Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

uf sto me iznervirao havi.mm_compendium_cover.jpgtakav klifhenger ni lost nije smestio, a pritom kaze da nema nastavka.jedina nada ostaje da neprikazana tv epizoda koju ce citati na comic conu i valjda objaviti posle.in other news, o brubakeru kasnije. ponovo sam procitala gotham central i definitivno su rucka i brubaker idealan par.

Link to comment

Nakon više nego dobrog odziva Pirotskih ljubitelja stripova u nekoliko manjih akcija u zadnjih godinu dana (tribine, promocije), Udruženje građana 'DOGMATIKA' u okviru projekta 'ZLATNI RUDNIK' i u saradnji sa Narodnom bibliotekom Pirot organizuje u periodu od 3.-5. jula Prvi festival stripa 'Pirot grad stripa'. Gosti festivala: - Aleksa Gajić, strip-autor - Vlada Vesović, 'dobri duh Srpskog stripa' - Marko Stojanović, strip-autor - Igor Marković, strip-izdavač (System Comics) Mesto dešavanja: čitaonica i hol Narodne biblioteke Pirot. Program festivala: - Petak, 03.07.2009. 17-19 h Strip radionica (predavač Vlada Vesović) 19.30 h Otvaranje festivala Otvaranje izložbe strip-tabli polaznika škole stripa V.Vesovića kao i odabranih tabli stripova koje izdaje System Comics Neformalni razgovor sa gostima festivala - Subota, 04.07.2009. 15-19 h Strip radionica (predavač Vlada Vesović) 19.30 h Tribina sa svim gostima festivala Promocija najnovijih izdanja izdavačke kuće System Comics: Tehnotise-novo prošireno izdanje i konačno Vekovnici 3 - Nedelja, 05.07.2009. 11-13 h Strip radionica (predavač Vlada Vesović) 13-15 h Neformalno druženje sa gostima festivala 15 h Zatvaranje festivala Za sve vreme festivala biće moguće nabaviti sva kako nova tako i starija izdanja izdavačke kuće System Comics po povoljnim cenama. Pozivamo sve zainteresovane ljubitelje stripa da posete naš grad i nadamo se da će ovaj festival postati tradicionalan, sadržajniji i bolji. UG 'DOGMATIKA'

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel ima neko da još uvek skuplja (ili jos bolje da je skupljao pa mu više ne treba) LMS i ZS? Naložiše me ovi VČ na taj, pomalo zaboravljeni, hobi i sada jurcam po celom gradu i gledam šta i gde ima da se nađe.

Link to comment
Jel ima neko da još uvek skuplja (ili jos bolje da je skupljao pa mu više ne treba) LMS i ZS? Naložiše me ovi VČ na taj, pomalo zaboravljeni, hobi i sada jurcam po celom gradu i gledam šta i gde ima da se nađe.
Vidi sta moze da se nadje u stripoteci Darkvud...na Zelenjaku...onaj trzni centar na uglu Lomine i Kamenicke...Ali ne znam po kojoj ceni mozes da nadjes...
Link to comment

Ma znam za Darkvud.. kao i za Alan Forda. Takodje ima jedan lik povremeno kod Rektorata. Nego sam mislio ima li neko neke jos bolje lokacije i cene.

Link to comment
Jel ima neko da još uvek skuplja (ili jos bolje da je skupljao pa mu više ne treba) LMS i ZS? Naložiše me ovi VČ na taj, pomalo zaboravljeni, hobi i sada jurcam po celom gradu i gledam šta i gde ima da se nađe.
www.kolekcionar.com, ima svasta, probaj.
Link to comment
  • 4 weeks later...

U, odlicna tema. Lepo je videti kako ima i ljudi koji se ne ogranicavaju na Bonelli. :) U poslednjih nekoliko dana sam citao skenove (jer nemam kintu za pravu stvar, izbor je kod nas slab, itd.) sledecih stripova:Girls001cover2005bittertek-DCP.jpgZavrsen serijal od 24 broja, izlazio za Image Comics u periodu od '05 do '07. Autori su relativno nepoznata braca Luna. Radi se o gradicu koji biva odsecen od ostatka sveta preko... hm, bolje da ne spojlerujem ovo. U svakom slucaju, ljudi u gradicu su prepusteni sebi i primorani da se odbrane od najezde golih devojaka koje se legu iz jaja za koja niko ne zna kako su tu dospela. Zvuci kao horor, ali nije. U stvari, mnogo podseca na The Walking Dead po tome sto je naglasak na ljudskoj interakciji, s tim sto ovde imamo jednu zavrsenu pricu a ne spansku seriju. wormwood.jpgCrta i pise Ben Templesmith, jedan od mojih omiljenih likova u industriji. Strip uspesno kombinuje crni humor i horor, a Templesmith, kao i obicno, crta za sve pare. Glavna karakteristika stripa su originalni likovi: besmrtni crv koji koristi ljudska tela kao odela, drinking buddy napravljen od gomile gvozdja i telohranitelj koji se pretvara u feniksa kad zagusti. Mislim, sta tu ima da vam se ne svidi?Alvar_Mayor-1-000a.jpgE, ovde imamo jedan od onih stripova koji prosto preklinju da ih posmatrate kao umetnost. Carlos Trillo je jedan od priznatijih argentinskih strip scenarista, a ovde vidimo i zasto. Ovo je strip u gde se san i stvarnost toliko preplicu da ne znate sta je od to dvoje u datom trenutku istina. Enrique Breccia uspesno prati majstora sa vise nego solidnim crtezom. Ako vam trebaju linkovi za sken, PM-ujte me, ovo je greh ne procitati.

Edited by M Calavera
Link to comment
Može li negde da se nađe “Dzimi Korigan, najpametnije dete na svetu”, guglovanje ne daje ništa pametno
Pretpostavljam da tražiš englesko izdanje, ne? Ima ga na „demonskom“ trackeru... ;)
Link to comment

tražim papirno izdanje ako je moguće :D Bilo je par molbi da se objavi, ako ne i prevede, ali još pre dve godine pa ne znam da li se išta desilo po tom pitanju, na gugletu nema ništa o tome

Link to comment
Alvar_Mayor-1-000a.jpgE, ovde imamo jedan od onih stripova koji prosto preklinju da ih posmatrate kao umetnost. Carlos Trillo je jedan od priznatijih argentinskih strip scenarista, a ovde vidimo i zasto. Ovo je strip u gde se san i stvarnost toliko preplicu da ne znate sta je od to dvoje u datom trenutku istina. Enrique Breccia uspesno prati majstora sa vise nego solidnim crtezom. Ako vam trebaju linkovi za sken, PM-ujte me, ovo je greh ne procitati.
ovo je greh nemati u "papirnatoj'' formi. jedno od najboljih izdanja na ovim prostorima. uskoro treba da izadju 3 i 4 knjiga.
Link to comment
Powers18-00Buzz.jpgth_powers1.jpg th_powers2.jpg (klik za uvecanje)U zelji da procitam nesto od Bendisa u kojeg se svi kunu a da to ne bude Amazing Spiderman, bacio sam se na njegov autorski rad o Diamondu i Deeni Pilgrim, policajcima iz odeljenja za ubistva. U svetu Powersa superheroji su retki ali se pitaju za sve. Svidja mi se Bendisov stil iscepkanih dijaloga, kao i Oemingov svedeni crtez, ali sam morao da se nateram da zavrsim prvu sagu (brojevi #1-#37, nisam siguran koliko ih je izaslo, verovatno mnogo vise) jer se Bendis, kako se saga blizila kraju, sve vise fokusirao na superherojstinu. Probao sam sa Aliasom posle ovoga, ali mi se cinilo kao more of the same, pa sam batalio.Kraken01-00.jpgth_Kraken01-14.jpg th_Kraken02-27.jpgPrica od nekih 200 strana (4 albuma) o porucniku Danteu i njegovom odredu policajaca zaduzenih za brigu o cudovistu iz kanalizacije - Krakenu. Crta Jordi Bernet, sto bi samo po sebi bila dovoljna preporuka, a pise Anotnio Segura. Strip je sacinjen od gomile odvojenih pricica na osam strana ala Torpedo sa Krakenom kao zajednickom temom. Prilicno originalna ideja, a ni izvedba ne zaostaje.C3cover.jpgth_C1p11.jpg th_C1p15.jpgE, ovo sam pokusavao da citam jedno deset puta pre nego sto sam konacno seo i cvrsto odlucio da ga iscitam u celini i celosti. Komplikovana radnja koja ukljucuje nekoliko alternativnih univerzuma u stilu Jerryja Corneliusa. Odlican espionage strip sa krajnje seksi crtezom za koji su zaduzeni Gabriel Ba (#1 - #7) i Fabio Moon (#8 - #14). Pise i potkrada od Michaela Moorcocka - Matt Fraction.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...