Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Daleko najveci problem sa zvanicnom verzijom je sto po njoj prakticno niko nije ni za sta odgovoran, a sasvim sigurno nikom nije letela glava (a trebalo je) za propuste u svom poslu koje su (po zvanicnoj verziji) evidentni. Ili barem meni nije poznato da je neko dopao debele robije. Posisali su milijarde dolara za te svrhe i - pojela maca, nikom nista. Mozda je na to mislio pokojni Carlin kada je rekao "they won't let themselves be investigated", ali naravno da to nije prvo sto pada na pamet onima koji su opsednuti teorijama zavere. Ali, to je zato sto je biti teoreticar zavere specijalni mindset (i to ne treba brkati sa normalnom sumnjicavoscu prema onome sto rade vlasti, sto dele mnogi medju nama).

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Tu dolazimo do razlaza, neko veruje da zgrada stara samo 30 godina napravljena na čeličnoj konstrukciji može da se sruši za 2 sekunde od požara, neko ne, to je to.
Pa nije dve sekunde, projektovana je da gori na primer pola sata pa da je ugase i prezivi. Ali ako nema ko da gasi i ako su tik do nje rusevine sa 3000 mrtvih&ranjenih, nije cudo da se usija toliko da joj omeksa konstrukcija.Meni je citava prica kristalno jasna - teroristi se organizovali i kroz najslabije tacke udarili na sistem, jos fali da su se u Belu Kuci zakucali i to bi bila 1 mitoloska pobeda Al Kaide nad SAD.Najvise sto mogu da dopustim teoreticarima zavere je da je Busova administracija svesno zazmurila na eventualne informacije o planiranju teroristickih napada, mada mi je i to nategnuto do pucanja.Prosto je neverovatno u sta covek moze da poveruje a da ne konsultuje makar 20% svog razuma.
Link to comment
Najvise sto mogu da dopustim teoreticarima zavere je da je Busova administracija svesno zazmurila na eventualne informacije o planiranju teroristickih napada, mada mi je i to nategnuto do pucanja.
Obelodanjeno je da su neke vrste najava za 9/11 (naravno, ne bas precizne) uhvacene u "chatter"-u jos za vreme Klintona - samo na njih niko nije obratio paznju. Vracam se na ono sto ranije rekoh, propusta je bilo toliko na svim nivoima (od samog vrha, pa sve do onih "pesadinaca" koji pretresaju putnike na ulazu u avion, i svim nivoima izmedju) da je apsolutno suludo da nikada niko nije odgovarao pred sudom (i po svemu sudeci, ni nece). I to u zemlji u kojoj se npr. lekari za najbezazleniju gresku u terapiji odvlace pred sud i ponekad i gube posao. (Slicno tome se ponovilo za vreme Katrine, pa onda SEK 2008, kada niko za propuste nije poliven ni tradicionalnim katranom i perjem, a zasluzivali su neki i gore.)Stoga, da neko sumnja u zvanicnu verziju (bilo koje) price koja dolazi iz USA vlasti ne da nije problem, vec je normalno. Ono sto je sasvim druga stvar je stvaranje neke vrste kulta od toga, a ljudi poput Alex Jonesa (i mnogih, mnogih, drugih) su u tome pronasli ne samo uhlebljenje, vec (reklo bi se) i smisao zivota. I, sto rece onaj link koji sam kacio, ne samo da oni veruju u 9/11 teoriju zavere, vec veruju u sve teorije zavera bez izuzetka, stavise veruju u to da postoji samo 3 sorte ljudi: oni - poznavaoci istine, korumpirani zlikovci i sheeple. Nema cetvrto.A u vezi cudnog (slazem se da je cudno) rusenja 1 zgrade oni koji se zanimaju za gradjevinu mogu da bistre dok se krave ne vrate kuci, to nema nikakve veze sa bilo cim stvarno bitnim. (Sto i jeste neki ugao koji po ovom pitanju zauzimaju npr. Assange ili Chomsky, koji se tesko mogu optuziti za nekakvu saradnju sa "vladarima iz senke". A ako se ode u to, onda je to vec za nekakvu medikaciju, jbg.)(Stvarno bitno = npr, pokretanje citavih ratova baziranih na lazima, kao sto je invazija Iraka na dokazano laznoj prici o WMD. Ili presipanje milijardi dolara iz racuna boranije u racune Goldman Sachsa i slicnih g-na, koji su too big to jail. To sto prisluskuju celu planetu? Missim! To su zaista bitne stvari, tj. samo neke od njih... a gradjevinske rasprave su sholastika, cak i da nekim neverovatnim slucajem rezultiraju definitivnim objasnjenjem oko koga ce se svi sloziti, ne vidim sta bi to uopste promenilo. Srusili su zgradu? Pa, znamo van ikakve sumnje da su ubili 82-dvoje u Waco-u i, sta? Nista.)
Link to comment

Istorija ce pokazati. Smatrani su nuttovima i ovi sto su govorili da CIA prisluskuje ceo svet (voleo bih da vidim sta ste o tome tada imali da kazete; BTW, o tome takodje nema nista u Vikiliksu), pa eto ti sad. Na kraju krajeva, to i nije neko suvise vazno pitanje.

Link to comment
Stoga, da neko sumnja u zvanicnu verziju (bilo koje) price koja dolazi iz USA vlasti ne da nije problem, vec je normalno. Ono sto je sasvim druga stvar je stvaranje neke vrste kulta od toga, a ljudi poput Alex Jonesa (i mnogih, mnogih, drugih) su u tome pronasli ne samo uhlebljenje, vec (reklo bi se) i smisao zivota. I, sto rece onaj link koji sam kacio, ne samo da oni veruju u 9/11 teoriju zavere, vec veruju u sve teorije zavera bez izuzetka, stavise veruju u to da postoji samo 3 sorte ljudi: oni - poznavaoci istine, korumpirani zlikovci i sheeple. Nema cetvrto.
Dobro, zasto svakog ko sumnja u zvanicnu istinu o 9/11 (sam si priznao da je cudna) trpas u kos sa Aleksom Dzonsom? Zar ti se ne cini da je to malo nefer?
A u vezi cudnog (slazem se da je cudno) rusenja 1 zgrade oni koji se zanimaju za gradjevinu mogu da bistre dok se krave ne vrate kuci, to nema nikakve veze sa bilo cim stvarno bitnim. (Sto i jeste neki ugao koji po ovom pitanju zauzimaju npr. Assange ili Chomsky, koji se tesko mogu optuziti za nekakvu saradnju sa "vladarima iz senke". A ako se ode u to, onda je to vec za nekakvu medikaciju, jbg.)
Ne slagati se sa Comskim ili Asanzom glede jedne ili 2 stvari ne znaci optuzivati ih da saradjuju sa CIA. Tvoj problem u vezi ove teme sastoji se u masovnom ucitavanju i lepljenju etiketa. Drugo, ni Comski ni Asanz, koliki god bili carevi, nisu nepogresivi (sam shvatas da pozivanje na autoritete predstavlja logicku gresku pre svega).
Link to comment
Strucnjaci koji su ispitivali taj kolaps, kako oni u vladinoj komisiji tako i posmatraci sa strane, vecinom tvrde da je to moguce. Oprecnih misljenja naravno ima, kao i u svemu. Ako nisi sam dovoljno strucan da o tome sudis, ostaje ti da poverujes jednoj ili drugoj strani. Meni je logicnije poverovati koncenzusu vecine strucnjaka (tako uostalom funkcionise i nauka)
Na osnovu čega kažeš većina stručnjaka? Ako je sve tako kako kaže cowboy "očigledno, da treba 20% razuma da se sve shvati", šta je sa stručnjacima koji su ceo život u materiji i zaista predstavljaju eksperte u oblasti, oni verovatno uključuju 19% razuma...Što se tiče bolda, upravo tako. Zato me nervira nastup "koji ste vi glupani" koji neki guraju, a pri tom ima XYZ većih experata od nas teoretičara zavere koji mnogo agresivnije zagovaraju da je sve cover up i dokumentuju analizama i naučnim, kompetentnim mišljenjem.
pogotovo ako se uzme u obzir siri kontekst, odnosno mala verovatnoca da su i vatrogasci koji su bili u toj zgradi i struncnjaci ili obmanuti ili i sami deo zavere.
Ja sam gledao nekoliko intervjua vatrogasaca koji izjavljivali da su čuli eksplozije u zgradama.
Kada se tome dodaju supljine u citavoj toj teoriji zavere (neuskladjenost nacina i toboznjih ciljeva, nelogican kontrast izmedju slozenosti operacije, broja ljudi ukljucenih i nepostojanja "zvizdaca" i "curenja" informacija)
Opet ću da se ponavljam, što se tiče "tobožnjih" ciljeva, nema tu neusklađenosti, neke stvari su se činjenično desile posle 9/11, od zakona o terorizmu (drugim rečima totalne kontrole stanovništva i alibi za sva moguća i nemoguća špijuniranja, dozvola za uvid u praktično SVE), do novih agresija Amerike, novih ratova što direktno vodi do nafte, novog obrta novca u vojnoj industriji, građevinskoj, novi zajmovi i krediti za "obnovu" tj so called ekonomsko porobljavanje zemalja. Sve se to desilo i sa obzirom koliko je para u opticaju (tj MOĆI), ako uzmemo da je to bio motiv 9/11, svi cljevi su očigledno ispunjeni.
Ko to ne vidi, ima problem sa nacinom zakljucivanja. Naprimer, kada neko ko nije arhitekta ili inzinjer i nije sam ispitivao materijalne dokaze, odluci da zakljucuje samo na osnovu toga sta licno "veruje" (ili kome veruje) u pogledu kolapsa zgrade 7, izuzimajuci ostale dostupne podatke, on jednostavno primenjuje falican pristup problemu.
Ja nijedan zaključak nisam doneo na osnovu ličnog istraživanja već na osnovu istraživanja stručnih ljudi i eksperata koje sam gledao putem video materijala kao i uz pomoć nekih drugih ljudi koji su skupljali nelogične činjenice i stavljali jednostavno na uvid ljudima a koje su potkrepljivali izjavama kompetentnijih od laika na temu. Moje "istraživanje" se dakle svoji na čitanje i gledanje istraživanja ljudi koji zaista istražuju, ja samo download-ujem.
Pa nije dve sekunde, projektovana je da gori na primer pola sata pa da je ugase i prezivi. Ali ako nema ko da gasi i ako su tik do nje rusevine sa 3000 mrtvih&ranjenih, nije cudo da se usija toliko da joj omeksa konstrukcija.
Izvini, ali jel tebi to nije u najmanju ruku čudno, da ne kažem smešno? Da se 1983 godine u sred jebenog New Yorka napravi zgrada koja treba da bude deo kompleksa koji će da predstavlja simbol ekonomske moći Amerike, ali cvrc, može da gori pola sata i onda pada što se - ponavljam - NIKAD nije desilo nijednoj zgradi u istoriji sveta, da padne na onakav način usled požara, a građena je verovatno po većim standardima bezbednosti nego ogromna većina njih? Po tebi, oni su napravili zgradu koja ima fore da gori pola sata (ili sat, dva, nebitno), i onda se ruši, bez obzira da ako se stvarno zapali cela, ne može da se ugasi za 50 sati a ne pola sata.
Prosto je neverovatno u sta covek moze da poveruje a da ne konsultuje makar 20% svog razuma.
Kao što rekoh ti verovatno nisi ni građevinski, ni hemijski, ni stručnjak za fiziku a sa makar 20% svog razuma ti je sve jasno, žali bože sve one stručnjake i eksperte po svetu kojih je verovatno na hiljade i desetine hiljada koji se ne bi složili sa tobom, a o ljudima koji su potkovani i kompetentni koliko i ti a ne slažu se sa tobom - da ne trošim reči uopšte.
Link to comment
cenis da se takve zgrade projektuju da izdrze udar prepunog komercijalnog mlaznog aviona i izlivanje punog rezervoara avionskog goriva?
Cenim da ne pratiš topik, pričamo o zgradi 7 u koju nije ništa udarilo. Sa druge strane, bliznakinje jesu napravljene da izdrže udar Boinga 707, punog rezervoara. U vreme izgradnje to je bio najveći avion. Ne znam koja je razlika u veličini između njega i ovog što se spucao unutra, očigledno "drastična" dok se skljokalo sve kao kula od karata :(
Link to comment
Ne slagati se sa Comskim ili Asanzom glede jedne ili 2 stvari ne znaci optuzivati ih da saradjuju sa CIA.
Tvoj problem je, izgleda, sto citas na preskok. Ja sam naveo link koji specificno prikazuje pljuvku po Asanzu (a ima takva ista i za Chomskog, ako treba) u kome ga bas za to optuzuju. Ali, vi ljubitelji teorija zavera ste inace poznati po maestralnom pomeranju stativa.Nekako ti promice cinjenica da je velikom broju ljudi 9/11-zavera postala (nekima unosna) profesija i osnovna zanimacija* u zivotu (uz dodatak ostalih zavera, za kada se umore od vecitog ponavljanja istih bulaznjenja o tajnoj vladi koja kontrolise vremenske uslove i usput namerno truje sve nas da bi smanjili populaciju planete).Jos jednom (i poslednji put) - nije teorija zavere o 9/11 izrazavanje sumnje u zvanicnu verziju. Pisem masno da bi me bolje culi ovi koji citaju dijagonalno. Kada bi tako bilo, ne bi se zvala "teorijom". Teorijom se zove zato sto nudi objasnjenje toga sta se "zaista" desilo. Napredniji lideri te skole su odavno dosli i do Ujedinjene Teorije Zavere, gde su sve teorije zavera povezane u jednu konzistentnu i celovitu narativu.Vi se ne mozete tek tako oprati od optuzbe da su izvori vasih citata i videa cak znatno manje pouzdani od USA vlasti (sto je uspeh svoje vrste). Radi se odreda o poluinteligentima i lujkama opste prakse.___________*Imamo i na ovoj temi nickove u celosti (ili gotovo u celosti) definisane zaverologijom - naglasavam to posto si "novi", pa mozda ne znas.
Link to comment
Kao što rekoh ti verovatno nisi ni građevinski, ni hemijski, ni stručnjak za fiziku a sa makar 20% svog razuma ti je sve jasno, žali bože sve one stručnjake i eksperte po svetu kojih je verovatno na hiljade i desetine hiljada koji se ne bi složili sa tobom, a o ljudima koji su potkovani i kompetentni koliko i ti a ne slažu se sa tobom - da ne trošim reči uopšte.
... pa ima eksperata i strucnjaka koji govore drugacije.btw onako laicki™ - ako se na metar od tebe sruse dva giganta od nekoliko miliona tona, do tebe nece da dodje tek neki blag povetarac, verovatno ces preziveti nekakav jaci zemljotres uz vibracije u svim pravcima. Dodaj tome zapustenu vatru koju gasi mnogo manje vatrogasaca nego sto je predvidjeno™ voila, cudo bi bilo da se nije srusila.Niko ne spori da zvanicna verzija ima rupa (koje ocigledno sluze da se ogovornost sluzbi zataska) - ali podmetati umesto realne vanzemaljsku verziju dogadjaja gde je ukljuceno sve sem razuma - pa jebemmu, ajde da je ovo burek forum ili neki slican, ali ovde ipak pisu ljudi koji umeju da saberu 2 i 2.
Link to comment

jedan od najvecih grehova Amerike je taj sto je svojom kosmickom arogancijom uspela da kod ljudi stvori potrebu za teorijom zavere o 9/11. meni je taj fenomen daleko zanimljiviji od mehanizma rusenja zgrada: kako je ta zemlja dosla dotle da je cak i njeni gradjani posmatraju kao savrseno uredjen sistem sa podrazumevajuce losim namerama?

Link to comment
Tvoj problem je, izgleda, sto citas na preskok. Ja sam naveo link koji specificno prikazuje pljuvku po Asanzu (a ima takva ista i za Chomskog, ako treba) u kome ga bas za to optuzuju. Ali, vi ljubitelji teorija zavera ste inace poznati po maestralnom pomeranju stativa.Nekako ti promice cinjenica da je velikom broju ljudi 9/11-zavera postala (nekima unosna) profesija i osnovna zanimacija* u zivotu (uz dodatak ostalih zavera, za kada se umore od vecitog ponavljanja istih bulaznjenja o tajnoj vladi koja kontrolise vremenske uslove i usput namerno truje sve nas da bi smanjili populaciju planete).Jos jednom (i poslednji put) - nije teorija zavere o 9/11 izrazavanje sumnje u zvanicnu verziju. Pisem masno da bi me bolje culi ovi koji citaju dijagonalno. Kada bi tako bilo, ne bi se zvala "teorijom". Teorijom se zove zato sto nudi objasnjenje toga sta se "zaista" desilo. Napredniji lideri te skole su odavno dosli i do Ujedinjene Teorije Zavere, gde su sve teorije zavera povezane u jednu konzistentnu i celovitu narativu.Vi se ne mozete tek tako oprati od optuzbe da su izvori vasih citata i videa cak znatno manje pouzdani od USA vlasti (sto je uspeh svoje vrste). Radi se odreda o poluinteligentima i lujkama opste prakse.___________*Imamo i na ovoj temi nickove u celosti (ili gotovo u celosti) definisane zaverologijom - naglasavam to posto si "novi", pa mozda ne znas.
U redu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...