Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Za nas koji na žalost nismo mogli da gledamo poslednjih 10ak km dajte neki klip, jer na YT ništa ne mogu da nađem.

Link to comment
evo kako, na prvu loptu, stoje kandidati za prvih 5-10:1. Machado 2. Nibali + 0.123. Le Mevel + 0.144. Scarponi + 0.145. Contador + 0.206. Lovkvist + 0.277. Arroyo + 0.288. Sella & Serpa + 0.309. Seeldraeyers + 0.3210. Kreuziger + 0.4011. Menchov & Sastre + 0.4312. Pozzovivo + 0.5213. Rodriguez + 0.5414. Igor Anton + 1.03
A posle današnje etape:1. Kontador2. Sivcov +0.593. Le Mevel +1.194. Nibali +1.215. Skarponi +1.286. Arojo +1.377. Krojciger +1.418. Serpa +1.479. Igor Anton +2.2110. Sela +3.1711. Menjšov +3.1812. Lovkvist +3.2713. Rodrigez +3.3414. Sastre +4.5715. Seldrejers +6.0316. Mačado +8.34Sastre, Seldrejers i Mačado više nemaju šanse za neki visok plasman. Sivcov za sada vozi odličan Điro. Ne verujem mnogo u Kirijenku, Gadrea, Kararu, Katalda, Garcelija i Mašarelija koji su takođe trenutno visoko u GCu.Ovi sa zaostatkom od preko 3 minuta su već na granici toga da menjaju cilj od generalnog plasmana u etapne pobede. Kontador je, zapravo, primenio Armstrongovu strategiju osvajanja GTa: čim trka udari u neko ozbiljnije brdo, napasti iz sve snage i objasniti (ako ima ikoga u pelotonu kome nije jasno) ko je alfa-mužjak. Imam, doduše, par rezervi kad je ovakva taktika--makar na ovoj trci--u pitanju. S obzirom na to da je trka ovoliko teška u poslednjih nedelju i po dana, Kontador je prerano uzeo majicu. Najteže etape su na Turu obično ravnomernije podeljene u alpske i pirinejske i vremenski su razmaknute. Ako se uzme vođstvo u jednom planinskom vencu, do drugog je relativno lako odbraniti ga uz pomoć sprinterskih etapa na tranzicionim etapama. Ovaj Điro postaje sasvim nova trka kad se priđe Alpima. A do tada ima da se vozi i ima etapa poput ove (utorak)stage_11_profile_600.jpgkoja izgleda jako nezgodno iz perspektive tima koji treba da brani vođstvo i kontroliše trku. Kontador možda jeste i za klasu ispred ostalih konkurenata ali čak ni on sebi ne može da dopusti da u poslednjih deset alpskih dana ovog Đira uđe sa istrošenom ekipom. Od podnožja Grosgloknera pa do Milana nema maltene ni kilometra za ljudski odmor, a od Saxo Banka će se tražiti da kontroliše trku i tri dana pre toga. Danas je jedino Hezus Hernandez od Kontadorovih domestika imao solidno vreme na etapi (+1.13), ostali nisu bili ni blizu (a ne sećam se ni da sam ih baš video u glavnoj grupi pre Kontadorovog napada). Možda se Ris bolje od mene razume u GT strategiju i taktiku pa je unapred rešio da pričuva Kontadorove little helpere. Sve je ovo pomalo hvatanje za slamke, naravno. Kontador je vrlo verovatno najjači i na ovoj trci i to će pokazati. Samo, ne mogu da ignorišem, što bi naš narod rekao, slona u sobi--na ovoj trci borba za drugo mesto možda ima veću težinu nego inače. Što bi rekao Mr. Lionel Birnie:
Only the Court of Arbitration for Sport can stop him now.
Iako znam da danas niko nije mogao da prati Kontadora (uz svo poštovanje prema Ruhanu, sumnjam da bi i on završio 3 sekunde iza Alberta da je bio u grupi kad je ovaj prvi put napao), nisam mogao da se otmem utisku da, donekle, Nibalija i ostale nije ni bilo briga koliko će ispred njih da završi Kontador. Za samo mesec dana i ova današnja i eventualna ukupna pobeda mogu jednim potezom da budu izbrisani i da drugoplasirani bude upisan kao pobednik Đira. Vuelta 2009? Liči. Mada sad i ne mogu da se ljutim toliko na špansku federaciju kao tada jer je Mr. Birnie opet u pravu:
Imagine if the UCI had slapped in the appeal to CAS at the earliest opportunity, instead of waiting more than a month.
Just imagine. Sad bismo imali ljudsku trku, sa Kontadorom ili bez njega, a ne generalni plasman uz čije prvo mesto stoji znak pitanja. Edited by malkin
Link to comment

Hose Ruhano - gdje je taj bio svih ovih godina? To je isti čovjek koji je bio na podijumu one godine kada je Paolo Savoldeli osvojio trku?Inače, podrška malkinu i ostalima koji ovde ostavljaju informacije, topik je jedan od najboljih na forumu.

Link to comment
Iako znam da danas niko nije mogao da prati Kontadora (uz svo poštovanje prema Ruhanu, sumnjam da bi i on završio 3 sekunde iza Alberta da je bio u grupi kad je ovaj prvi put napao), nisam mogao da se otmem utisku da, donekle, Nibalija i ostale nije ni bilo briga koliko će ispred njih da završi Kontador. Za samo mesec dana i ova današnja i eventualna ukupna pobeda mogu jednim potezom da budu izbrisani i da drugoplasirani bude upisan kao pobednik Đira. Vuelta 2009? Liči. Mada sad i ne mogu da se ljutim toliko na špansku federaciju kao tada jer je Mr. Birnie opet u pravu.Just imagine. Sad bismo imali ljudsku trku, sa Kontadorom ili bez njega, a ne generalni plasman uz čije prvo mesto stoji znak pitanja.
Ako je poenta boriti se za drugo mesto želeći da nekog drugog suspenduju, onda sam izrazito razočaran vozačima koji se bore za GC. Šta znam, ova sezona je u najavi jedna od najboljih i jedna od najupitnijih. Oba najbolja vozača današnjice su promenila tim, jedan je pod istragom zbog dopinga, dosta favorita iz drugih timova je promenilo timove. Sve to utiče, baš kao i smrt na Giru.Iskren da budem, nemam pojma da li će Contadora suspendovati. Ono što mi nije jasno je kako on planira da osvoji TdF posle ovako teškog Gira. Recimo da ovom pobedom na etapi je pokazao želju i da Giro osvoji, a ne samo da tempira formu. Ne vidim kako on misli da napravi dva vrhunca forme u toku jedne sezone, pogotovo što se na TdF juri sa čovekom od kojeg je upitno da li je bolji.Malkine, šta kažu insajderi, da li je A. Schleck napredovao na ITT tokom međusezone?edit. gt, glup sam da nađem na YT klip. Hvala. Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

koliko sam ja shvatio, contador racuna da moze da se vozi i na touru, ali 'za svaki slucaj' vozi i giro. mislim da je svjestan da ne moze ocekivati da i na touru bude u top formi, ali ce svejedno pokusati. mislim da nibali i ekipa prosto nisu mogli bolje. na rai su rekli da je u trenutku contadorovog napada vjetar u prsa bio jak, zato niko nije mogao da ga isprati, a jedini koji je pokusao [scarponi] je najebao. takodje, negdje sam procitao teoriju da je contador napao juce, zato sto mu tu klima najvise odgovara - takav je teren da nema opasnosti od alergija koje ga muce u ovo doba, dok je na planinama koje su preostale moguce da se zbog toga ne osjeca dobro [pojma nemam da li ovo ima ikakvog smisla]u svakom slucaju, ja imam osjecaj da on nece samo braniti ovo, mislim da ce barem josh jednom napasti. jer moze, i jer mi djeluje kao neko ko voli da pobjedjuje kad god osjeca da moze.

Link to comment
Hose Ruhano - gdje je taj bio svih ovih godina? To je isti čovjek koji je bio na podijumu one godine kada je Paolo Savoldeli osvojio trku?Inače, podrška malkinu i ostalima koji ovde ostavljaju informacije, topik je jedan od najboljih na forumu.
Taj je. Odlično pamtiš, nije 2005. baš bila tako skoro a Ruhano je u međuvremenu nanizao pet manje-više loših sezona. Smucao se malo po QuickStepu, malo po Caisse-u, pa išao nazad u Venecuelu, prošle godine vozio za ISD dok ga nisu obavestili da ga ne vode na Điro nakon čega ih je napustio i vratio se u J. Ameriku. Ove godine se opet vratio u Evropu i meni će baš da bude zanimljivo da vidim šta može, pogotovo zbog 20. etape koja je kao preslikana 19. etapa iz 2005. kad je Savoldeli jedva sačuvao vođstvo ispred Simonija i Ruhana a Ruhano pobedio u Sestriereu.Evo je ta etapa, ovaj klip ide od vrha Colle della Finestre kad je izgledalo da će Di Luka, Simoni i Ruhano da pojedu Savoldelijevo GC vođstvo:http://www.youtube.com/watch?v=zOD5ouvWxVk&feature=related
Ono što mi nije jasno je kako on planira da osvoji TdF posle ovako teškog Gira. Recimo da ovom pobedom na etapi je pokazao želju i da Giro osvoji, a ne samo da tempira formu. Ne vidim kako on misli da napravi dva vrhunca forme u toku jedne sezone, pogotovo što se na TdF juri sa čovekom od kojeg je upitno da li je bolji.Malkine, šta kažu insajderi, da li je A. Schleck napredovao na ITT tokom međusezone?
Moguće je imati više pikova u biciklističkoj sezoni (to je, recimo, baš karakteristično za specijaliste za klasike koji pikuju u proleće i jesen) ali je skoro nemoguće imati dva pika na Điru i Turu koje deli samo mesec dana. Slažem se sa šefom, Kontador ne bi da se odrekne od majskog vrapca u ruci ako mu je onaj julski golub već tako neizvestan. Uz to sigurno i neki bes i/ili inat postoji kod njega zbog svih sumnji koje mu vise nad glavom i dovode u pitanje njegov status najboljeg GT bicikliste posle Armstronga.Što se Endija tiče, ne verujem da je napravio ikakav dramatičan napredak na hronometru. Dva je vozio ove godine i bio uobičajeno slab. Ja bih rekao da na ovom Turu ne treba toliko očekivati da se nešto promeni u rivalitetu Kontadora i Šleka koliko se može očekivati da se Gesink vrlo ozbiljno umeša u borbu sa njima dvojicom. On je bitno popravio hronometar, a u planinama je žešće opasan. Ali OK, više o tome u junu i julu...
mislim da nibali i ekipa prosto nisu mogli bolje. na rai su rekli da je u trenutku contadorovog napada vjetar u prsa bio jak, zato niko nije mogao da ga isprati, a jedini koji je pokusao [scarponi] je najebao. takodje, negdje sam procitao teoriju da je contador napao juce, zato sto mu tu klima najvise odgovara - takav je teren da nema opasnosti od alergija koje ga muce u ovo doba, dok je na planinama koje su preostale moguce da se zbog toga ne osjeca dobro [pojma nemam da li ovo ima ikakvog smisla]u svakom slucaju, ja imam osjecaj da on nece samo braniti ovo, mislim da ce barem josh jednom napasti. jer moze, i jer mi djeluje kao neko ko voli da pobjedjuje kad god osjeca da moze.
Ovo za alergije ima smisla, a nije mi palo na pamet. Kako god, ni ja ne mislim da će Kontador u Alpima mnogo da sedi i da čeka šta će rivali da urade, naročito ako se bude dobro osećao. To uopšte nije njegov stil.
Ako je poenta boriti se za drugo mesto želeći da nekog drugog suspenduju, onda sam izrazito razočaran vozačima koji se bore za GC
E da, i ovo. Ne mislim ja da je iko juče svesno pomislio da nema razloga da se mnogo trudi da uhvati Kontadora jer će CAS ionako da ga suspenduje u junu. Nibali bi prvi bio u velikom iskušenju da pobedu na onakvoj etapi na rodnoj Siciliji zameni i za podijum na Điru ako treba. Više sam kukao kako je cela ta administrativna procedura u dobroj meri pokvarila trku i uživanje u njoj.
Link to comment
E da, i ovo. Ne mislim ja da je iko juče svesno pomislio da nema razloga da se mnogo trudi da uhvati Kontadora jer će CAS ionako da ga suspenduje u junu. Nibali bi prvi bio u velikom iskušenju da pobedu na onakvoj etapi na rodnoj Siciliji zameni i za podijum na Điru ako treba. Više sam kukao kako je cela ta administrativna procedura u dobroj meri pokvarila trku i uživanje u njoj.
Sporost procedura je zaista neprihvatljiva. 10 meseci od saznanja da je imao nedozvoljene supstance u krvi do punosnažne presude. Čini mi se da je ta procedura nepotrebno dugačka. Jasno je da trebaju dokazi da se skupe, ali ovo je preterivanje. Inače, neverovatan udarac za biciklizam bila suspenzija Contadora sada pred TdF.---Pitam te ovo za dva vrhunca, jer sam čitao da Contador planira da uzme sva tri trofeja u sezoni (ne ovoj nego nekoj), bar sam tako razumeo njega i Riisa u nekom intervjuu.
Link to comment

Uh, tačno, pominjano je to napadanje na sva tri GTa u jednoj sezoni. Šta znam, tek u poslednjih 15 godina je to postalo uopšte moguće (inače bi Kanibal imao i taj rezultat u svom CV-u, bez sumnje), ali ako ni zbog čega drugog (i dve tronedeljne trke u sezoni su žešći napor za organizam, a kamoli tri) onda zbog rasporeda trka sumnjam da će Kontador to ozbiljno da pokuša. Điro evo već drugi put vozi praktično samo zato što Tur ili zna da neće voziti ili je to dovedeno u pitanje. Suviše je rizično voziti Điro ako se Tur uzima za cilj, a Kontadoru je, ruku na srce, glupo da u bilo kojoj sezoni ne postavi Tur za cilj. Da je Italijan, kao Baso recimo, pa da ima neku naročitu emotivnu vezanost za Điro još i nekako, ali ovako sumnjam da će ikad ozbiljnije razmatrati napad na sva tri GTa. Jedino ako se baš zalomi neka sezona u kojoj mu je konkurencija skoro nepostojeća...

Link to comment

mislim da su i on i riis rekli 'voljeli bi da napadnemo sva 3 velika dupeta u 1 sezoni, ali to je vjerovatno neostvarivo' ili tako nesto.nadam se da ce se drzati dalje od gira u buducnosti. neka se on i shleck kolju na touru, a ostave giro za ostale. ovako, on ce superiorno osvojiti giro, a andy tour, pod uslovom da contador ne ucestvuje. ili, ako ucestvuje bice borba u dvoje.

Link to comment

Pravda za Gesinka!posvetiću se sledećem cilju do jula: da bar 1.5 osobu koja svraća na biciklističke teme ubedim da Gesink može da pobedi na Turu :D

Link to comment
Sporost procedura je zaista neprihvatljiva. 10 meseci od saznanja da je imao nedozvoljene supstance u krvi do punosnažne presude. Čini mi se da je ta procedura nepotrebno dugačka. Jasno je da trebaju dokazi da se skupe, ali ovo je preterivanje. Inače, neverovatan udarac za biciklizam bila suspenzija Contadora sada pred TdF.
Jos onomad sam malo svrljao ali nigde nisam nasao; Koliku kolicinu anabolika su njemu tacno nasli u krvi, zapravo nasao sam razlicita tumacenja. Ukoliko je redovno testiran pre Tura (a pretpostavljam da jeste) da li je moguce da da prethodne analize nisu nista pokazale posto mi se potpuno besmisleno cini da je anabolike uzimao za vreme trke, po mom skromnom poznavnju teme cini mi se da se anabolici uzimaju tokom baznih priprema a ne tokom trke?Cela ova prica mi deluje, onako fishy
Link to comment
Pravda za Gesinka!posvetiću se sledećem cilju do jula: da bar 1.5 osobu koja svraća na biciklističke teme ubedim da Gesink može da pobedi na Turu :D
stvarno mislish da je gesink toliko dobar? bilo bi super, ali nekako sumnjam. sta mislis o kreuzigeru, ima li on sanse [u buducnosti] da se ozbiljnije bavi pobjedjivanjem? meni je on nekako bash drag [zato sto ima kul prezime :D ].nekako mislim da ce se opet svi oni [gesink, sanchez, basso itd] boriti za drugo ili trece mjesto, zaviso od ucesca contadora. ja sam dosao do 1 zakljucka da su mi mozda draze jednodnevne trke, nekako mi se cini da ima vise potencijala za iznenadjenja [then again, iznenadjenja ove godine i nije bilo toliko, skoro sve vece jednodnevne trke je pobijedio gilbert :D ]. zato bi i vise volio da nema contadora na giru [iako ga volim], jer bi bilo mnogo zabavnije i nepredvidljivije.
Link to comment
Jos onomad sam malo svrljao ali nigde nisam nasao; Koliku kolicinu anabolika su njemu tacno nasli u krvi, zapravo nasao sam razlicita tumacenja. Ukoliko je redovno testiran pre Tura (a pretpostavljam da jeste) da li je moguce da da prethodne analize nisu nista pokazale posto mi se potpuno besmisleno cini da je anabolike uzimao za vreme trke, po mom skromnom poznavnju teme cini mi se da se anabolici uzimaju tokom baznih priprema a ne tokom trke?Cela ova prica mi deluje, onako fishy
Mislim da je glavna teorija bila da je clenbuterol koristio u nekom trenutku pre trke (možda baš na baznim pripremama), a onda za vreme Tura transfuzijom uneo u organizam krv sa tragovima te supstance. A da je ceo slučaj čudan i neobičan, jeste. UCI je iz nekog razloga čekao do septembra da objavi rezultat julskog testa, španska federacija je preporučila kaznu od godinu dana da bi ga onda potpuno oslobodila, Kontador je gurao prilično sumnjivu priču o kontaminiranom mesu, itd. Sve u svemu, meni se još negde tamo u februaru cela ta saga smučila i samo čekam da iz Lozane stigne neka definitivna presuda.
Link to comment
stvarno mislish da je gesink toliko dobar? bilo bi super, ali nekako sumnjam. sta mislis o kreuzigeru, ima li on sanse [u buducnosti] da se ozbiljnije bavi pobjedjivanjem? meni je on nekako bash drag [zato sto ima kul prezime :D ].nekako mislim da ce se opet svi oni [gesink, sanchez, basso itd] boriti za drugo ili trece mjesto, zaviso od ucesca contadora. ja sam dosao do 1 zakljucka da su mi mozda draze jednodnevne trke, nekako mi se cini da ima vise potencijala za iznenadjenja [then again, iznenadjenja ove godine i nije bilo toliko, skoro sve vece jednodnevne trke je pobijedio gilbert :D ]. zato bi i vise volio da nema contadora na giru [iako ga volim], jer bi bilo mnogo zabavnije i nepredvidljivije.
Skroz si u pravu za klasike, tu je i najveća njihova draž. A bogami je i pored dominacije Žilbera uspelo Nujensu i Van Sumerenu da uzmu dve bitne trke ove godine ;) Gesink je opak talenat i ima sve što mu treba za pobedu na Turu. Ima ozbiljnu i jaku ekipu koja je tu samo za njega (nema više Menjšova), izuzetan je brdski vozač, a u prethodnih godinu dana je popravio i hronometar, i to tako da Endi Šlek može samo da mu zavidi (Oman, februar: prvi na hronometru ispred Pinotija, Kanćelare, Boason Hagena, Vande Veldea, itd.; Tireno-Adriatiko, mart: deveti, ali ispred 1 Evansa, Larsona, Zabriskija; Pais Vasco, april: sedmi, minut ispred Endija Šleka, a bolji i od Portea, Hornera, oba Sančeza, Rodžersa...). Ako ga mimoiđu maleri u pripremi i na samoj trci, ja nemam ni najmanju dilemu da je on ozbiljan kandidat za pobedu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...