Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Chew05fc.jpgth_Chew-01-2009-NorthBridge--02.jpg th_Chew-01-2009-NorthBridge--04.jpgJeboteotac™, kako je ovo dobro! Tony Chu je murjak sa jednom krajnje jedinstvenom sposobnoscu (da se ne ponavljam, imate objasnjenje na prvoj slici). Kada njegovi nadlezni saznaju za to, biva prebacen u najekskluzivniju organizaciju za borbu protiv zlocina ikada. Kad na takvu premisu dodas brze dijaloge, prejeben crtez, VRLO prijemcive likove (Savoy je apsolutni car :Hail:), zanimljiv svet i nimalo genericki kraj prvog trejda... Ovo je u samom vrhu svega sto je Image izbacio. Savrsenstvo!
vr.ulazi u redovnu rotaciju.ali 4. trade tek na jesen... uopste ne treba da pocinjem strip/tv serijale koji nisu vec zavrseni.mislim da sam to vec rekao [sebi] jednom.edit: sad vidim:In July 2010 it was announced that production company Circle of Confusion, the same company that produces the Walking Dead television series, was planning to adapt Chew.[34] It was revealed in March 2011, that Showtime was developing it into a half-hour comedy series, based on a script by Terri Hughes Burton and Ron Milbauer.[35] Edited by kurdi
Link to comment
A drugo je Feniksov251265_234084646607252_116512118364506_1120350_3129092_n.jpgJa doduse imam KJ u hrvatskom izdanju u Macanovom prevodu, ali cu sa zadovoljstvom uzeti i ovo. DKR i KJ su dva najbolja Betmena koje sam ja procitao...Jedva cekam. Mljac.
Ka'ce ovo? :)
Link to comment
  • 1 month later...

Pa šta, pita ga čovek. Nego,

I finished Neonomicon five years ago. The artist (Jacen Burrows) did a very good job but it took him a long time. That was something I did when I was in a very bad mood, just after having parted company with the mainstream comics industry. And finding that due to the lateness of payments I was badly in need of a few thousand pounds to settle a tax shortfall. Having said that I don't do anything just for the money. I really did give it everything that I got.They asked me for a horror story. They had gone out of their way to say that I could go as far as I wanted. And I thought I'll do exactly that, I'll do a horror story that is really horrible which has got sexual elements in it but perhaps not in a titillating way. It's one of the most genuinely unpleasant things that I've ever written, but I stand by it. It's a good horror story that touches on some very unpleasant things. As a horror story should do.
Licimur matori :DNeprijatno ili ne, u tom Courtyard/Neonomicon je IMO tačno pogodio ton koji je neophodan za Cthulhu-mythos priče. Jedan od meni omiljenih njegovih uradaka, odmah iza Lige i Watchmena. Ispred Top Ten i From Hell, možda ispred i V for Vendetta.
Link to comment
220px-Superman_%26_Batman_vs._Aliens_%26_Predator_-_cover.jpgSup_Bat_Aliens_Pred.jpgsuperbatalienpred-7.jpgmajko mila... :Dal morao sam da overim čim sam video da postoji ovakav naslov.strip je iz dva dela. prvi, za divno čudo, i nije toliki krš kakav sam očekivao. ima donekle smislen i zanimljiv zaplet.al zato je drugi deo opravdao očekivanja.inače, postoji još varijacija u crosover univerzumu AvP... pa Terminator, pa Witchblade...
Link to comment
220px-Superman_%26_Batman_vs._Aliens_%26_Predator_-_cover.jpg
Lepo kaže deda u lubinom linku: weak through inbreeding.
These days, the majority of the comic book audience is 40-somethings who are not necessarily interested in comic books as a medium or panel progression or sequential narrative. They are probably interested in Wolverine. There is a large nostalgic component in there and there's nothing wrong with it. But if those people then begin to influence the books themselves or increasingly the movies or the television series then they will want their story to refer to stories that they remember. It becomes very incestuous and over a few decades you get a very limited dwindling gene pool. And you get stories that have become weak through inbreeding.
Link to comment

Svrsio s citanjem novihal_dyl2011.jpg idylcf06.jpgAlmanah strave za 2011 je milijon puta prezvakana prica. Opet se Dilan srece sa birokratijom u Paklima, i opet birokratija brljavi, i opet se Dilan vraca kuci ziv i zdrav iz Pakala... JBT, kako se ne umore vise??? :isuse: A o crtackom umecu Ugolina Kosua bolje da cutim... Bilo je gadno citati, a jos gadnije gledati. Zeludac mi na nos izas'o.Sto se Kolor Festa pak tice, suprajz, suprajz, prilicno je dobar ovaj put. 3 od 4 price su sasvim citljive, neke i nadprosecne, a usrala motku je, naravno ko bi druga do umisljena naslednica Ticijana Sklavija Paola fakin Barbato. Krenimo redom. Prva prica, Ljubavnicka vila, na prvi pogled ne daje nam nista novo, ali sa par obrta na samom kraju prica ispada sascim simpa, mada je vec vidjena. U Zakljucanoj sobi ne zna se ko koga jebe, i do poslenje strane nije jasno kako ce se Dilan izvuci iz nimalo ugodne situacije. Najbolja prica u ovoj svesci! Onda sledi 'ladan tus u obliku frustrirane Barbatove koju ni moja Lola Airagi :wub: sa svojim fenomenalnim crtezom nije mogla da izvuce. U Predatorci (naslov govori sve, zar ne?), najnovija Dilanova riba je psiho ubica koja ide okolo i kolje sve njegove bivse :isuse: Daj bre Paola, znamo da si isfrustrirana, kod tebe Dilan ic ne jebe, al' ovo je vec previse. Idi predji na strikanje i kukicanje... I na kraju, u Poslovnim posekotinama vidimo Dilana koji se vise ne bavi istrazivanjem duhova, vec sedi u ofisu za kompjuterom (!), ima porodicu, zenu Rejcel i cerku Morganu, kucu u Stefdorpu... Zvuci kao raj? Pa, ne bas. Tu, u kraju kola neki virus, Dilan sa porodicom bezi u London da bi otkrio da London vise ne postoji, da je ruina... Nastavak Ostrice brijaca, i to sasvim dobar.

Link to comment
JBT, kako se ne umore vise??? :isuse:
Ovo je moja reakcija na 5 od 6 novijih Dilana. Nema story arca kog nisu prisilno reciklirali pa provukli kroz blato par puta. Ima li šanse da neko trajno privede DD kraju i put him out of his misery?
I na kraju, u Poslovnim posekotinama vidimo Dilana koji se vise ne bavi istrazivanjem duhova, vec sedi u ofisu za kompjuterom (!), ima porodicu, zenu Rejcel i cerku Morganu, kucu u Stefdorpu... Zvuci kao raj? Pa, ne bas. Tu, u kraju kola neki virus, Dilan sa porodicom bezi u London da bi otkrio da London vise ne postoji, da je ruina... Nastavak Ostrice brijaca, i to sasvim dobar.
To beše ono sa nekim idealnim suburbia naseljem samo što imaju serijskog ubicu, pa se posle ispostavi da su, spoiler alert, svi od reda androidi? IIRC, i toj priči su se vraćali X puta, bez reda i smisla...
Link to comment
Ovo je moja reakcija na 5 od 6 novijih Dilana. Nema story arca kog nisu prisilno reciklirali pa provukli kroz blato par puta. Ima li šanse da neko trajno privede DD kraju i put him out of his misery?
Nope. Sto bi sekli granu na kojoj sede? I pored svega, Dilan je, uz Teksa, najprodavaniji serijal u Italiji. Da nema potraznje za njim ne bi ni pokretali ovu budalastinu sa Kolor Festom, gde krstene price mozes da nabrojis na prste jedne ruke, a i to sakate...
To beše ono sa nekim idealnim suburbia naseljem samo što imaju serijskog ubicu, pa se posle ispostavi da su, spoiler alert, svi od reda androidi? IIRC, i toj priči su se vraćali X puta, bez reda i smisla...
Yup. Ali ovde to funkcionise bolje. Ubacena je i sekvenca Londona iz Poslednjeg coveka na Zemlji, a i jedan od glavnih junaka se zove doktor Mateson...
Link to comment
League-of-Extraordinary-Gent.jpg
Pročitao, nije mi prijalo. Prvo i očekivano, te šezdesete i svi ti grooooovy tripovi su izgovor za očajne ilustracije... razočaravajuće. Bar nisam morao da gledam onu Galley-Wag monstruoznost, i Blazing World škrabotine... možda je predviđeno isključivo za čitanje na esidu, ne znam.Drugo i manje očekivano, mislim da mi je na prvo čitanje promaklo jedno 80% literarnih referenci. Šta ću, dvadeseti vek mi nije jača strana. (Najviše me je nerviralo* što nemam blage veze ko je taj "Jack C." koji konstantno promiče u backgroundu, nekakav ubica. Računam da nije Mack the Knife/Jack the Ripper jer je premlad, da bude neki predak Johna Constantinea je prestar... stvarno nemam pojma :( )Možda će mi bolje leći iz drugog puta, ali pre toga bi trebalo da obnovim gradivo, Black Dossiera se jedva sećam.*Edit: Lažem, ipak me je najviše nerviralo što je jedan od likova glavni negativac iz Harija Potera :isuse: Ko me je tukao po ušima da nasumično guglam imena... Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...