Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Intenzivni časovi sa mnogo fokusa na gramatiku i još više prilika da se ta gramatika upotrebi u komunikaciji + slušanje, gledanje, čitanje, i ostala medijska izloženost nemačkom. Lakši način nema.

Link to comment
Intenzivni časovi sa mnogo fokusa na gramatiku i još više prilika da se ta gramatika upotrebi u komunikaciji + slušanje, gledanje, čitanje, i ostala medijska izloženost nemačkom. Lakši način nema.
И пиво је медиј.
Link to comment

Misliš medovina?...Ruskabajko, samo ako ti je nemački na negde višem srednjem ili visokom nivou. Ako si početnik, uči u Beogradu, a u Beč putuj turistički jeftinije.

Link to comment
Misliš medovina?
То нисам пробао. Пиво јесам, и донекле помаже око немачког, кад се пије у друштву које га говори. Треба имати неког овлашног појма пре тога, дабоме.
Link to comment
Misliš medovina?...Ruskabajko, samo ako ti je nemački na negde višem srednjem ili visokom nivou. Ako si početnik, uči u Beogradu, a u Beč putuj turistički jeftinije.
Na stranu to što se svakodnevni govorni dijalekat Bečlija drast'ćno razlikuje od književnog nemačkog :)
Link to comment
Ruskabajko, samo ako ti je nemački na negde višem srednjem ili visokom nivou. Ako si početnik, uči u Beogradu, a u Beč putuj turistički jeftinije.
ma ovo sto sam nasao je neki austrijski "bozidar adzija", oko 100 evra je tri nedelje, to je nesto kao kurs za gastose
Link to comment

Hvala, pomislio sam da nisam normalan. I dalje to mislim, ali sada zbog n-1 razloga :DInače, ovako nam se izražava Radina Todović, šefica radne gupe Vlade koja se bavi penzionom reformom a izraz koristi i ex-guverner Jelašić.edit - :lol: za custom title.

Edited by Alphons
Link to comment

Napomena: Ja ovo odbacujem na osnovu svog jezičkog osećaja. Nisam nikakav stručnjak za standardni srpski. ...Ja sam inače ovo prvi put čuo od svoje instruktorke vožnje pre trista godina. I nisam mogao da verujem da se ne zeza. Tačni oblik koji je upotrebila je bio "dve hiljadite prve", "dve hiljadite druge" itd....Za custom title, zahvaljujem se dobroj duši koja je ostavila link do članka na temi o imenima.

Link to comment

problem sa "dve hiljadite i desete" je što, makar meni, zvuči toliko rogobatno da je sasvim moguće pravilno, ako znaš na šta mislim.kanda će se neko javiti sutra da reši dilemu :D

Link to comment
da li je pravilno reći "projekat počinje dve hiljadite i desete godine" ?
Има и таквих пројеката. Почне једном, па се вуче, касније ајде Јово наново, почињемо још једном, скоро две хиљаде година раније (времеплов је згодна направа).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...