Jump to content

Stripovi


precog

Recommended Posts

ja sam procitala fables zakljucno sa 10. knjigom, tako da ne znam bas koja je ta 75. epizoda. ali u svakom slucaju, 11. knjiga bi trebalo da je izasla tamo negde oko 20. novembra.
to je do 69, 11. je 70-75, gde se valjda zavrsava rat, mada u the good prince vec deluje ko da je sve manje vise jasno.izasla je knjiga u americi al jos nije u engleskoj. cak je i naslovna drugacija izgleda, sto je malo neuobicajeno.ja slucajno pokupio ovo...Brian%20Michael%20Bendis%20Secret%20War%20Gabriele%20DellOtto.jpg...nije lose, mada bi sam prica bila malo banalna al je celo izdanje nekao dobro upakovano, plus sad ima smisla da procitam drugi pulse (ista prica iz perspektive jessice jones), plus se malo cini mi se nesto objasnjava sto me drugde zbunjivalo - zasto je nick fury nestao u daredevilu itd, ja sam mislio da je to povezano sa civil war-om, al izgleda da nije zapravo... mada sada se pitam da li vec ovo sranje ima veze sa uzrocima civil war-a.... ok, nisam bas siguran da li objasnjava ili dodatno zbunjuje, al vazno da je isprepletano.
Link to comment

Cini mi se da ovaj strip za sada moze da se nadje samo na nemackom i francuskom, ali bih ipak da preporucim. Jer je mnogo super. Politicki triler/parabola. Sa vampirima (kome je bitno). Desava se u jednom paralelnom, vanvremenskom Berlinu, aludira na neke istorijske momente i dogadjaje i filmska ostvarenja. Lep crtez, pametno pripovedanje. Pravi filmski ugodjaj. Ja sam bas uzivala.Koga ne mrzi neka pogleda i zanimljiv sajt (nazalost takodje samo u nemackoj i francuskoj verziji).scherbenmund_1_p1.jpgBerlinoir2-Mord.jpgmeissner_nar.jpg

Link to comment

izrazio bih radost povodom ponovnog pokretnja nekog dogadjanja u serijalu Walking Dead... kako ih nije mrzelo da crtaju one dosadne epizode sa emocijama?Opet se krecu i pucaju!!!

Link to comment
  • 2 weeks later...

Бобан најавио!

Novi mesec je oko nas... vreme magle, vreme za novi Sendmen.
Значи, ако Бог да, Доба измаглица излази до Нове године, односно ја исту добијам 4. јануара. Ииииииииии!!! :s_d::s_w: Edited by Њујоркер
Link to comment

strava! stvarno je steta sto ga je nemoguce nabaviti na engleskom, pa moramo da cekamo na milost bobana i rodbine koja ce to da salje u pecalbu.ja konacno krenuo na walking dead (hard) vol. 4. (37-48). prva polovina me bas i nije nesto zgrabila, al sad krecu u 1 akcionu misiju pa mozda bude navlaka ko sto se prica.the boys 2 - ennis je ennis je ennis. i dalje nije hitman, al smesno je jebiga.scalped 2 - jebem li ga, ne dam se tako lako, pricajte vi sta ocete. nabilodvao ga je previse na silu sto bi reko zo. sto mora koji kurac sve da skakuce tamo vamo u vremenu i pola narkomanskih scena nista da ne znaci? opusteno sam prestao da se trudim da pratim sta se desava pre/posle cega, ionako je na kraju jednostavno, samo montaza na silu zakomplikovana.fables 11 - stigo, stoji, ne zuri mi se nesto previse.secret war + the pulse 2 - definitivno odlican paket.o brubakeru drugi put.

Link to comment
strava! stvarno je steta sto ga je nemoguce nabaviti na engleskom, pa moramo da cekamo na milost bobana i rodbine koja ce to da salje u pecalbu.
:blink: Ти ћеш да ми кажеш шта ћу ја да скупљам у својој библиотеци? Леле... Свашта ће човек овде да прочита. Елем, свет Мартија Мистерије постаје све компликованији и компликованији ;) Управо заврших са читањем најновијих Прича из базе Другде и Алманаха мистерија за 2009. И док је за обе ове приче константа Шерлок Холмс/Џејмс Моријарти (и сценариста Рекањо, дабоме), крајњи резултати су потпуно различити, мада свака на своју руку попуњавају празнине у ММ Континуитету. У Алманаху (Тајне Волд Њутона), Рекањо нам коначно даје одговор како је то Шерлок Холмс, кога смо упознали и преко Ванинијевог превода у дводелној причи Улица Бејкер својевремено, дуговечан. И не само он и непријатељ му Моријарти, већ и сви хероји стрипа и романа 19ог века: Тарзан, Неро Волф, Арсен Лупен и т д (и сви су стварни ликови, толико стварни да у последњем тренутку спасише живот ММу :lol:).Но, ПИБДов Човек који је јурио сенке је Богами засенило све до сада објављене приче у 2008ој. Догађа се крајем 19ог века, објашњава дуел на Рајхенбашким водопадима, затим куде се део Шерлок по својој "смрти", а како је регрут Базе, базао је по Тибету у потрази за изгубљеним тајанственим налазом почивше Хелене Блавацки, која је 30 година раније открила да је на Земљи постојала виша раса, такозвана Трећа раса човечанства, која је била на далеко вишем нивоу од ове наше, Четврте расе, њихову судбу и уништење, те наде у повратак у живот. Овде се Рекањо мало послужио са идејом Антонија Сере из Натана Невера, где је Сера дошао на идеју да уместо тела људи (заправо ултрасапиенса) спаси само душу у посебним контејнерима зарад пробелма са просторим, шибне их у свемир и пусти да лута истим. Мање-више то је урадио и Рекањо. Један од контејнера се одвојио од матичног брода, пао у океан и чекао повољну прилику, тамо негде до 1850 и неке... Укратко, прича је аутоконклузивна, али нам даје отворена врата да се овој раси поново вратимо у великом стилу касније. А то касније је већ сада у броју 300! Иако се у ПИБДу не помиње име расе, с обзиром да знамо да је Трећа раса, а како Алманах мистерија за 1989. каже да су то Лемуријанци, а Лемуријанци се помињу у оном привјуу за број 300, одатле следи да је тајанствена женка о којој се приповеда у ПИБДу, Последња Лемуријанка на Земљи... :P Свима саветујем да не чекате џаба годинама на хрватски Либелус да објави ове две приче у својим прелепим, ултралуксузним, тврдокориченим и скупим издањима, већ отиђите лепо на ибеј.ит и набавите их у оригиналу. Јел' тако Курди? <_<
Link to comment
:blink: Ти ћеш да ми кажеш шта ћу ја да скупљам у својој библиотеци? Леле... Свашта ће човек овде да прочита.
ma ne bre, sprdnja sa iracionalnim/kolekcionarskim kupovinama je podjednako i na moj racun (i verovatno jos nekih ovde).krenuo sam na 11. fables, al ne pali nesto, odradjujem...i zavrsio sam walking dead do 48 - ok, bolje kad krene sibanje al nije me nesto cliffhangovao ko sto sam se plasio.
Link to comment
ma ne bre, sprdnja sa iracionalnim/kolekcionarskim kupovinama je podjednako i na moj racun (i verovatno jos nekih ovde).
Аааа, океј ден. Мај бед, сори...Прочитах и прву књигу Нортлендерса, и онако... Наставићу да купујем трејдове, макар овај следећи, с обзиром да је цијена права ситница: 9.99$ ѕа 200 страна стрипа, мада нисам претерано одушевљен. Не бих баш рекао да је народ усред мрачног средњег века псовао попут кочијаша, дијалози су ми поптпуно непримерени 980ој години (ко да смо у 1980тим...). Остаје нејасно откуде је Свен Повратник научио да прича шкотски, кад Шкота готово да није било преостало на Острву, а чак и да их је и било у довољним количинама, сам Свен је завршио јако рано веслајући барке. А Шкота тешко да је било у Цариграду... Ипак, даћу још једну шансу, да видимо како ће се испричати пустоловина у Ирској. Ако не буде знатно боља од увода, ставићу оба трејда на ибеј и готово.А последњи Текс ђиганте Семиноле је тотални смор! Добро, ја Текса не читам редовно, хвала Богу, имам једног хрватског ђиганта који је одрадио маестро Магнус :Hail:, и оригинални Кањон Дорадо у графичкој интерпретацији Ђанкарла Алесандринија (графичког тате М. Мистерије), док је Семиноле радио други ММ цртчки маестро Лучо Филипучи. Приче су дно дна, но ако је за Клаудија Ниција то и добро знано (његов Текс падне са литице у 200м дубоку провалију и остане неогребан, избегава метке испаљене са 10м раздаљине и сличне чудноватости), поч. Ђино Д'Антонио ме је јако непријатно изненадио. За њега сам знао да је један од чувенијих италијанских сценариста, но како се специјализовао за вестерне, нисам га читао раније. Ето, човек је морао душу да испусти е не би ли се ја удостојио да прочитам 1 његов стрип, а боље да нисам. Његов Текс је толико смор да је то тешко описати. Јбт, цела прича се своди на бекство из Луизијане ка Еверглејдсу, али то на 240 страна изгледа ко да актери вуку гузице по земљи, толико се споро радња одвија. А и сам расплет на крају је :yucky: Боже, на шта ја спуцах 6 евра. :( ****Док чекам да ми из Италије сваки дан стигну ММ 300 и НН спец, а из Србије 20кг стрипова у недељу, бацих се мало на праву литературу. Читам четворотомни роман Саве Јанковића На прелому, виђење другог светског рата 1 припадника поражене стране. Тешко је читати кад знаш како се рат завршио и кад знаш како је и твоја породица прошла у том истом рату, таман као и Савини јунаци :cry: Све ме нека тескоба обавија, мајку му... Ал' да ваља роман, ваља!****
Link to comment

Kupio novog Martija (br. 3, Veseli Cetvrtak), Trinaesto iskusenje (pise: Castelli, crta: Caluri). Na naslovnoj strani i dalje pise, u originalu, Martin Mystere. Na prvi pogled crtez izgleda ok, svakako bolji nego Tortijev, mada moze to i bolje. Na kraju imamo Misterijine misterije i, na zadnjoj korici, najavu za naredni, 4. broj Zlatni Buda (ovoga puta ima i slika korice i opet je ime u originalu). Dobili smo i kalendarcic za 2009. na poklon. Na njemu samo nema Martija, svi ostali su tu (Dilan, No, Zagor, Tex, Dampir i Dragonero) angry.gif

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Kupio novog Martija (br. 3, Veseli Cetvrtak), Trinaesto iskusenje (pise: Castelli, crta: Caluri). Na naslovnoj strani i dalje pise, u originalu, Martin Mystere. Na prvi pogled crtez izgleda ok, svakako bolji nego Tortijev, mada moze to i bolje. Na kraju imamo Misterijine misterije i, na zadnjoj korici, najavu za naredni, 4. broj Zlatni Buda (ovoga puta ima i slika korice i opet je ime u originalu). Dobili smo i kalendarcic za 2009. na poklon. Na njemu samo nema Martija, svi ostali su tu (Dilan, No, Zagor, Tex, Dampir i Dragonero) angry.gif
Тако ђе и да остане angry.gif Шта ћеш, сила Бога не моли...Али бар ми данас стигоше за утехуimportedphotos00000yt4.jpgдуван-чварци и кајмак из Отаџбине :s_d: Срећна ми Нова :s_w:Едит: онлу фор слудге'с еуес;-)Они танки одозгоре: БП каталог 2008/09, Неустрашива Зорка Специјалка, Забава за целу породицу 6 и 7, Златно доба 3Алан Фордови ХЦ 73-76Скот Меклаудов Како цртати стрипЗагор Одабране приче 2 (да, да, чак сам и то узео, јој срамоте...)ДрагонероВЧов Мистер но у бојиМистер но алманах 2Натан Невер специјал 6 и 7Агенција алфа 2Дилан Дог екстра 57Дилан Дог 102, 103ВЧ Дилан Дог 10, 11 и 12ВЧ ДД Супербук 1 и 2Кет Клоу 3Индијанско летоЛуцин погребНекрономиконСендмен 1 и 2ММ спец 7Марти Мистерија 72ММ ВЧ 2 (фали 3, ааааааргх: видим ја да ће ВЧ тријумвират спасти на 1 дует кад ствари преузмем у своје руке...)ММ 19-24 Либелуса са стране ми јуче из ИТА стигли ММ 300 и НН Спец 18 Edited by Њујоркер
Link to comment
Тако ђе и да остане angry.gif Шта ћеш, сила Бога не моли...
Ma ok, nek ostane tako, sta ima veze!
importedphotos00000yt4.jpg
Sta je sve ovo, bokte? :s_w: Daj kazi redom!
Link to comment
Тако ђе и да остане angry.gif Шта ћеш, сила Бога не моли...Али бар ми данас стигоше за утехуimportedphotos00000yt4.jpgдуван-чварци и кајмак из Отаџбине :s_d: Срећна ми Нова :s_w:Едит: онлу фор слудге'с еуес;-)Они танки одозгоре: БП каталог 2008/09, Неустрашива Зорка Специјалка, Забава за целу породицу 6 и 7, Златно доба 3Алан Фордови ХЦ 73-76Скот Меклаудов Како цртати стрипЗагор Одабране приче 2 (да, да, чак сам и то узео, јој срамоте...)ДрагонероВЧов Мистер но у бојиМистер но алманах 2Натан Невер специјал 6 и 7Агенција алфа 2Дилан Дог екстра 57Дилан Дог 102, 103ВЧ Дилан Дог 10, 11 и 12ВЧ ДД Супербук 1 и 2Кет Клоу 3Индијанско летоЛуцин погребНекрономиконСендмен 1 и 2ММ спец 7Марти Мистерија 72ММ ВЧ 2 (фали 3, ааааааргх: видим ја да ће ВЧ тријумвират спасти на 1 дует кад ствари преузмем у своје руке...)ММ 19-24 Либелуса са стране ми јуче из ИТА стигли ММ 300 и НН Спец 18
haha uskoro ces morati da iselis da bi stripovima ustupio mesto
Link to comment
haha uskoro ces morati da iselis da bi stripovima ustupio mesto
Ако те чује ова моја, и ја и стрипови ћемо на улицу, ђутуре :lol: О, судбо клета...Али, док се неизбежно не догоди, могао бих да скочим до тебе у комшилук да видим има ли у Хоме депоту још која полица, чисто да купим себи време :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...