Jump to content
IGNORED

Uskoro dolazi jedan film


3opge

Recommended Posts

Sve je to ok, samo ja ne razumem bas toliki rant prema rimejcima koji generalno postoji. Prvo, uvek su mi bili komicni oni komentari "zar im nista nije sveto", kao da rimejk (pa bio i sranje) moze da oskrnavi original/prethodnu verziju. Naprotiv, samo ce se jos vise ceniti. A s obzirom koliko se filmova snima godisnje, ni kritika "smislite nesto originalno" bas i ne stoji.

 

Filmska industrija je upravo to - industrija. Uvek bila i bice. Studiji su se uvek ponasali isto. Gledaju sto vise da zarade, pa je logicno sto za nove generacije gledalaca prave rimejkove, a i rebootovi fransiza postaju sve popularniji. Zna se od kojih gledalaca imaju najvise koristi, pa je skoro sve prilagodjeno njima.

 

Ja sam siguran da si medju ljubiteljima Bedtime Story mogao naci mnoge koji nisu bili odusevljeni da ce snimati DRS, u fazonu da je nepotrebno i sl. Eto DRS ispao super film, koji mozes da gledas sto puta i da ti ne dosadi. Ali mogli su i da zaseru, nikad se ne zna kako ce ispasti.

 

Ovaj rimejk, koji vidim da ce nazvati Nasty Women, ima svoju ciljnu publiku, a to nismo ni ti, ni ja. Nisam cak ni radoznao da vidim kako ce ispasti, jednostavno me ne zanima. Zato valjda i ne kapiram tvoj rant. Mada, dobio sam zelju da ponovo odgledam DRS, pa eto koristi..

Link to comment

Priča ti je načelno o-kej, ali problem je što prihodi na američkim blagajnama uglavnom ne potvrđuju konstatacije sa kojima si ozbiljno računao u njoj...

 

Dakle,

 

1) niti se vidi da rimejkovi vode zaradi, naprotiv - protekle godine su gotovo svi doživeli finansijske neuspehe, a situacija je slična već duže vreme;

 

2) niti je tačno da se nove verzije filmova rade zbog ljubitelja, naprotiv - oni su najčešće najglasniji protivnici;

 

3) priča o ciljnoj publici mnogo je primetnija u teorijskim konstruktima raznoraznih tipova koji stalno dave sa njom nego što je bitnije vidljiva na blagajnama.

Edited by Ajant23
Link to comment

2) niti je tačno da se nove verzije filmova rade zbog ljubitelja, naprotiv - oni su najčešće najglasniji protivnici;

 

 

Da si procitao sta sam napisao ne bi izvlacio pogresne zakljucke, posto nigde nisam rekao da se "nove verzije rade zbog ljubitelja"..

Link to comment

2) niti je tačno da je bitno da li se nove verzije filmova rade zbog ljubitelja, naprotiv - oni su najčešće najglasniji protivnici;

 

Dakle, progutao sam kucajući repliku.

 

Pod dva se odnosilo na drugi pasus u kome si potezao ljubitelje filma Bedtime Story, u kontekstu snimanja njegovog rimejka DRS-a. Pitanje ljubitelja ranijeg filma je potpuno nebitno za pitanje snimanja rimejka.

 

Primera radi, nisu rimejkovi u pitanju, ali postoji veza preko komedije. Recimo, ljubitelji Plautove “Aulularije” nisu bili uopšte bitni da li će Držić napisati "Skup", a ni ljubitelji i jednog i drugog nisu bili bitni da li će Molijer napisati "Tvrdicu", a ni oni nisu bili bitni da li će Sterija napisati "Kir Janju".

 

Mnoge verzije komedija Francisa Vebera imale su svoje ekranizacije. Čak je posle uspešnog francuskog filma, i posle poslednjeg filma Billyja Wildera, mnogo kasnije sam Veber režirao L'emmerdeur. Ekranizacija Naslovne strane Bena Hechta ima jako mnogo. Za snimanje nove verzije svih tih filmova, kao i za mnoge druge rimejkove, nije bitno da li se nove verzije filmova rade zbog ljubitelja.

 

Mogu ti reći da mi se baš ne dopada to što si ignorisao stavke pod 1) i pod 3) i da si odbacio mogućnost greške u kucanju kakva ume da se deci u editorima koji su daleko od Worda. Davno si mogao da shvatiš da sam ja ovde sagovornik kome ume i prečesto da se spočitava, a ne onaj koji ume da često učitava, tako da mi nimalo nije jasno da mi nisi dao ni najmanji kredit sumnje da sam naprosto progutao par reči...

Edited by Ajant23
Link to comment
  • 2 weeks later...

stalno zaboravljam da pitam...sta je bilo sa onim sci -fi ruskim sto ima trejler, ljudi se pretvaraju u nesto? bilo pre godinu dana, mozda cak i vise...u nekoj laboratoriji ih spajaju tip matrix samo po kicmenim prljsenovima i onda njima pocinju da nicu nokti ili sta vec...

Link to comment

Da sam ciničan, rekao bih da je dobio šansu da uništi ne jednu, već dve etablirane Sci-Fi franšize. Ali Enemy i Sicario nisu bili loši filmovi, tako da se nikad ne zna...

Edited by Jeremija
Link to comment

Da sam ciničan, rekao bih da je dobio šansu da uništi ne jednu, već dve etablirane Sci-Fi franšize. Ali Enemy i Sicario nisu bili loši filmovi, tako da se nikad ne zna...

 

... dok je recimo Incendies fenomenalan, pa ako si ga propustio...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...