pod njenim vođstvom Firefox izgubio trku sa Chromeom podigla platu jedno 5x. Inače je u priči završila kao advokat koja je radila za Netscape. Moj zaključak: Firefox je na samrti i trenutno ga bean counteri cede kao suvu drenovinu dok ne odu u penziju.

 

Ja koristim Brave, iako je to isto crypto povezano sranje, i nisam uključio one neke feature preko kojih pokušavaju da se istaknu (npr. tvoj deo para od reklama), ali makar imaju neku viziju šta hoće. Ad blocker je deo browsera i do sada su uglavnom bili glasni i agresivni da će gasiti svaki pokušaj Googlea da prati korisnike.

Link to comment

Firefox je jedini alternativni engine. Mozilla sigurno ima problem sa vizijom a pogotovo sa CEO i to je svima jasno. Pogotovo nama koji koriste Firefox od pocetka. (kad se samo setim fijaska sa XUL ekstenzijama, onda ovaj novi android firefox sta jos uvek nedostaje u odnosu na prethodnu verziju)

 

Brave je nesto najgore sto se tice privatnosti. Mislim oni rade sa crypto i ja treba da im verujem sa svojom konekcijom na net. Mozda ali za 20 god. ako budu imali stellar record. U ovom trenutku su oni miljama daleko i od chrome-a sto se tice trusta.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, bags said:

Firefox je jedini alternativni engine.

 

Nije, postoji Webkit.

 

42 minutes ago, bags said:

U ovom trenutku su oni miljama daleko i od chrome-a sto se tice trusta.

Nikako. Brave je pored svih kripto i nft bullshita mnogo bolji nego Chrome. Source code je dostupan, dok Chrome ubacuje proprietary stvari nad Chromiumom i to ne možeš videti nigde. Chrome je skoro ubacio "tiho" praćenje i samo nenormalni mogu da ga koriste:

 

https://arstechnica.com/gadgets/2023/09/googles-widely-opposed-ad-platform-the-privacy-sandbox-launches-in-chrome/

 

Svakako je dobro koristiti nešto što nije Chromium derivat (Vivaldi, Brave), ali pošto je 99% weba optimizovano za Chrome, često budu problemi i na FF i na Safariju.

Edited by garmonbozia
Link to comment
1 hour ago, bags said:

Firefox je jedini alternativni engine. Mozilla sigurno ima problem sa vizijom a pogotovo sa CEO i to je svima jasno. Pogotovo nama koji koriste Firefox od pocetka. (kad se samo setim fijaska sa XUL ekstenzijama, onda ovaj novi android firefox sta jos uvek nedostaje u odnosu na prethodnu verziju)

 

Brave je nesto najgore sto se tice privatnosti. Mislim oni rade sa crypto i ja treba da im verujem sa svojom konekcijom na net. Mozda ali za 20 god. ako budu imali stellar record. U ovom trenutku su oni miljama daleko i od chrome-a sto se tice trusta.

 

Brave je open source, možeš sam da pročešljaš repo https://github.com/brave/brave-browser. Brendan Eich (Brave) na tu temu:

 

The unfortunate consequence is that software vendors — including browser vendors — must not be blindly trusted. Not because such vendors don’t want to protect user privacy. Rather, because a law might force vendors to secretly violate their own principles and do things they don’t want to do.

Link to comment

Mene i firefox i chrome podjednako smaraju, narocito na androidu i to samo zbog nemogucnosti da blokiram reklame i ostala sranja. Ja sam klasika sa ekstenzijama vec godinama i na jednom i drugom. Vidi se da firefox stuca, vreme mu je.

 

Ublock Origin

Dissconect

Forget!

https everywhere

(netflix category browser)

AdBlock plus

Bypass Paywalls Clean

WebRTC Network Limiter

EditThisCookie

Requestly

WebRTC Leak Prevent

Video downloader helper

 

 

Nalozi su mi ionako povezani na gmail pa svi logini sifre idu gore, tako da mi ne treba kontejner za to.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...