Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

RIP, stvarno je bio veliki autor. prakticno najuspesniji izdanak argentinske skole. ne samo mayor, vec i iguana, light & bold, chikanos... autor gomile znacajnih naslova.

Link to comment

Jel' ima neko od Saudelija Otto Porfiri-a? Na netu nalazim samo dve epizode, a dobro znam da sam imao neku sasvim treću epizodu. Strašan strip.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bump!A moze i bilo koji drugi Blake and Mortimer na engleskom/srpskom :)

Da li neko zna gde bih mogao da kupim The Mystery of the Great Pyramid - Part 2: The Chamber of Horus?Procitah malo pre prvi deo, pa me zanima sta se desava u nastavku :blush:
Link to comment

6. juna na kioske u izdanju Fibre izlazi urnebesni Retmen Lea Ortolanija. Umirali smo od smeha Alanu Fordu dok smo bili deca? E, pa, vreme je da se cepamo uz Retmena... :Hail:RATMAN_FB_1.jpgNajava sa Fibrnog sajta:Rat-Man, glavni junak istoimenog strip serijala talijanskog autora Lea Ortolanija, je posve neobičan superjunak. On, naime, nema nikakve posebne moći - osim što je iznadprosječno slabašan, nesposoban, smotan i glup. Hoda naokolo u tajicama i nosi masku s mišjim ušima, ima vjernog batlera Lavoslava, usko surađuje sa šefom policije kapetanom Krikom, inspektor Branko mu je najbolji prijatelj, a tu je i Jasminka Stranputić, bivši poštar, sad platinasti transeksualac zaljubljen(a) u njega. Svi će vas oni do suza nasmijati u ovom urnebesnom spoju "normalnih" superherojskih priča, montipajtonovske komedije i strip/filmske parodije. Privju

Link to comment
Procitao sam sve epizode The Walking Dead serijala(ima ih 82 za sada?) i mogu reci da su mi se puno vise dopale od serije. Mislim serija je previse melodramaticna a strip bi mogao da bude malo manje krvaviji bar da nema onoliko ubijanja unutar grupe ali svejedno dobro je. Jel ima jos neki strip na temu zombija da skinem?
ja juče počeo da čitam. za par sati pojeo prvih 40 epizoda. i onda se sjebem i otvorim Wikipediju pa krajičkom oka uhvatim da će Lori d'izgine :isuse: sveukupno odličan, odličan strip. ne sećam se da me je neki (epizodni) strip ili TV serija držala ovako zavisnog i željnog čitanja. Edited by Svarog
Link to comment

Trebalo mi je jako, jako puno vremena pa da nakon 1 djil1%20a.jpg-a, konacno kompletiram jos jedan Boneli serijal. U pitanju je 2713.jpg Mikela Mede, koga znamo sa rada na Natanu Neveru (deo je bande sa Sardinije: Meda/Sera/Vinja), kao i sa nekih prica koje je ovaj trojac objavio u serijalima MMa i DDa osamdesetih...Sto se Karavana tice, ukratko: Medo-jebo te taj tvoj deux ex machina u guzicu, znas! Sav trud iz 10ipo sveski je uspeo da upropasti u poslednju svesku i po.Genije :isuse:Ako nisi znao kako da zavrsis serijal, zasto si ga, za ime Boga, uopste i pocinjao?!?

Link to comment
ja juče počeo da čitam. za par sati pojeo prvih 40 epizoda. i onda se sjebem i otvorim Wikipediju pa krajičkom oka uhvatim da će Lori d'izgine :isuse: sveukupno odličan, odličan strip. ne sećam se da me je neki (epizodni) strip ili TV serija držala ovako zavisnog i željnog čitanja.
završio The Walking Dead.pričom sam zadovoljan, nemam osećaj da se preterivalo sa paternom sretanje_novih-problemi_u_grupi-veliki_napad_zombija. "pozitivni" likovi stvarno odlični, kompleksni i s odlukama s kojima bih mogao da se poistovetim i zaista zamislim. "negativci" su mi malo too much napucani i nestvarni, al jbg kao takvi su bitni za zaplet. kažem "nestvarni" jer mi je čitav strip prilično realističan (imajući u obzir da je scenografija ipak svet zombi apokalipse). najveći problem koji sam prilikom čitanja imao su deca. od kada imam klinca jako mi teško padaju sva pojavljivanja dece u "teškim" scenama. naročito sam osećaj teskobe imao u delovima sa Morganovim sinom i guvernerovom ćerkom, mada mi ni blizanci nisu bili ništa lakši... a i beba, sad se setih... malo ih je previše tragično završilo, zar ne? Edited by Svarog
Link to comment
Ne spojluj, nisam još pročitao poslednja tri!
Nista nisam spojlovao. Samo mi se nije svideo kraj. A kakav je, na tebi je da otkrijes...Ko zna, mozda se tebi i svidi.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Uh-oh! Uskoro, na srpskom jeziku 2 sjajna izdanja!Prvo je DarkvudovoKonanKnjiga1.jpgkoje izlazi u ponedeljak.A drugo je Feniksov251265_234084646607252_116512118364506_1120350_3129092_n.jpgJa doduse imam KJ u hrvatskom izdanju u Macanovom prevodu, ali cu sa zadovoljstvom uzeti i ovo. DKR i KJ su dva najbolja Betmena koje sam ja procitao...Jedva cekam. Mljac.

Edited by Њујоркер
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...