Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

zato što nije u pitanju Toša sa dugim "o" nego Toše sa kratkim "o"
ne menja. tosi, tosi, kratko, dugo o, razlike nema. Edited by darling
Link to comment

ne znam, pitala bih ovde :)zasto ja moram da znam kako se ime izgovara u originalu? makedonski ne znam i tose izgovaram s dugim o.eo sad sam se setila da imam jednog poznanika tricka, s kratkim i, slicnom tvom trifku, i ja uvek zovem tricka, rekla sam tricku, idem s trickom...

Edited by darling
Link to comment

da, mile i bole zbunjuju. kad u bosni miletu oce nesto da kazu, onda kazu reci mili. boleta u bosni nema.a sad ti probaj stipe, pa onda i mose (kao mose dajan, na primer).

Link to comment

hehe, mi redovno bitku bijemo oko menjanja detetovog imena. ivo je u pitanju. :)edit: toni, nije sramota ako neko ne zna, sramota je ako ne pita.

Edited by palchica
Link to comment

u novimama bi sigurno napisali zoeta :lol:ih, ivo je lako. moz oba, kako vise tvome uhu odgovara. u mom uvetu nema nista crnogorsko, pa ja ivu menjam kao ivu andrica.mozda zapravo sve moze oba i sve moz kako cijem uhu prija. ukljucujuci i ovog toseta, sinota bozjeg.

Edited by darling
Link to comment

Evo jedna debilna adoumica - broj slova u nasoj azbuci (cirilicnoj).Adoumica je nastala u pogledu definicije pojma "slovo". Trebalo bi da ima 30 fonema (glasova) ali 120 grafema (za svaki glas 4 zapisa - veliko, malo, pisano i stampano).Otud i pitanje - sta je uopste "slovo"? Glas ili zapis?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...