Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Stvarno je džukela. Odgledao sam prvih 15 minuta i očigledno je da ovo priznanje nije posledica griže savesti, već pukog interesa. A taman mi postao simpatičan kad je počeo da gubi Turove (ako mu je verovati - tad je i prestao da se budži).Nažalost, jedan od najvećih skandala u istoriji sporta, neće napraviti nikakvu revoluciju. Sve što će se desiti je da će Kurta&Murta osuditi incident koji je u savremenom sportu više pravilo nego što je incident. U suštini, iako je već neko vreme sve sugerisalo ovakav epilog, nekako sam verovao da makar u biciklizmu ovo ne može da prođe. I to je najveće razočarenje..

Link to comment
http://www.mondo.rs/s275067/Kolumne/Kolumne/Edin_Avdic/Slomljeno_srce.htmlSkinuo sam intervju, još uvek ne mogu da ga pogledam.Ipak, pobednik za najveću moralnu gnjidu je ipak:
Završni udarac Lanceu je zadala njegova "desna ruka", dugogodišnji kolega i saigrač, čovjek koji je učestvovao u svih sedam TDF pobjeda Lancea Armstronga, George Hincapie. Uz Armstronga, Hincapie je zaradio oko 15 miliona dolara. Mudro je sačekao kraj karijere i zatim dotukao svog mentora. Zauzvrat je dobio šest mjeseci suspenzije i brisanje rezultata od 2004. do 2006. godine. Pare mu niko neće tražiti nazad.
Sve mogu da progutam, ali ovo ne. Makar zrno respekta prema onome ko je od tih 15ak miliona za tebe zaradio bar 13 miliona, ali ne, on je pobednik u ovom takmičenju nemorala. Vozač za kojeg bi tek jako zagriženi fanovi biciklizma čuli, uzeo je milione evra na tuđu slavu i posle ga gurnuo u blato.---Inače, na leto nas očekuje u najavi dobar TdF, tri spektakularno jaka tima sa četiri tri glavna favorita za žutu majicu.
Link to comment
Biciklizam me nikada nije zanimao. Iskren da budem, prije bih gledao boju kako se suši ili test signal nego ijednu etapu Tour de Francea.
dalje nisam citao...u celom ovom picvajzu ja mogu da citam samo tekstove poput ovog.jebeni psihopata je bio patron celog pelotona, ne samo vodja us postala. unistavao je tudje karijere i zivote, pravio ludim, javno sramotio, terao iz sporta i po sudovima one koji su se usudjivali da dignu glas protiv njega ili makar da probaju da zarade svoj hleb u pelotonu posteno. uspostavljao je omertu i pravio budalom svakog ko se usudjivao da sumnja u bajku o holivudskom kambeku i usponu na vrh usamljenog testisa. realno, jebe mi se za njega. prilicno mi se jebe i za big dzordza, mada mi je suludo reci da je on gori u bilo kom smislu od svog bivseg sefa. a prilicno mi se jebe i za osecanja svih naivnih, tananih dusica kojima su na oprinom kaucu otvorene oci; onih koje sport nikad nije zanimao ali su progutali mit i onda svih ovih godina pravili nesnosan sum od koga nije mogao da se cuje ni glas betsi andreu, ni glas grega lemonda, ni glas majkla asendena... sto se mene tice, u svemu ovome jedino su vredni pomena ljudi koje je psihopata i patoloski lazov upropastio. sto pre ga zaboravimo to bolje.
Link to comment

Gde si Malkine, odlican tekst.Mada ni ovo Edinovo nije za bacanje. Samim priznanjem da ne bi etapu pogledao, samo je hteo da naglasi da ovaj skandal treba da se posmatra u sirem kontekstu, a ne da se otpise kao ekskluzivnost tek jednog sporta.Lensiranje u zaborav naprosto nije resenje. Novi prevaranti i danas presvlace majice i voze drugacija brda od nesrecnog Peta Mekartija. Resenje bi bilo da se povede jedna ozbiljna, cak u nekim delovima karikirajuce agresivna kampanja protiv dopinga (nesto nalik Fifinoj borbi protiv rasizma). Nazalost, izgledi za to su nikakvi iz prostog razlog sto se od rasizma ne moze direktno profitirati (naprotiv, profit je na drugoj strani), a od dopinga i te kako moze. Pritom nevoljno priznajem zagovornicima teorije o dominantnoj ulozi farmakologije da su u pravu (jer bi to sustinski obesmislilo svako interesovanje za sport), ali ovaj slucaj je najdirektniji moguci nokaut svakoj nadi da to nije bas tako.Nemam nikave potrebe da sazaljevam Armstronga, ali gledajuci ga i pokusavajuci da razumem njegov prilicno sterilni, skoro pa brejvikovski nastup, stekao sam utisak da on sebe dozivljava zrtvom i iskoriscenim covekom. I sto vise o tome mislim, to sve ima sve vise smisla. Jednom recju, bio im je dobar samo dok je vozio.

Link to comment
dalje nisam citao...u celom ovom picvajzu ja mogu da citam samo tekstove poput ovog.jebeni psihopata je bio patron celog pelotona, ne samo vodja us postala. unistavao je tudje karijere i zivote, pravio ludim, javno sramotio, terao iz sporta i po sudovima one koji su se usudjivali da dignu glas protiv njega ili makar da probaju da zarade svoj hleb u pelotonu posteno. uspostavljao je omertu i pravio budalom svakog ko se usudjivao da sumnja u bajku o holivudskom kambeku i usponu na vrh usamljenog testisa. realno, jebe mi se za njega. prilicno mi se jebe i za big dzordza, mada mi je suludo reci da je on gori u bilo kom smislu od svog bivseg sefa. a prilicno mi se jebe i za osecanja svih naivnih, tananih dusica kojima su na oprinom kaucu otvorene oci; onih koje sport nikad nije zanimao ali su progutali mit i onda svih ovih godina pravili nesnosan sum od koga nije mogao da se cuje ni glas betsi andreu, ni glas grega lemonda, ni glas majkla asendena... sto se mene tice, u svemu ovome jedino su vredni pomena ljudi koje je psihopata i patoloski lazov upropastio. sto pre ga zaboravimo to bolje.
Lepo rečeno. Parapsihosociopata će i dalje naći način da laže i obmanjuje (videti pod Emma O'Reilly) i tako na kraju verovatno zaglaviti i zatvor. Nadam se da će ga svi mogući i nemogući tužiti, s posebnom željom da oni koje je on (kontra)tužio, dobio milione dolara odštete.Savetujem svima da pogledaju intervju, pre toga da pročitaju Hamiltonovu knjigu i mnogo sličnih koje su došle pre nje.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Danski biciklista Mihael Rasmusen najverovatnije će priznati da je tokom karijere koristio nedozvoljene supstance.U saopštenju se navodi da će Rasmusen popodne održati konferenciju za novinare i očekuje se da će priznati da je koristio doping.Rasmusen je 2007. godine vodio na Trci oko Francuske, ali je izbačen iz takmičenja jer je lagao antidoping komisiju o svom boravku uoči doping testova koji se obavljaju pre trke.On je prizano da je lagao i na dve godine je suspendovan iz takmičenja, ali je negirao da je prekršio pravila. On nikada nije bio pozitivan na doping testovima.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Lepo rečeno. Parapsihosociopata će i dalje naći način da laže i obmanjuje (videti pod Emma O'Reilly) i tako na kraju verovatno zaglaviti i zatvor. Nadam se da će ga svi mogući i nemogući tužiti, s posebnom željom da oni koje je on (kontra)tužio, dobio milione dolara odštete.Savetujem svima da pogledaju intervju, pre toga da pročitaju Hamiltonovu knjigu i mnogo sličnih koje su došle pre nje.
http://www.telegraph...-Armstrong.html stigla ga ticerova kletva :fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...