Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Interesantan tekst o kontaminiranom mesu i mogucnosti da se konzumiranjem istog postane dopingovan
Pa da, kontaminacija jeste moguća. Ali najveći problem sa Kontadorovom pričom o zlosrećnom baskijskom bifteku je upravo u tome što je javljanje klenbuterola u mesu u okviru EU svedeno na takav minimum da bi valjda bilo verovatnije da Kontadora ubije grom usred trke nego da mu se zalomi kontaminirano parče mesa. I Fuyu Li i Ovčarov imaju na svojoj strani to što su se hranili u Kini.Dobre tekstove o Kontadorovom slučaju je objavljivao The Science of Sport blog. Evo su dva:prvidrugi
Link to comment

Bravo Kav! Sviđa mi se kako je promenio taktiku--ništa Renšo, ništa HTC voz, samo je seo Petakiju na točak i čekao. Ovog puta nije bilo šanse da ga Petaki iznenadi i zatvori.

Link to comment

osim sprinta nista zanimljivo danas. i nista nepredvidljivo :)doduse, par lijepih gradova usput...elem, izgleda da se definitivno vozi onaj opasni spust, postavili su nekakve zastitne barijere sa strane, otprilike izgledaju kao zastitna ograda na skijaskim stazama. svejedno nisam siguran da cu imati stomak da to odgledam.

Link to comment

Zomegnan zapušio usta kritičarima! Spust niz Monte Crostis bezbedniji nego ikad!http://www.youtube.com/watch?v=Zv-j9c7dmzg&feature=player_embedded#at=93Inače, sumnjam da će se išta loše desiti na toj etapi. Čim se zna da je drum lošiji na nekom delu, odmah je veći i oprez kod vozača. Često su mnogo opasniji spustovi koji ne važe za opasne pa se voze brzo i nasumice, bez prethodnog upoznavanja. Takvih ima bar po desetak na svakom GTu. Plus, ovo ne izgleda nešto naročito gore od nekih pirinejskih kozjih staza po kojima Tur redovno ide.edit: ulete šef; to su te barijere

Edited by malkin
Link to comment

Sutra:altimetria_11.jpgTrebalo bi da bude vesela etapa. Sprinteri su u startu otpisani, a s obzirom na to da je Etna malo rastegla generalni plasman, sutra će sve da pršti od begova, i to verovatno od samog starta. Jedno je sigurno: neko iz Kolnaga će biti u begu; ako se ne varam, nijedan jedini beg (uh, osim možda današnjeg, slabo sam obraćao pažnju) nisu propustili. Biće zanimljivo videti da li će neko od gubitnika sa Etne da batali oprez i reši da rizikuje kako bi se vratio u igru u generalnom plasmanu. Blago sumnjam u to jer će od petka na raspolaganju biti čitavi minuti za one koji su u dobroj formi, a ne sekunde koje će najverovatnije sutra moći da se osvoje. Ali ajde da vidimo. Možda Saxo i Kontador reše da prepuste nekome roze majicu, možda padne kiša pa ovo bude jedna od onih nepredvidljivih etapa Đira na kojima se ne zna ko pije ko plaća... Inače, Điro svraća u Castelfidardo kako bi se obeležilo 150 godina od jedne od važnijih bitaka u borbi za ujedinjenje Italije koja se tamo odigrala. Silni Francuzi i Belgijanci izginuše tamo na strani papske vojske; možda neki potomak sutra pokvari slavlje Italijanima... Allez AG2R! Kad ćete da se vidite u ovoj trci ako ne sutra!

Link to comment

Formirao se begChristophe Le MevelTeam Garmin-CerveloDaniel Moreno FernandezKatusha TeamMarco MarzanoLampre - ISDValerio AgnoliLiquigas-CannondaleBetancur Gomez Carlos AlbertoAcqua & SaponeFabio TaborreAcqua & SaponeSimone StortoniColnago - CSF InoxIgnatas KonovalovasMovistar TeamTiago MachadoTeam RadioShackLars Petter NordhaugSky ProcyclingSteven KruijswijkRabobank Cycling TeamImaju nešto ispod 2 minuta prednosti na 70km do kraja. Jaka grupa. Neko vreme je izgledalo da se beg neće izdvojiti jer ostalima nije baš bilo drago da vide Le Mevela među sobom. On je svega 1.19 iza Kontadora u GCu. Prvi test za Saxo, sad ćemo da vidimo koliki povodac će da daju Le Mevelu. Niko bitan im neće pomagati jer praktično svi imaju ponekog u begu. Možda Highroad ako im je baš stalo do toga da Le Mevel ne pobegne Sivcovu u generalnom plasmanu. Naravno, Stortoni brani boje Kolnaga u begu :thumbup:

Link to comment
Allez AG2R! Kad ćete da se vidite u ovoj trci ako ne sutra!
:)odlicna etapa. ocekivao sam da ce mozda scarponi pokusati nesto, ali uvijek je simpaticnije kad neki autsajder pobijedi. steta za morena, though.
Link to comment

:D dobro sam ih prozvao.Odličan napad Gadrea, baš me iznenadio. Mislim da mu je ovo prva etapna pobeda na nekom GTu.Rodrigez pokazao znake života.Šta bi falilo ASOu da uvrsti u Tur više ovakvih etapa? Mogli bi jedne godine da budu malo suroviji prema sprinterima i da nam daju više ovakvih uzbudljivih trka.

Link to comment

dosadna etapa, ali dobar sprint. ko je ovaj appollonio?ravenna je prelijep grad.sutra pocinje masakr :)

Link to comment

Talentovan klinac, '89 godište, prvi GT (mada mu je ovo već treća pro sezona) a već je nekoliko puta bio nadomak podijuma. Može da bude ponosan na ovaj sprint, meni je u jednom trenutku izgledalo da će da dobije.

Link to comment

HTC-u je mnogo tesko uzeti sprint. Ne umanjujem Keva, naprotiv, verujem da je najbolji sprinter (mada mi je Zilber delovao ove godine nepobedivo), ali da je danas Apolonio imao onakvu kosuljicu, pobedio bi ubedljivije no Kev.Trebalo bi smanjiti kontigent ovakvih etapa. Ne samo da je bezvezno da klasik-sprinter ima najvise pobeda na jednom GT-u, a da planine otaljava sa satima zakasnjenja, nego su i sprinterski ciljevi na brdima i zahtevniji i interesantniji.Malkine, je l' ce biti najava za sutra, ili da rudarimo kao obicni smrtnici?

Link to comment

giro je i ove i prosle godine prilicno malo imao klasicnih sprinterskih etapa. sto se tice sutrasnje etape, to ostavljam malkinu, ali ne mogu a da ne pomenem etapu u subotu:2011-giro-ditalia-stage-14-profile.jpg?w=615&h=435samo da onaj spust bude bezbjedan, i imamo potencijalno najbolju etapu na ovom djiru, a moguce i sire :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...