Jump to content

Stripovi


precog

Recommended Posts

Umro Moebius :/
Вјечнаја памјат! И Бог бира кога узима, па ће Он уживати (с правом) у Мајсторовом друштву, а ми ћемо се и даље да злопатимо за зликовцима осме уметности попут Бањолија или Тортија :cry: Велико хвала Мебијусу за све што је урадио за живота. Остаће упамћен као великан модерног стрипа.HermesMoebius06.jpg Иначе, данас баш заврших са ишчитавањем своје колекције стрипова, и до нове веће набавке има да кризирам...sp_mam0028.jpgДруги наставак догодовштина младог Мартија на Харварду, релативно занимљив макар због посматрања вон Хансена и Криса Тауера и у њиховим млађим данима, као и првог додира Мартија с Људима у црном (мада то ММ није знао)... С друге стране, додатак је прави хаос. Иако посвећен мојим музама (било ми је мило видети Фибоначија, Ојлера и компанију у главним улогама), стрипић нити је забаван нити је интересантан. А ако то каже неко коме је математика блиска, шта ли ће онда тек прости пук да вели... :unsure:mm0316.jpgУх, ух... Да сам стари Мартијев (не)пријатељ, прилично бих се забринуо. Моралес наставља да тамани ликове из Мартијеве прошлости који падају мртви као муве у децембру, па тако ни рабин из Куће слепих прозора није поживео ни 40ак страна. Овај новији, из Казне Елохима јесте, штавише спасивши Мартију гузицу. Одлична прича!mm0317.jpgУгх! После флопа са математиком, Кастели се обрука и са физиком :isuse: Мораће оригинални текст да доживи интервенције гледе теорије струна, СТР/ОТР и ГУТа... Ту се наш ДСЧА малкице погубио. Само приповедање је прилично неуобичајено, мада Кастели покушава то да правда заправо Хајзенберговим принципом неодређености, односно како он то назива Дуплом теоријом, па имамо (можда) два краја... Опет, ја сам се како-тако снашао (и оцена је осредња), питање гласи: шта ће несрећни обичан пук да ради са овим Мартијем??? Једино ако оно са Нацистима не извуче, то је увек популарно :P
Link to comment

nemam običaj da postujem na rip topicima, ali ne znam gde bih se drugde upisao u knjigu žalosti.hvala ti za toliko srećnih trenutaka detinjstva u kojima si me vodio kroz svoje čudesne i prelepe svetove.

Edited by Hella
Link to comment
I finally read the Moebius stories in that Metal Hurlant when I was in my 20s, in translation, and discovered that they weren't actually brilliant stories. More like stream-of-consciousness art meets Ionesco absurdism. The literary depth and brilliance of the stories had all been in my head. Didn't matter. The damage had long since been done.
bulja, i zasluzuje amandu palmer..
Link to comment
bulja, i zasluzuje amandu palmer..
pa taj rad. ko jebe strip kada je vizuelni medij a i taj jonesko je precenjen.warren ellistumblr_m0ort5Pfnu1qz4bxgo1_1280.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJ6IHWSU3BX3X7X3Q&Expires=1331549297&Signature=AdajHDElmSsNnDL%2FflYdxYV7QUA%3D
RIP Jean Giraud, aka Moebius. Thanks for this, and for everything else: a debt I could never possibly repay.
Link to comment
pa taj rad. ko jebe strip kada je vizuelni medij a i taj jonesko je precenjen.
I na slicnoj liniji jedan komentar (nije bitno ciji) sa Fejsbuka (necija reakcija na otprilike 10-ti po redu "RIP" Moebiusu od strane 1 mog FB (a jos vise i RL) frienda):
Zasto si ti toliko opcaran s njim? Nije da umanjujem covjeka, al danas mos nac na netu nevjerojatne stvari, tipa na deviantart.com
kao i
Kazem, ne umanjujem osobu nimalo, al sta se danas da nac nekad bi bilo remek djelo...
"Twisted logic" doesn't even begin to describe it. ;) PS. Kime, trokirao ti link, mislim da si hteo ovo:tumblr_m0ort5Pfnu1qz4bxgo1_1280.jpg
Link to comment
I na slicnoj liniji jedan komentar (nije bitno ciji) sa Fejsbuka (necija reakcija na otprilike 10-ti po redu "RIP" Moebiusu od strane 1 mog FB (a jos vise i RL) frienda):kao i "Twisted logic" doesn't even begin to describe it. ;) PS. Kime, trokirao ti link, mislim da si hteo ovo:tumblr_m0ort5Pfnu1qz4bxgo1_1280.jpg
fak. bilo je koliko juce.nego:moebius-eternal traveler.vrlo dobar i onako otvoren intervju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...