Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

kurdi, jesi video ovo?Ovaj film je zamišljen još osamdesetih, iz kojih je i pjesma Lačnog Franca. Nakon brojnih promjena završen je ratne 1992. Na drugim Danima hrvatskog filma dobija nagradu za najbolji animirani film.Za one koji ne prepoznaju autorske rukopise, na filmu su radili - Dražen Žarković, Josip Zanki, Miroslav Zubović, Magda Dulčić, Ninoslav Kunc.Korišteni su i kadrovi Darka Perovića i Tatjane Sterle.Željka Jordan potpisana je na špici ali ništa od njezinih 4o-tak sekundi koje je napravila za ovaj film nije uvršteno.Napokon, Danijel Žeželj i Goran Parlov izašli su iz projekta u početnoj fazi jer su tada otišli u Italijuinace, brubejker. i dalje, sve sto je ikada ispililo iz njegove olovke.vreme je za traktat o mom soulmejtu.(dobro, i neizgovorljivi strazinski i njegov spajdi)

Link to comment

jebote ovde i moderatori troluju teme :lol: a sad bez zezanja. jel video neko kako parlov trenutno radi magicnog vetra? sto se mene tice trenutno najbolji boneli.

Link to comment
jebote ovde i moderatori troluju teme :lol:
e, sad, nije bas totalni trol, ipak su autori strip crtaci :Pobecala sam sebi da cu sledecih mesec dana citati samo stripove. u to ime, sinoc pao511WNfsm38L._SS500_.jpgdobar.morala sam da se malo izlecim posle (poluuspesnog) gledanja filma, uspela sam da zaspim dva minuta pred poslednju tucu, ali kako mi kazu, nisam nista propustila.zato je ovo prava uzivancija. tri dela, sve zaokruzeno, par fenomenalnih dijaloga, ostali vise nego dobri, crtez odlican. a osecajni logan, spektakl.
Link to comment

nista ne postizavam...moram da priznam da da sam morao da pogadjam ja bih rekao da je ono kresimir zimonic na pocetku... ?cuo sam da je kod nas izasla neka magda dulcic - istina?i taj alvar ima jos da se kupi?gledam ovog logana i razmisljam koliko je uticao na azzarellovog lona...calavera, dobrodosao!i ja sam nedavno citao malo powers i solidno mi je to, ali mislim da treba ipak da probas i prave bendisove superheroje... mozda ne bas avengers/events/kurac/palac, to i meni jos uvek deluje previse haoticno, previse ga je isprepletano i ne da mi se da se upustam (mada sam citao house of m, pulse, secret war... i to mi je ok), ali i daredevil (koji je jedva super heroj, al je i super i heroj) i (ultimate, ne amazing!) spidey su mu/mi bolji od powers. sad me intrigira ta spider woman sa maleevom koja ce valjda biti citljiva sama za sebe.spider-woman-1_cover-artboxart_160w.jpgbrubaker - citam i dalje daredevila ali mi je tu ipak losiji od bendisa.cekam incognito.... a criminal i sleeper su krenuli sa reizdanjim areizdanja i repakovanjima... odolecu. valjda.nesto evropsko, a prijatno:51TTRD7FA7L._SL500_AA240_.jpg1 nostalgija.

Link to comment
i taj alvar ima jos da se kupi?
Trebalo bi da ima u Darkwoodu i Alanu Fordu (tu sam video nekoliko primeraka kad sam kupovao Torpeda pre neki mesec), mada je to jedno od popularnijih Fibrinih izdanja. Ako ne zivis u BG-u, onda nemam pojma. :P I trebalo bi da znas da bi ovih dana trebalo da izadju i sledece dve knjige, pa ti vidi da li ti se isplati. Koliko sam shvatio, radnja se sastoji od kratkih prica, ali one kasnije dobijaju na znacenju kako se strip blizi kraju, tako da je kupovina svih sest knjiga 1 neminovnost... <_<
calavera, dobrodosao!i ja sam nedavno citao malo powers i solidno mi je to, ali mislim da treba ipak da probas i prave bendisove superheroje... mozda ne bas avengers/events/kurac/palac, to i meni jos uvek deluje previse haoticno, previse ga je isprepletano i ne da mi se da se upustam (mada sam citao house of m, pulse, secret war... i to mi je ok), ali i daredevil (koji je jedva super heroj, al je i super i heroj) i (ultimate, ne amazing!) spidey su mu/mi bolji od powers.
Hvala! Inace stvarno ne gotivim superheroje, ali pretpostavljam da cu jednog dana morati da cekiram ono najbolje iz tog zanra. Doduse, jesam citao ono najbolje od Batmana (TDK, The Long Halloween, Year One, Arkham Asylum, The Killing Joke), i nije mi bilo lose, pogotovo TDK.
brubaker - citam i dalje daredevila ali mi je tu ipak losiji od bendisa.cekam incognito.... a criminal i sleeper su krenuli sa reizdanjim areizdanja i repakovanjima... odolecu. valjda.
Dobro ste me ti i luba podsetili da sam planirao da procitam taj Criminal vec jednom jerbo sam ga stalno odlagao, pa...img001.jpgth_img009.jpg th_img026.jpg...vrlo dobar. Cak stavise, odlican! Crtez mi nije nista posebno, ali Brubaker je ocigledno u elementu, voli noir zanr (kao i ja, uostalom) i to pokazuje. Uverljivi likovi, fantasticna atmosfera i prica koja pocinje kao klise ali se kasnije razvija u... pa, nikad ne izlazi iz tih granica, ali Brubaker nekako uspeva da nas natera da zaboravimo da smo je videli jedno milion puta. Procitao sam prvi volume (10 brojeva), sutra se bacam na ostatak. Je l' ovo prestalo da izlazi ili sta?Stray_Bullets03-00.jpgth_sb1.jpg th_sb2.jpgA pre Criminala sam ionako vec duboko zaglibio u noir preko izvrsnih Stray Bulletsa. Radi se o prici koja obuhvata period kasnih sedamdesetih do kasnih devedesetih. Ako ste citali Bracu Spagete, ovo vam je slicno, s tim sto se SB fokusira na mnogo veci broj likova. Zapravo, malo podseca na Sandmana u smislu da se neki decak koji se pojavljuje na jednoj stranici na pocetku jednog od ranijih brojeva kasnije dobija ceo broj za sebe, ovog puta kao odrasla osoba. David Lapham crta i pise, i oboje radi izvanredno.nob_000.jpgth_nob_024.jpg th_nob_134.jpgSveze iz Vertiga, graficka novela od cirka 150 stranica sa Wellsovim Nevidljivim covekom kao glavnim junakom. Psie i crta: Jeff Lemire, relativno nepoznat autor. Prvi utisak je da je ova verzija Nevidljivog coveka mnogo humanija od onog iz Lige Dzentlmena. :) Lepa prica o pokvarenosti i malodusnosti ljudske psihe. Crtez malo vuce na Craiga Thompsona.
Link to comment
Hvala! Inace stvarno ne gotivim superheroje, ali pretpostavljam da cu jednog dana morati da cekiram ono najbolje iz tog zanra. Doduse, jesam citao ono najbolje od Batmana (TDK, The Long Halloween, Year One, Arkham Asylum, The Killing Joke), i nije mi bilo lose, pogotovo TDK.
Pa to je zato sto Batman nije superheroj! :D

Sad krece cuvena rasprava o tome da li je Batman superheroj ili ne. :P

Link to comment
Zato i nisam stavio Batmana i superheroje u istu recenicu. :D
Jur ma' men! Ni ja se nesto ne lozim na te superheroje, osim na tog jednog, koji eto i nije superheroj :Dbatman3.jpg
Link to comment
Trebalo bi da ima u Darkwoodu i Alanu Fordu (tu sam video nekoliko primeraka kad sam kupovao Torpeda pre neki mesec), mada je to jedno od popularnijih Fibrinih izdanja. Ako ne zivis u BG-u, onda nemam pojma. :P I trebalo bi da znas da bi ovih dana trebalo da izadju i sledece dve knjige, pa ti vidi da li ti se isplati. Koliko sam shvatio, radnja se sastoji od kratkih prica, ali one kasnije dobijaju na znacenju kako se strip blizi kraju, tako da je kupovina svih sest knjiga 1 neminovnost... <_<
hvala. ne zivim u beogradu, al za beograd pitam.citao sam ja to onomad u spunku i sl, al mozda bi uzeo knjigu/e.
Hvala! Inace stvarno ne gotivim superheroje, ali pretpostavljam da cu jednog dana morati da cekiram ono najbolje iz tog zanra. Doduse, jesam citao ono najbolje od Batmana (TDK, The Long Halloween, Year One, Arkham Asylum, The Killing Joke), i nije mi bilo lose, pogotovo TDK.
ja sam procitao mozda desetak batmana, ukljucujuci navedene (mada morrisona ne volim, i year one mi je emotivno drazi od dark knight-a), i kao i vecina ovde sam do nedavno mislio da je to (naj)bolje od svih klasicnih dc ili marvel heroja. naravno bez da sam ista pametno i citao.... probao sam u startu [otkrivanja amerike] millerovog daredevila pa posto mi je to uglavnom bilo mnogo gore nego sto je reklamirano zakljucio da nema vajde bilo sta drugo i pokusavati.jedini izuzetak je bio daredevil - born again, koji je nesto kasniji ('86) i stilski slican year one. to je jako dobro.ali posto sam se jedva naterao da probam, sada su mi bendisov daredevil i ultimate spidey bolji, ili bar ima (kolicinski) vise toga dobrog.bendis je sam napisao vise toga dobrog u 60-ak epizoda daredevila nego svi koji su pomalo radili na batmanu zajedno.doduse obzirom na njegov extra decompressed storytelling tesko je tu porediti duzine.i bendis tu nema bas previse veze sa superherojima, dd je u kostimu mozda 20% vremena.a ultimate spidey je pre svega sjajan teen soap.i nema da ja znam bolje razvijenih i razradjenih odnosa u dc ili marvel universu od spideyevog sa mary jane, a i gwen stacey i aunt may, i daredevilovog sa matt murdockom.
Procitao sam prvi volume (10 brojeva), sutra se bacam na ostatak. Je l' ovo prestalo da izlazi ili sta?
meni je geek u radnji rekao da se navodno nastavlja posto se zavrsi prvi serijal incognita, ne znam zasto tako.a prve dve sezone sad izlaze u nekom mega deluks hardu.
Link to comment
ali posto sam se jedva naterao da probam, sada su mi bendisov daredevil i ultimate spidey bolji, ili bar ima (kolicinski) vise toga dobrog.bendis je sam napisao vise toga dobrog u 60-ak epizoda daredevila nego svi koji su pomalo radili na batmanu zajedno.doduse obzirom na njegov extra decompressed storytelling tesko je tu porediti duzine.
Mm... dobro. Tih 60 Bendisovih Daredevila su mi prvi na listi kad budem bio u tom raspolozenju. Hvala na preporuci. :)
a ultimate spidey je pre svega sjajan teen soap.
Pff, za to vec imam Fables. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...