Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

ово је нова флаша, по западноевропском (ваљда швапском) стандарду из средине седамдесетих;
Nezam po čiem je standardu, altotie zidarsko. :D
Link to comment

Zajecarsku pivaru, kao i pancevacku je pre par godina kupio Efes, a pre par meseci Heineken je kupio dobar deo ovih pivara od Efesa... Posledica ove kupovine je prestanak rada najstarije ovdasnje pivare (1722. godina) i prebacivanje proizvodnje Weiferta u Zajecar...

Link to comment
E i ti se razumesh u pivo samo tako. :lol: Heineken i dobro pivo ;)
Е и ти нашла да пођебаваш... са ове стране баре и Хајнекен је добар. У односу на остало :) .Тешко је навићи се, ал' се баш и не мора. Мени легао гролш, пилзнер урквел, негра модело, бек може, хајнекен може (а једном у три године кад наиђе црни, онда мора), и шајнер бок (оф техас, породица Шпецл кад се доселила није могла без пива па довукли своје пиварце од куће и основали пивару - залиха добрих лудака им се још држи). Остало ми све некако делује pre-owned.(Идит (Edith): навратила и преправила ми почетак другог пасуса) Edited by расејан
Link to comment
Е и ти нашла да пођебаваш... са ове стране баре и Хајнекен је добар. У односу на остало :) .Тешко је навићи се, ал' се баш и не мора. Мени легао гролш, пилзнер урквел, негра модело, бек може, хајнекен може (а једном у три године кад наиђе црни, онда мора), и шајнер бок (оф техас, породица Шпецл кад се доселила није могла без пива па довукли своје пиварце од куће и основали пивару - залиха добрих лудака им се још држи). Остало ми све некако делује pre-owned.(Идит (Edith): навратила и преправила ми почетак другог пасуса)
Ja volim piva iz manjih pivara jer zadrze ukus,boju i miris.Ovi koncerni kao Hajnekenkoji su se proslavili po pivu u konzervi i koje mozesh naci i kod Papuanaca,ne mogu mnogoda vode racuna o mom prefinjenom,zajecarskom ukusu.Ne volim ni Tunborg.A mozda i ima sve to veze sa mojim licnim ukusom.Ne volim gorka piva,visheona sladunjava iz krigle sto se lepe na nepca.Recimo Jelen :wub:
Link to comment
E i ti se razumesh u pivo samo tako. :lol: Heineken i dobro pivo ;)
A i ti se razumeš u čitanje. :DNapisati da je Heineken bolje pivo od zaječarskog ne znači napisati da je Heineken dobro pivo in absolute terms.
Link to comment
Napisati da je Heineken bolje pivo od zaječarskog ne znači napisati da je Heineken dobro pivo in absolute terms.
Zavisi da li pricas nekome sa prefinjenim zajecarskim culom ukusa. ;)
Link to comment
Е и ти нашла да пођебаваш... са ове стране баре и Хајнекен је добар
Ali, izbor je jako veliki. Nismo ni mi u Aнтерју ni vi u Врџињи ograničeni na piva velikih evropskih i severnoameričkih štanc štanc pivara. Sva sreća pa kapitalizam dono šta ti duša ište.
Link to comment
Zavisi da li pricas nekome sa prefinjenim zajecarskim culom ukusa. ;)
Ma Teja zvezdani komandos kad ne bi u intergalaktičkom Tejomobilu upala u sred svake diskusije... :lolol:P.S. [irony off]Usput, Teja, drago mi je da si se vratila.[/irony off]
Link to comment
hitno: ima li srpska fraza za:we pile it high and sell it cheap?(to kaže direktor rajan era, pozivajući se na ikein princip poslovanja)
Zatrpasmo ti pitanje. Da sam imao nešto konstruktivnije da predložim od "prodajemo mnogo a jeftino", već bih napisao. Ali kolokvijalni srpski mi je bio u boljem stanju nego ovih dana, so...
Link to comment
Ali, izbor je jako veliki. Nismo ni mi u Aнтерју ni vi u Врџињи ograničeni na piva velikih evropskih i severnoameričkih štanc štanc pivara. Sva sreća pa kapitalizam dono šta ti duša ište.
Као да је у Џоџи боље... а ни Келафоуња се не разликује нешто. Не вреди ни мрдати, Нуфлан или Јуто, исти ендрејк.додатак: Него, кад сам већ у дућану, паде ми на ум да питам како се у ствари изговара Jordache - Хордаче, Џордеки, Џордејк, Жордаш, Јордахе, Јорданче...? Edited by расејан
Link to comment
Као да је у Џоџи боље... а ни Келафоуња се не разликује нешто. Не вреди ни мрдати, Нуфлан или Јуто, исти ендрејк.додатак: Него, кад сам већ у дућану, паде ми на ум да питам како се у ствари изговара Jordache - Хордаче, Џордеки, Џордејк, Жордаш, Јордахе, Јорданче...?
Ако је Каталуња, онда је на „Жо”, а за даље се снађи.
kako prevesti ovo, pomoć:finger-stepping (u smislu načina sviranja gitare. cela fraza glasi: "finger-stepping arpeggio guitar phrases")rad prstiju?
Ја се слабо разумем у ту ботанику, али све ми се нешто чини да се, у овдашњем жаргону, то зове „чекић” свирка. Поуздани извори ми тренутно нису доступни, па кад буду, распитаћу се.
Link to comment
kako prevesti ovo, pomoć:finger-stepping (u smislu načina sviranja gitare. cela fraza glasi: "finger-stepping arpeggio guitar phrases")rad prstiju?
Nemoj me drzati za rec, ali mislim da govore o "tapingu". Taping arpedjo gitarska deonica.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...