Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Te sirote budale - pristalice zavere...Tako otprilike zvučite. Ako neko sumnja da se dvojica gardista i nisu baš sami poubijali, da li su onda isto to što pokušavate da učitate svakome ko ne želi da pojede baš svako g. što mu nude? I šta je na kraju bilo sa avionom što je udario u Pentagon, kamo se dede?
dakle ti smatras da avion nije udario u pentagon?
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

lock.gif
ako se zakljuca, nece vise biti novih konspiroloskih postova, a to ne valja. ne valja zbog jedne stvari koju je Indy propustio: da je struktura teorije zavera ujedno i struktura savremenog mita. savremeni mit se, zahvaljujuci novim komunikacijama i papirnom (elektronskom) tragu koji svaka relevantna komunikacija ostavlja nadohvat ruke ma i najpovrsnijem istrazivacu, moze dekonstruisati do trenutka njegove geneze. to je nesto toliko velicanstveno sa semioloske tacke gledista da ja ne znam kako da uopste govorim o tome bez da upadnem u incoherent mumbling.@Schmeling:izvini ali ovo je neprihvatljivo, ovo nije istrazivanje nego tvrdnja. postoji ocigledni bias, istrazivanje nije nezavisno potvrdjeno. ovome se ne mora verovati nista vise nego sto se veruje zvanicnoj verziji. Edited by vasudeva418
Link to comment
... taj sistem koji generise zvanicne verzije je isti onaj sistem koji njih ne priznaje za intelektualne gigante i neobicno vickaste umove, kakvi oni znaju da jesu. (Svojevremeno je Sioran citirala rezultate psiholoskih istrazivanja po kojima velika vecina ispitanika misli da ima natprosecnu inteligenciju i ostale slicne kvalitete, sto je jel' da statisticki nonsens.) Slicnu pojavu vidimo i na ovakvim temama, povike "al' cekaj da vi ja recem nesto cega se niko dosad nije setio!" To je samo deo dijagnoze.
Meni je interesantna cinjenica da se kao nacini egzekucije uglavnom biraju najneverovatniji (objektivno!). Nije vlada pustila teroriste da obave posao, vec je vlada to sama uradila(!).Zasto? Da bi bombardovala Afganistan. SAD su poznate po tome sto kao opravdanje za intervencije po svetu vole da sruse npr. pola Njujorka.Ja razumem zelju da se nesto shvati/razotkrije, ali svesno komplikovati svoju poziciju objasnjavatelja i pri tom se vredjati kada ti neko kaze da je to sto govoris nelogicno - ne ide mi u glavu.
Link to comment
Oduvek sam govorio da su meni zanimljiviji sami teoreticari zavere (mislim ovde na neprofesionalne, kao ove na ovom topiku) od samih teorija zavere. Mislim da je stepen ovih teorija koje vidimo danas van svih razmera zbog visokog opsteg stepena informisanosti (i postojanja interneta), uslovno receno visokog prosecnog opsteg obrazovanja, relativno mnogo dokolice u odnosu na proslost kada radno vreme nije bilo zakonski ograniceno. Takodje mislim da kod jako mnogo ljudi postoji osecaj da su vredniji nego sto im rezultati koje imaju u zivotu svedoce, otuda verovatno snazna zelja da se oponira omrazenoj "zvanicnoj verziji", posto to ima oreol robinhudstva, bez ikakvih rizika dakako. Taj sistem koji generise zvanicne verzije je isti onaj sistem koji njih ne priznaje za intelektualne gigante i neobicno vickaste umove, kakvi oni znaju da jesu. (Svojevremeno je Sioran citirala rezultate psiholoskih istrazivanja po kojima velika vecina ispitanika misli da ima natprosecnu inteligenciju i ostale slicne kvalitete, sto je jel' da statisticki nonsens.) Slicnu pojavu vidimo i na ovakvim temama, povike "al' cekaj da vi ja recem nesto cega se niko dosad nije setio!" To je samo deo dijagnoze.
Ma apsolutno. Te "teorije zavera" daju životu dublji smisao, a nama samima pružaju priliku da se osetimo vrednijim nego što jesmo. Kako bi samo život i planeta bili dosadni da nema neke "skrivene istine", da nema "zavere", "upravljača iz senke" itd. Jedino što niko da se zapita kakva je to tako opasna i svemoćna vlada iz senke čije se zavere raskrinkavaju po kafanama i internet forumima.
tragovi industrijskog laka...9-11_thermite1.jpg^_^
I šta dokazuje/pokazuje ova slika?
Link to comment
tragovi industrijskog laka...9-11_thermite1.jpg^_^
slusaj znam da te mrzi da pises jer si too sexy za ovaj forum, ali iz ovoga sto si postovao toliko vrcaju lose rezonovanje i aljkavost uma da te molim da objasnis.
Link to comment
jebote, došo da raspravlja a ne umeš da prepoznaš nanotermit kad ga vidiš na slici <_<
inace postoje hipoteze po kojima uopste nije bio termit posredi nego termat, koji razvija jos vece temperature...
Link to comment
slusaj znam da te mrzi da pises jer si too sexy za ovaj forum, ali iz ovoga sto si postovao toliko vrcaju lose rezonovanje i aljkavost uma da te molim da objasnis.
mrzi me da pisem, jer sam u scerdao priolicno vremena pokusavajuci pseudoskepticima da objasnim ocigledne stvari,pa mi se nesto ne dam da to opet iznova cinim jer ne vidim smisao ubdjivanja nekoga u nesto u sta ne zeli da poveruje.ajde, ipaj pojasnicu.posto, za razliku od pristalica teorije zavere 19 bradonja, rusenje 3 zgrade wtc smatram posledicom controlled demolitiona,i posto se za secenje nosecih stubova zgrada koriste termiti logicno je da ce se njihovo prisustvo utvrditi na lokaciji rusenja. posto si ti napisao da to moze biti i od industrijskih lakova, okacio sam sliku na kojoj se jasno vidi stub presecen termitom...untitled1.jpg
Link to comment
Vidim da ste odlično upućeni u organizovanje terorističkih akcija, pa može malo objašnjenje kako se to radi i zašto je teško?
rodjer je vec odgovorio, ali bih da dodam malkice. organizovati teroristicku akciju i nije tako tesko, organizovati ovako kompleksnu zaveru je djavolski tesko. potreban je poveci broj visoko strucnih i posvecenih ljudi.pri tome, priznajem da nisam preterano strucan po pitanju teroristickih akcija i zavera, ali imam nesto malo iskustva sa funkcionisanjem drzavnih uprava i birokratija. ko veruje u vrhunsku strucnost i sposobnost americkih sluzbi... trebao je da bude u Vasingtonu protekle zime, kada je kompletan grad stao na par dana jer su tamosnje sluzbe bile iznenadjene metrom snega u sred zime.http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=snowpocalypse#sclient=psy&num=10&hl=en&q=snowpocalypse+dc+2010&aq=f&aqi=g2&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=c6affe93747c32d0 Edited by Gandalf
Link to comment
JESI LI NEGDE VIDEO DA CELIK PUCA OVAKO NAKOSO, SEM AKO NIJE MINIRAN???edit: A???
Čuveni koso-pucajući minirani čelik. Zapravo su se ljudi iz CIA uvukli unutar betonskih konstrukcija zgrade, isekli čelik i minirali ga nanothermitom. Ostalo je još samo da sačekaju da neki avion udari u zgradu i voila. :)EDIT: hatori, ta slika je mogla biti slikana i nakon što je rasčišćavanje zemljišta počelo tako da su u tom rasčišćavanju stubovi mogli biti presečeni i vanzemaljskom tehnologijom, ali to ne dokazuje da su vanzemaljci srušili zgrade. (Ni sagradili piramide, ali da ne otvaramo tu temu) Edited by Eraserhead
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...