Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

i taj alvar ima jos da se kupi?
ima u darkwood-u prve dve knjige po 1590 dindzi. odlicna izdanja, vredi svake pare. uskoro treba da se pojave i treca i cetvrta. inace bas sam sad gledao spunkove i tamo je stampan na nekim zutim stranama. Edited by Papovac
Link to comment
RacerX-Scapled01-p01.jpg th_RacerX-Scalped7-p20.jpg th_RacerX-Scalped10-p21.jpgO ovome se vec raspravljalo ovde, pa cu se ja samo tiho prikloniti struji onih koji su se zaljubili u ovaj strip. Oni flashbackovi mogu da nerviraju, ali nisu toliki problem kad se svih 30 brojeva iscita u nekoliko dana. Crtez mi je smetao na pocetku, ali sam se kasnije ili navikao, ili je Gera malo smirio ruku. Verovatno pomalo od oboje. Pratim i dalje, ako se ne ugasi zbog lose prodaje kao NEKI drugi Vertigo serijali (ah, the Exterminators :().000.jpgth_036.jpg th_096.jpgA ovde imamo jednu autobiografsku graficku novelu od nekih 200 strana. Guy Delisle, zanimanje animator, odlazi u Severnu Koreju zbog poslovnih obaveza, gde nailazi na totalitarno drustvo pod uticajem Kim II-Sunga i Kim Yonga-II. Paralele sa Orwellovom 1984 su, naravno, neizbezne. Simpaticno, informativno i zastrasujuce u isto vreme. Sumnjam da ce se Delisle vracati u Koreju posle ovoga...The_Goon_v2_1_c01.jpgth_The_Goon_v2_1_p26.jpg th_TheGoonv30413.jpgOngoing strip u Dark Horse produkciji, klasican ekvivalent "B" filma. Goon, zajedno sa svojim sajdkikom Frankiejem, redovno upada u probleme protiv para i normalnog™ koji ukljucuju, ali nisu limitirani na gomilu zombija predvodjene glavnim negativcem Zombie Priestom, robote ubice, mafijaske uterivace™, dzinovske lignje (ne i onu iz Watchmena), lude ciganke, vukodlake alkoholicare itd. Odlican humor, pristojan crtez, konsistentan kvalitet.
Link to comment
ima u darkwood-u prve dve knjige po 1590 dindzi. odlicna izdanja, vredi svake pare. uskoro treba da se pojave i treca i cetvrta. inace bas sam sad gledao spunkove i tamo je stampan na nekim zutim stranama.
Moze li mi neko objasniti sta je dobro u Alvaru ? Izdanja jesu odlicna zato sto je dizajn mozda najlepsi dizajn za jedan strip na ovim prostorima, papir i stampa su vrhunski .... ali sam strip je toliko banalan i predvidljiv, razumem da je to mozda bilo ok pre 30 godina kad je strip izasao, ali danas citanje alvara je neopisiv gubitak vremena.sve pricice se svode na jednu stvar - ako ste previse pohlepni na novac stici ce vas kazna. Da dodam da je crtez na momente katastrofalan, pogotovo kad je u pitanju lice alvara a prevod je nekako previse novohrvatski pa i to kvari ugodjaj citanja.Trillo jeste genijalac, tao da je bolje poceti sa necim drugim recimo spageti brothersima
Link to comment
sve pricice se svode na jednu stvar - ako ste previse pohlepni na novac stici ce vas kazna.
Dublje je od toga, strip se vise bavi samom ljudskom prirodom. Recimo, procitaj Pisma zaljubljenih u prvoj knjizi. Sta bi tu bila poenta?Kritike crteza i prevoda odbijam da prihvatim dok ne navedes neke primere. cool.gif
Link to comment

katastrofalan crtez u alvaru. pa blago je reci da se ne slazem. a ne znam sta da ti kazem oko scenarija. sto se mene tice jos od korto maltezea nisam ovako uzivao u nekom neamerickom stripu.

Link to comment

jebote kako me nervira onaj prodavac iz darkvuda, al nema se (mnogo) izbora.

Moze li mi neko objasniti sta je dobro u Alvaru ?Trillo jeste genijalac, tao da je bolje poceti sa necim drugim recimo spageti brothersima
nasao sam samo drugu knjigu alvara (oprema je stvarno do jaja) i jos nisma poceo, tako da ne znam da li ce i meni iz danasnje perspektive izgledati (pre)naivno... ali te spagete sam nesto citao pre par godina u zabavniku i to mi je delovalo skroz banalno i isprazno, a pritom ne sarmantno... tako da me ovaj komentar zbunjuje.u principu i torpedo mi je kada sam poslednji put probao ponovo da ga citam delovao malo iznad alan forda, a ovi su mi delovali jos gori....nego mnogo bitnije, odem posle i do alan forda, i otkrijem da je bookglobe pre par godina izdao 4 albuma kralja... milan_trenc.jpg:Hail: prema ovom sarmu prosto ne mogu da budem objektivan, poslednjih 20 godina mi svakih nekoliko godina padne na pamet da istrazujem da li mozda nesto negde postoji, i i nista (osim night at the museum)... do sada.naravno, da moja sreca ne bude potpuna, imali su samo ove potonje dve, manje mi bitne utoliko sto nisam ni znao te radove od ranije.sad ne znam kako da nabavim prve dve iz hrvatske, ima vazda nekih internet prodavnica ali ne isporucuju u inozemstvo.za sada procitao berlin. :herge:[mini hejt] ukupan ceh u dve radnje 20k [/mini hejt]
Link to comment

Kupih novog Martija. Epizoda Veliki Hudini, napisao Castelli, nacrtao Ongaro. Posle malo prelistavanja crtez mi deluje onako, bzvz. Sledeci broj (Uzas Kejp Roka) za dva meseca, najava na zadnjim koricama (onaj sto radi korice za VC je zasluzio nesto gore od ruznih reci :rant: )!

Link to comment
jebote kako me nervira onaj prodavac iz darkvuda, al nema se (mnogo) izbora.
sto? moja iskusva skroz pozitivna. ja prosle nedelje pazario sendmena 4 i5 i 100 metaka 2 i 3, pa sam miran neko vreme.@kurdi jesi video korto malteze secanja. odlicno izdanje.
Link to comment
u principu i torpedo mi je kada sam poslednji put probao ponovo da ga citam delovao malo iznad alan forda, a ovi su mi delovali jos gori.
:o Pa nismo dosli da se vredjamo! Meni su oba stripa u top ten (dobro, kod AF-a samo prvih 75 brojeva) i imaju sarma na pretek.
Link to comment

Mrnjah, ovaj novi broj Martija (Veliki Hudini) je bez veze. Mada, koliko sam ukapirao, sledeci broj ce biti bar donekle povezan sa ovim. Od ovih sedam epizoda koje su do sad izasle, nije bilo ni jedne koja me je odusevila, ili da je bar bila odlicna. Ok i zabavne su bile Sudbina Atlantide, Trinaesto iskusenje i Kazna Elohima. Ostale su bile lose. Come on, come on... :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
jebote kako me nervira onaj prodavac iz darkvuda, al nema se (mnogo) izbora.
:lol: Meni samo deluje smorno, ali mnogo mi je gori neki lik kojeg sam tamo zatekao par puta kako kupuje kada sam išao. Lik je neki urbani-moderni koji svaki put ostavi ogromne pare tamo, obučen je u fazonu "alternativno fensi" sa sve onim "umetničkim" šalom oko vrata i ima užasno smoran glas i dosadno priča. Pravi comics urbani gik.A jednom kada sam bio prodavac je pričao priču o tome kako su bili u nekom kafiću, gdeveć, na nekom stripovskom sastanku i kako se sve nešto pričali o stripovima, super junacima i sl. "I onda prolaze ljudi i gledaju nas. Koji su ovi? Šta to pričaju? Zagor, Dilan, Supermen...? Ha, ha da."Onako jedna baš žestoka gikovska priča.
Link to comment
ohmy.gif Pa nismo dosli da se vredjamo! Meni su oba stripa u top ten (dobro, kod AF-a samo prvih 75 brojeva) i imaju sarma na pretek.
to po secanju ili si skoro ponovo citao?i meni su onomad bili medju najdrazima, ali su primeri necega sto ne izdrzava bas najbolje ponovno citanje u starijim godinama.sto zapravo vazi za mnoge stvari koje sam voleo u detinjstvu, cak ni asteriks na duze staze ne izdrzava poredjenje sa recimo 1 tintin-om.
šta je to i čije je izdanje?
bookglobe.razni eseji, hronoloski pregled zivota, vazda ilustracija itd. lepo izgleda, al ja moram da priznam da nisam jos procitao.ima slicno i posebna knjiga o zenama u kortovom zivotu, sto jos nije prevedeno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...