Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

To možda ako bi se grad zvao Toronko. :D
Или Торонак, аналогно са Чачком? Или Торонац, аналогно са Обреновцем? Edited by расејан
Link to comment
je l i vama para usi kad pise da je ejmi sahranjena u krugu porodice :unsure:
Meni ne. Ne para mi ušesa ni "na telefonu", naprotiv: kad neko krene da mi izigrava duhovitost "nisi stao na telefon već si pored", ja se onda brecnem, pa namerno s visoka pomenem priloška značenja predloga ---
Link to comment

Ja im spomenem metaforičku upotrebu jezika, bez koje ne bi od tog jezika ništa ostalo, i pitam ih jel' slušaju pesmu pored radija, i vesti pored televizije? :D

Edited by Father Jape
Link to comment
Ja im spomenem metaforičku upotrebu jezika, bez koje ne bi od tog jezika ništa ostalo, i pitam ih jel' slušaju pesmu pored radija, i vesti pored televizije? :D
Шта ће тако далеко, могу и код куће.
Link to comment
zasto toliko mnogo ljudi u stvari pise ustvari? to se ni blizu ne izgovara ko jedna rec... strejndz.
Bilo tako pravilno po nekom ranijem pravopisu.Btw, meni taj oblik i danas izgleda logičniji, nego "u stvari".
Link to comment
zasto toliko mnogo ljudi u stvari pise ustvari? to se ni blizu ne izgovara ko jedna rec... strejndz.
Paaa, zapravo se izgovara kao jedna reč budući da su predlozi proklitike i nemaju sopstveni akcenat, već se vezuju za narednu reč. U stvari ili ustvari je samo pitanje pravopisne konvencije. :)
Link to comment
sta je suprotno reci premijera, u smislu zavrsna predstava, poslednja projekcija i sl.? :unsure:
д ласт шоу на српском односно zadnja izvedba (za razliku od prednje) i, konačno, na bosanskom: mujina je premijera a hasina je zadnja :P
Link to comment

Jbg, na vrh mi jezika...Znači kad bregove ozelenimo novim mladarima, onda kažemo - ti bregovi su pošumljeni. A kako se zove ono, kad neku zemljanu površinu pretvorimo u leju i pocvećimo preko nje posadimo mnoštvo cveća?

Link to comment
sta je suprotno reci premijera, u smislu zavrsna predstava, poslednja projekcija i sl.? :unsure:
dernijera ;)tj, ne znam da li postoji kao zvanična reč, ali je jedino logično po analogiji sa "premijera", a pride sam čula i braću Nemce da je koriste u pozorištu :D
Link to comment
dernijera ;)tj, ne znam da li postoji kao zvanična reč, ali je jedino logično po analogiji sa "premijera", a pride sam čula i braću Nemce da je koriste u pozorištu :D
uzgred, ovo je asocijacija za mlad i star mesec, ako sa crticom lici na slovo p onda je mlad mesec, ako lici na d onda je star
Link to comment

eo citam na blicu da je dzoli posetila brione.zasto se kod nas odomacio italijanski naziv, zar nije bilo logicnije da se i ovde ostrva nazivaju brijunima, kako se nazivaju u hrvatskoj?!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...