Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

  • 1 year later...

Eh... 12 godina proživjeh u blaženom neznanju nedotaknut itijednim motivom vezanim za 9/11, bez ikakvog interesa za to prebujalo pojedinačno što zaklanja pogled na stvari bitne za razumijevanje svijeta. I ništa ne sluteći odem u birtiju ispostavi se s jednim trutherom koji me podvrgnu masaži uz pivo na vrućini. Ispočetka i nekako tuc-muc, pa zašto bi to radili, mogli su to sve dobiti i jednostavnije i jeftinije... ne, naivan bijah, ovome se oči zažariše, veli, u pitanju je novum u svijetu, kreiranje realnosti i test pokornosti, bandera, pasoš, slobodan pad, tehnički parametri... a ja ni mukajet. Velim, ne znam, nisam pratio, nisam stručan. Al rekoh, pratim jedan forum, raspravili su detaljno ovaj slučaj, pogledat ću, pa ću ti reći. I pročitah ovih 80 i 9 strana, eh...

Link to comment

he, i ja se malo podsetih kako je to bilo...moram reci da je Hattorijev zdravorazumski doprinos diskusiji bio neprejebiv

Link to comment

Pa Hattori je potezao i stručna znanja, JNA stari kadar, inžinjerija... i zapravo najintrigantniji tehnički aspekt slučaja, simetrično urušavanje zgrada kao kod kontrolirane demolicije. Uglavnom uvalih se u govna, sad moram amaterski studirati statiku i tražiti odgovor na pitanje, kolika je vjerojatnoća da se zgrade onako uruše. Na prvi pogled najjače truthersko mjesto, ostalo me nije impresioniralo. Kad bi neki debunker dao laicima shvatljivo objašnjenje, uštedio bi dragocjeno vrijeme mnogom dokonome zbubidanu.

Link to comment
sad moram amaterski studirati statiku i tražiti odgovor na pitanje, kolika je vjerojatnoća da se zgrade onako uruše.
Šta kažeš posle toliko čitanja, koji je tvoj zaključak kako se srušila zgrada 7?
Link to comment

meni do sada niko nije ponudio zadovoljavajuce objasnjenje zasto bi se zgrada nakrivila ako rusenje pocinje odozgo a ne odozdo, ako se odigrava pri 60% brzine slobodnog pada pa nema ni vremena da se razviju lateralne sile koje bi zgradu prevrnule, i ako svi znacajni vektori sile idu pravo nadole.

Link to comment
If the government could cause that much damage and kill so many people, why would that same government not come after the conspiracy theorists and eliminate them?
Link to comment
Hm, evo da pokušam. Odgovor 1. Zato što vlada namerno podmeće i promoviše loše teoretičare zavere, koji joj koriste jer ne mogu ništa da promene.Odgovor 2. A kako znamo da ih već ne eliminiše?
Link to comment

Теорију завере о 11. септембру је покренула ЦИА пошто им је прихватљивије да људи мисле како су способни да сруше Светски трговински центар, свале кривицу на муслимане и онда на рачун тога покрену неколико ратова које Империји обезбеђује нафту него да људи схвате да ЦИА није могла да спречи пар приучених аматера да Америци зада највећи удар на њеној територији у целој њеној историји.

Link to comment
Valjda zato što ih je na milione.
Je li? Mislio sam da ima par stotina glavnih. Najveci majstori uspevaju sve da ih povezu u jednu Jedinstvenu Teoriju.
Теорију завере о 11. септембру је покренула ЦИА пошто им је прихватљивије да људи мисле како су способни да сруше Светски трговински центар, свале кривицу на муслимане и онда на рачун тога покрену неколико ратова које Империји обезбеђује нафту него да људи схвате да ЦИА није могла да спречи пар приучених аматера да Америци зада највећи удар на њеној територији у целој њеној историји.
To je vec teorija zavere koja meni licno zvuci ubedljivo. Edited by Indy
Link to comment

Jel to ista ona cia koja je uspela da učini da avion marke boing nestane kada padne na zemlju? Skidam kapu, nikad se niko više nije potrudio da pokrene teoriju zavere :DEdit:

Je li? Mislio sam da ima par stotina glavnih. Najveci majstori uspevaju sve da ih povezu u jednu Jedinstvenu Teoriju.
Teorija zavere ili teoretičara zavere? Ovih drugih ima koliko voliš, samim tim, malo je nezgodno poubijati ih sve. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...