Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Sutra, dakle, zapravo pocinje pakao zvani Djiro 2011. Za one koji spadaju u Kavendiseve "sprinters/fat bastards/lazy bitches/wounded" najbolje je da ostave svaku nadu i pocnu da razmisljaju o pakovanju i evakuisanju iz Italije. U suprotnom ih ceka tesko mucenje u narednim danima, dogodio se u nedelju najavljeni smak sveta ili ne. Slobodno moze da se kaze da je ovo do danas bila jedna trka, a da od sutra krece nesto sasvim drugo. Prva alpska etapa izgleda ovako:altimetria_13.jpgCetiri kategorizovana uspona, jedan u Italiji i tri u Austriji. Ova etapa je daleko od najtezih u ovogodisnjoj trci, ali uopste nije naivna. Prvi uspon je (relativno) lagani Passo di Monte Croce Carnico, desetak kilometara sa oko 5% uspona koji dolaze nakon nekih 60km voznje po manje-vise ravnom terenu:

crcarn.gif

Sledi ulazak u Austriju i drugi uspon dana, Gailbergsattel, bijedne trece kategorije. Nista vredno pomena. Zatim ide Iselbergpass. Kraci, nesto preko 7km, ali i strmiji od Monte Crocea--prosecan nagib je 7.2%

7797.gif

Od vrha Iselberga (40km do cilja) pa do kraja etape, put se prakticno stalno penje--finis etape je na skoro 1000m iznad vrha Iselberga. Ali pravi uspon i prava akcija ce poceti na nekih 15-ak kilometara od cilja. Put uz Grossglockner (sama planina je najvisa u Austriji sa vrhom od 3798mnv; Djiro stize do "svega" 2137, sto Grossglockner ne cini ni ovogodisnjim Cima Coppi vrhom) preko Kaserecka se uspinje sa nagibom od oko 6% sto ne zvuci tako strasno (stavise, to ga verovatno rangira iza uspona na Etnu), ali posle Kaserecka sledi oko 2 km tokom kojih se ide nizbrdo, i ta deonica kvari prosek. Sam uspon ima jako gadnih rampi od po 9-10% i preko:

tappa_13_s.jpg

Sve u svemu, ovo jos uvek nije taj obecani pakao, ali ce za mnoge i predvorje pakla da bude jezivo i tesko podnosljivo. Nama koji gledamo trku ovo ce mozda da bude i jedna od najlepsih etapa zbog krajeva kroz koje trka prolazi. Alpi su ovde spektakularni, a put uz Grosglokner je turisticka atrakcija. Preporucujem sajt puta.Sta bi sutra moglo da se desava? Ocekujem da italijanske ekipe koje imaju GC favorite u sastavu pocnu da vrse pritisak na Kontadora i Saxo. Dakle, Liquigas i Lampre pre svih, ali i A&S i Androni. Dobre su sanse da se sutra jos malo bolje isprofilise i borba za zelenu majicu i da se u begu nadju pretendenti na njeno osvajanje. I, naravno, treba ocekivati da Kontador vozi agresivno i da ponovo pobedi :D Juce se nije pojavio na konferenciji za stampu posle etape iako je, kao lider u GCu, trebalo to da uradi. Objasnio je da mu je malo mnogo da sve do Milana radi svakodnevne konferencije za stampu :wub: Ne znam kako je u pelotonu primljen taj komentar, ali meni se cini da je ovim mozda malo potcenio svoju konkurenciju. Ne znam da li mu je to bas najbolji nacin da udje u poslednjih 10 dana ove trke... ali ne znam ni da li ima iza njega u GCu ikoga kome inat moze da probudi snagu dovoljnu za pobedu nad Kontadorom. Mozda cemo vec sutra da vidimo...

Link to comment

Ako ja nisam nesto grdno pobrkao, za popodne na Grosglockneru prognoziraju sneg. Lepote alpskog biciklizma u maju :) Da stvari budu jos teze, Djiro je pred ovako tesku etapu uvrstio jedan od tradicionalnih dugih transfera od cilja jedne etape do starta druge; ceo karavan je imao da putuje nekih 380km (ako google maps ne varaju) od Ravene do Spilimberga. Ne bi me iznenadilo da ima onih koji se jos nisu ljudski smestili u hotele a sutra treba da se penju po Alpima po snegu...

Link to comment

brojna grupa u begu; evo su im zaostaci u generalnom plasmanu:28 Pablo Lastras (MOV) +6:5834 Pieter Weening (RAB) +12:0239 Robert Kiserlovski (AST) +18:2542 Cayetano Sarmiento (ASA) +19:1457 Rafael Valls (GEO) +30:2162 Branislau Samoilau (MOV) +31:1867 Alberto Losada (KAT) +36:5375 Angel Vicioso (AND) +39:4279 Craig Lewis (THR) +42:1884 Lars Petter (SKY) +43:5385 Andrea Noe (FAR) +44:59106 Johnny Hoogerland (VCD) +59:43107 Rinaldo Nocentini (ALM) +1:00:02129 Kristof Vandewalle (QST) +1:08:26145 Cameron Meyer (GRM) +1:15:50152 Alessandro Spezialetti (LAM) +1:18:29Euskaltel pomaže Saxu na čelu pelotona. To verovatno znači da se Igor Anton dobro oseća i da bi rado danas da uzme tu etapnu pobedu koja mu je (navodno jedini) cilj na trci. Nije loš izbor, moguće je da će danas biti dosta onih koji voze konzervativnije zbog težine naredne dve etape.

Link to comment

rujano :Hail:gadret :Hail:contador je jednostavno prejak za ovakvu konkurenciju. steta. ne bi me cudilo da on i sutra napadne

Link to comment
contador je jednostavno prejak za ovakvu konkurenciju. steta. ne bi me cudilo da on i sutra napadne
Zašto da ne. To mu je lakše nego da stalno odgovara na napade. Ovako se odvoji i ide u svom tempu.Trebaće Riisu jači tim za narednu sezonu, jer je ovo jako tanko. Zanimljiv vozač ovaj Rujano.
Link to comment
contador je jednostavno prejak za ovakvu konkurenciju. steta. ne bi me cudilo da on i sutra napadne
Ajde što je on prejak, mene čudi da na ovakvom usponu Menjšov, Rodrigez, Nibali, Krojciger, Anton ne mogu da distanciraju Kirijenku, Dipona, pa i Gadrea. Zar je moguće da niko od njih nije u dobroj formi? Ili se čuvaju za međusobne borbe tokom vikenda i treće nedelje? Kontador ionako već uveliko vozi svoju trku i jedinog pravog rivala ima u sudu u Lozani...@PosrbicaIma Ris braću Sorensen i Novala u rezervi; Kris Anker će biti Kontadorov super domestique ako bude vozio Tur.
Link to comment
Ima Ris braću Sorensen i Novala u rezervi; Kris Anker će biti Kontadorov super domestique ako bude vozio Tur.
Znam. Verovatno ni ostali pomoćnici nisu se tempirali za Giro (Hernandez i Navarro), ali opet je to slabo. Ni za jednog ne možeš da kažeš da na njega može da se potpuno osloni ili da čuva maju. Svi su nekako daleko od super timskih vozača. Sorensen i Porte su super vozači, ali su mladi i nisu dovoljno sigurni. Ova tri Španca su prošle godine vozila perfektno, pitanje je kako će ove sezone to izneti. Da ne pričam, da treba sa njima da prvo ne pogubiš se na TTT početku TdF. Ako sam navikao da Astana nema dobar tim, to ne znači da ni Saxo kada kod njih vozi Contador treba da ima slab tim. Stalno vozi u nekom hendikepu u odnosu na ostale favorite. Uporedi ekpipu koja je čuvala Schelcka prošle i Contadora ove. Inače, i dalje tvrdim da se Franck nije skršio po kocki da bi Andy uzeo TdF. Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...