Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Reče mi drugarica koja je stomatolog da je u pitanju parcijalna skeletirana proteza koju je prva počela da proizvodi firma Wisil, pa bi trebalo da je Wisil (skeleton) denture ili removable partial (skeleton) denture.edit: Wisil, a ne Wissil

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
како бисте превели "вештачки камен" (употреба у намештају), ја лупих "faux stone" :mellow:
Faux je vrlo moderna morfema kad se govori o dizajnu enterijera, dakle... pogodak!
Link to comment
Faux je vrlo moderna morfema kad se govori o dizajnu enterijera, dakle... pogodak!
Да, нема везе што и даље значи да је лажњак, сад је некако отмено cool.gif .Предлажем да се снабдевате код следећих фирама: D'Amiere, Brabognac, Glaudard, Ouvierе, Blessaux, Joumancer & Nabiere.(додао глуво е на крај где је хвалило) Edited by расејан
Link to comment

Dobro sad baš otmeno... Samo je all over the TV. ...Nego, ćek ćek, Brabognac, Glodard i Joumancer valjda shvatam. Valjda i Blessaux ( :unsure: ). Ostali mi baš ne idu.

Link to comment
Nego, ćek ćek, Brabognac, Glodard i Joumancer valjda shvatam. Valjda i Blessaux ( :unsure: ). Ostali mi baš ne idu.
Како беше на вашару, "код Марике на карике, ко набије тај добије"... е, да ми је...
Link to comment
како бисте превели "вештачки камен" (употреба у намештају), ја лупих "faux stone" :mellow:
wannabe stone? :lol:* stavio u slucaju da udje u siroku upotrebu (jel moze to da se naplati? :s_w: )... :lol: Edited by Nesh
Link to comment

ima li neko ideju kako prevoditi frazu "sweep off feet"? znači, rečenica ide u stilu: ljudi u publici bili su kompletno sweept off their feet nastupom benda. oduvani iz cipela?počišćeni metlom i razdvojeni od stopala?pali na kolena od oduševljenja?jbg, ne pada mi na pamet ni jedan lep prevod u duhu srpskog jezika. help!!

Edited by Willow
Link to comment
ima li neko ideju kako prevoditi frazu "sweep off feet"? znači, rečenica ide u stilu: ljudi u publici bili su kompletno sweept off their feet nastupom benda. oduvani iz cipela?počišćeni metlom i razdvojeni od stopala?pali na kolena od oduševljenja?jbg, ne pada mi na pamet ni jedan lep prevod u duhu srpskog jezika. help!!
ПазиTo sweep (them) off their feetThey were swept off their feetОборени с ногу?
Link to comment
wannabe stone? :lol:* stavio u slucaju da udje u siroku upotrebu (jel moze to da se naplati? :s_w: )... :lol:
Постоји велика разлика између лажног (faux) i лажног-који-би-да-буде-или-макар-мисли-да-јесте (wannabe)
Link to comment
Постоји велика разлика између лажног (faux) i лажног-који-би-да-буде-или-макар-мисли-да-јесте (wannabe)
bayaghee kamen
Link to comment

oboreni s nogu. to je to. tenks drugari! ne zamerite ako u narednim danima izađem sa još nekim jezičkim nedoumicama. naime, nakon neke lumperajke u petak, pristao sam da pomognem prijatelju i preuzmem na sebe prevođenje jednog poglavlja neke muzičke knjige, i sada mi nije lako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...