Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

ADEJ POGACAR SET TODAY A NEW CLIMBING RECORD ON PLATEAU DE BEILLE: 39 MIN 50 SEC, more than 3 minutes faster than Marco Pantani in 1998! THIS IS PROBABLY THE BEST CLIMBING PERFORMANCE OF ALL-TIME! WOW!

Edited by Strahan
Link to comment
5 hours ago, sherman said:

bice mnogo podignutih obrva ako mu je ovo vreme stvarno 4 minuta brze od pantanija

 

(bar) za toliko su brzi danasnji bicikli.

Link to comment

Čovek je izvukao 6.85 W/kg (7.16 sea level normalised) na 27:50 minuta…podaci sa power metera se ne dele tako da su to samo estimacije na osnovu vremena i poređenje sa zlatnim dobom dopinga nije skroz fer jer ne uzima u obzir bolje bicikle, ali ove brojke jesu surove i u rangu su ili iznad onih koje su imali dokazano dopingovani biciklisti. 

Edited by Heaviside
Link to comment
15 hours ago, kralj said:

30 na sat na 7% krv ti jebem.

Posle 200km i 5 sati na bajku 😂 sci-fi jbga. Mislim i ovo što rade ostali je potpuno suludo, ali pogi ... I vinjegord je bio brži od panatanija juče, možda čak i remko.

 

Baš bi mi slomilo srce da za 10 godina saznamo da se pogi pucao ko zna čim, jedan od najsimpaticnijih sportista u poslednje vreme, plus je naš 🥰

  • +1 4
Link to comment
26 minutes ago, hooyadahoo said:

Posle 200km i 5 sati na bajku 😂 sci-fi jbga. Mislim i ovo što rade ostali je potpuno suludo, ali pogi ... I vinjegord je bio brži od panatanija juče, možda čak i remko.

 

Baš bi mi slomilo srce da za 10 godina saznamo da se pogi pucao ko zna čim, jedan od najsimpaticnijih sportista u poslednje vreme, plus je naš 🥰

 

upravo to - dvadesetak vozaca je stiglo u cilj unutar desetak minuta nakon Pogija.

na 5+ sati etape (sa x uspona) to je sasvim beznacajno. sve to samo znaci da su i oni zveri (gotovo) poput njega.

Link to comment

Govorio je komentator da imaju vetar u leđa u jednom trenutku, ali koliko znam vetar na usponima odmaže kad se sve sabere. Na jednoj serpentini u leđa, na drugoj bočno, na trećoj u prsa.... 

 

Visma je očito dozirala tempo u pripremi za Jonasov napad. Ispostaviće se sa pravom. Kad je Pogi digao ruke sa guvernale na 6km do kraja i uspravio se da popije vodu i polije se, sve je bilo jasno.

Edited by kralj
Link to comment
35 minutes ago, Djuro said:

 

upravo to - dvadesetak vozaca je stiglo u cilj unutar desetak minuta nakon Pogija.

na 5+ sati etape (sa x uspona) to je sasvim beznacajno. sve to samo znaci da su i oni zveri (gotovo) poput njega.

 

Ih sad, 10ak minuta beznačajno. Možda iz perspektive rekreativaca. Ovo je surova dominacija Pogija. U dva dana u ovakve dve etape 2 pobede su senzacionalan uspeh, a ne ovakva dominacija. Ovo je u rangu Bolta u Pekingu.

Edited by kralj
Link to comment

A i pomoglo je sto je jonas vukao kao sulud, maltene mu odigrao superdomestika. Obojica su prejaki, suludi talenti.  Jonas ocigledno slabiji nego prosle godine kad je razvalio, epski. Smraćene pripreme posle pada ocigledno uticu da ne moze da prati pogacara i veliki uticaj ima izastanak Sepa Kusa, covek doneo 5-6 gt vizmi. Pogi ima jaci tim, a jos je jaci nego prosle. Ako zadrze ovaj nivo jos barem 5 godina, u najavi jedno od najvecih rivalstva u sportu. Voleo bih i da im se Remko priblizi, jak je ove godine, ali fali jos malo.

Edited by Krangovo telo
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, hooyadahoo said:

 

 

Baš bi mi slomilo srce da za 10 godina saznamo da se pogi pucao ko zna čim, jedan od najsimpaticnijih sportista u poslednje vreme, plus je naš 🥰

isto bukv, a ovoliko se lozim

 

lik je jako zabavan biciklista, posle onih godina srecnih ljudi i porodicnog blaga sa skajom i frumom, pogacar deluje kao spoj monti pajtona, mucki i crne guje

 

 

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, Krangovo telo said:

A i pomoglo je sto je jonas vukao kao sulud, maltene mu odigrao superdomestika. Obojica su prejaki, suludi talenti.  Jonas ocigledno slabiji nego prosle godine kad je razvalio, epski. Smraćene pripreme posle pada ocigledno uticu da ne moze da prati pogacara i veliki uticaj ima izastanak Sepa Kusa, covek doneo 5-6 gt vizmi. Pogi ima jaci tim, a jos je jaci nego prosle. Ako zadrze ovaj nivo jos barem 5 godina, u najavi jedno od najvecih rivalstva u sportu. Voleo bih i da im se Remko priblizi, jak je ove godine, ali fali jos malo.

 

Nestvarno je da se oporavio u ovoj meri. Ma kako navijao za Pogija i ma kako vozi istorijski Tur, ne verujem da bi bio bolji od Jonasa da se ovaj nije onako polomio u aprilu.

Gledao sam neki dan taj pad. 10 minuta se nije pomerio. Da sam u lajvu gledao, mislio bih da je gotov.

Link to comment
18 minutes ago, kralj said:

Što ne ubace više dronove umesto ovih na motoru.

Dron nikako neće isključiti motore i kad ga uvedu u realizaciju prenosa. 

 

Običan dron može da pruža slične kadrove kao helikopter. Možda bi mogao da bude korišćen na nekim usponima da pruži bolje kadrove jer će raditi na nižoj visini od helikoptera. 

Ono što bi bilo atraktivno to je FPV dron, koji leti brzo i mogao bi da leti iza vozača na nekim deonicama hronometra. To su isprobavali već na nekoj od trka. Problem je bezbednost biciklista i publike. Tako da će to biti samo neki dodatak postojećim prenosima, nikako da će uskočiti umesto helikoptera/motora. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...