Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

jel zna neko sto sledeci marti izlazi tek za 2 meseca?
Zato sto mu je tad vreme. Kao i ova tri broja do sad (izlazi dvomesecno). Mene jedino brine to sto ovoga puta ne pise tacan datum kad izlazi, nego pise samo "broj 4 za dva meseca na kioscima". To bi trebao da bude prvi cetvrtak u mesecu (kao sto je bilo i do sad), ali ovo je Srbija, nikad se ne zna. <_<
Link to comment

Ova epizoda (Trinaesto iskusenje) je super! Vrh! Uzivancija! Procitao sam je u dahu! ^_^Istorijski elemneti, aluzije na filmove (Dart Vejder :D ), knjizevnost, umetnost... Bas onako za opustanje i uzivanje! Od ove tri do sad objavljene epizode, ova je najbolja.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Sta da ti kazem sem :Hail: Nego, je l' ti Marti stize na italijanskom? Znas italijanski?
Тако, помало...
jel zna neko sto sledeci marti izlazi tek za 2 meseca?
Зато што и у Италији Марти излази на два месеца. Не може ни ВЧ брже од Бонелија самог (заправо и може, ВЧови стрипови излазе сваке 4/8 недеље, што значи да ће ове године изаћи 13 дилана, а и 7 Мартија, с обзиром да је 1.1.2009. изашла тројка. Смањиће заостатак за Италијанима за два месеца ;)
Ova epizoda (Trinaesto iskusenje) je super! Vrh! Uzivancija! Procitao sam je u dahu! ^_^Istorijski elemneti, aluzije na filmove (Dart Vejder :D ), knjizevnost, umetnost... Bas onako za opustanje i uzivanje! Od ove tri do sad objavljene epizode, ova je najbolja.
Стварно ти се свидео? Па то је најгора епизода с почетка овог новог Мартија. Кастели се жешће излупетао гледе историјских факата. Чак је био толико критикован, да је ако се не варам у једном од наредних бројева и Алфи реаговао, но мрзи ме да тражим. Али добро, ако ти је ово добро легло, онда нема бриге ни за Златног Буду... :)
Link to comment
Тако, помало...
Ooo, pa fino. :)
Стварно ти се свидео? Па то је најгора епизода с почетка овог новог Мартија. Кастели се жешће излупетао гледе историјских факата. Чак је био толико критикован, да је ако се не варам у једном од наредних бројева и Алфи реаговао, но мрзи ме да тражим. Али добро, ако ти је ово добро легло, онда нема бриге ни за Златног Буду... :)
Meni se svidela sama epizoda kao epizoda. Klasican Marti. Lepo mi bilo dok sam citao. Sad, da l' je bas istorijski tacna, ne znam.

Nisam neki poznavalac istorije francuskih vladara (Merovinga i slicnih), tako da mi verovatne netacnosti nisu smetale. Svidelo mi se kako je u pricu uklopio njih, crtace i karikaturiste, Vidoka, Belgfegora i martijevske elemente (ljude u crnom, pa malo je pominjao i Atlantidu, itd).

Link to comment

ne stigoh da se hvalim, dobila sam hrpu stripova od deda mraza, ali zlotvori me pritisli i ne stizem da se posvetim svemu semjedinom. nekad mozda i nastavim traktat o elisu.inace, u mamutu je oko srecnenovegodine bilo stripova na tone, i to po dosta pristupacnim cenama, ponesto i jeftinije nego sto pise na knjizi. dosta dc-ja, vertiga, marvela, ova nova izdanja modesti blejz i svasta jos. ima i mangi, ali se u to ne razumem.kad sam vec ovde, da pitam ljubitelje martija, hocete da napravimo poseban topik ili vam ne smeta ovako da se lovite po topiku?

Link to comment
lubo, posto je modesti blejz?
izmedju 1300 i 1500, zavisno od debljine. ako me matematika ne vara, to je jeftinije od 22.95 dolara koliko pise na knjizi. pritom su ona velika, lepa titanova izdanja, uvek ima neka pricica pitera o'donela, ili kaisi dok je izlazila kao dnevni strip.evo sad gledam, brubejkerov betmen (the man who laughs), i to hc, 1540 din. prosto neverovatno da se nisu previse ugradjivali.
Link to comment
Стварно ти се свидео? Па то је најгора епизода с почетка овог новог Мартија. Кастели се жешће излупетао гледе историјских факата.
Ovo je bio prvi i poslednji Marti Misterija da sam ga pročitala, a i to donekle pod prinudom i emotivnom ucenom.Kod dela da su katakombe i manastir podigli Merovinzi pre ''svega 400 godina'' (a radnja se dešava 2005-6) mi je pao mrak na oči.

Na stranu moja potpuna opsesija istorijom i alergija na frljanje i ''holivudizaciju'' činjenica, zapanjena sam bizarnošću priče o parenju sa morskom beštijom i ''degenerativnim genima'' etc.. :wacko:

ah da, izašao Walking Dead #57

Edited by Valkyrie
Link to comment
kad sam vec ovde, da pitam ljubitelje martija, hocete da napravimo poseban topik ili vam ne smeta ovako da se lovite po topiku?
Посебан топик само за нас двојицу? Њах... И овде је ок ;)
Ovo je bio prvi i poslednji Marti Misterija da sam ga pročitala, a i to donekle pod prinudom i emotivnom ucenom.Kod dela da su katakombe i manastir podigli Merovinzi pre ''svega 400 godina'' (a radnja se dešava 2005-6) mi je pao mrak na oči.

Na stranu moja potpuna opsesija istorijom i alergija na frljanje i ''holivudizaciju'' činjenica, zapanjena sam bizarnošću priče o parenju sa morskom beštijom i ''degenerativnim genima'' etc.. :wacko:

Ја лепо рекох... Е ал' не трчи пред руду, не одустај јоште од Мартија. Таман следеће године у ово доба (нећеш постати милијонер) ће изаћи 1 епизода ко да је писана само за тебе. Локи, Моргана, Валкире... Прича је до џаџа :Hail: Гренделmm0288.jpgа касније и наставак Црно сунце mm0292.jpg
Obama & Spider-Man, k'o Mirko i Slavko...Spider, pazi metak. Hvala, Obama...
А ти баш мораш да на сваком крштеном форуму да тролујеш с твојим Мирком и Обамом? <_<
Link to comment

Ево да и ја кажем пар ствари о ММ, конретно о броју 300. Генерална оцјена је да је овај јубиларац доста добро испао, 7 кратких прича, једна мало лошија, двије доста добре, остале просјечне. Цртеж варира, од ужасног Тортија до одличних Калурија и Филипућија. Има заиста много повезница са другим бројевима, нисам све читао, па није то баш лако повезати.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...