Jump to content

Stripovi


precog

Recommended Posts

Neil Gaiman's Gods & Tulips Contents: "Good Comics And Why You Should Sell Them" Essay by Neil Gaiman "On Signings" Essay by Neil Gaiman, illustrations by Chester Brown "Writing (The PRO/con Speech)" Essay (well, ok, a speech) by Neil Gaiman, illustrations by Rembrandt van Rijn

00bp5.jpgAcclaimed comics and fantasy author Neil Gaiman continues his commitment to the Comic Book Legal Defense Fund with a new collection of speeches and essays, "Gods & Tulips." Published by Westhampton House as a benefit for the Fund, "Gods & Tulips" offers a unique and enlightening perspective on the business of comics. Presented in comic-book format, this collection also features a macabre cover painting by living legend Michael Wm. Kaluta. "Gods & Tulips" collects for the first time three of Gaiman's most important speeches and essays about the comics industry. The book opens with the infamous "Tulip Speech," delivered at Diamond's 1993 Retailers Seminar. Gaiman draws a provocative parallel between modern comics speculation and the "tulip mania" which destroyed the Dutch economy in the 17th century. This speech has only gained in notoriety as its chilling predictions for the comics industry came true. The next piece, "On Signings," is a witty and incisive essay (never before published) on the ingredients for a truly horrible store signing, and a great one as well. A veteran of innumerable in-store appearances, Gaiman gives some practical tips for creating a signing that will be remembered fondly by the fans, the store, and the signer alike. "Gods & Tulips" concludes with a speech given at Procon one year after Gaiman's final issue of "Sandman." Having since written for television and published a best-selling novel, Gaiman offers an insightful look back at comics as an industry and as a medium for storytelling. Along the way, Gaiman catalogs all the things he wishes he'd known about comics when he started his career.41ru9.jpg"I gave the copyright in the 'Tulip Speech' to the CBLDF some years ago," said Gaiman, "and was only too pleased to give them the other two pieces. I think most of the things I had to say remain valid [or at least interesting] and I'm delighted that they will be out there helping the CBLDF protect the free speech of everyone in comics."

Sad čitam, vrlo je zanimljivo...

Edited by Hermetico
Link to comment
Ja sam cuo da jeste umro ali se prica nastavlja.

Navodno, nije umro, ali ce biti odsutan neko vreme (moguce je, cak, i da ce u Arkamu da zavrsi), a Catwoman, Nightwing, Robin, Hush valjda i jos neko ce se boriti da preuzmu masku, tj. da postanu Batman. :blink: Nista ja tu ne kapiram. :unsure: Mada, valjda vec u sledecem broju, 3. decembra, ce biti sve objasnjeno, ako sam ja dobro razumeo ono sto sam procitao po netu.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
jel bitan redosled?naleteo jeftoino pa kupio #4 (wild ride) - da citam prvo to da vidim kakvo je ili zarad izbegavanja buducih muka da jurim prvo keca?
pa kao jeste, ali pretpostavljam da znas sve sto treba o catwoman, te tako i nije bitno.dok cekam da mi stigne nova infuzija brubejkera i kapetana amerike, slistila nesto zaboravljeno i uzivala.pro.jpggirl power, ou jea!inace, ovo za betmena, ako ste citali bilo sta morisonovo, jasno je da ta smrt moze da se tumaci na razne nacine. bez obzira na moju strast prema morisonu, nisam sigurna koliko ce pravovernici biti zadovoljni njegovim igrarijama.ja se samo nadam da se gejmen nece pacati tamo gde mu nije mesto.@killianajbt, tek sad sam se setila da sam ti obecala x-mene. izvini, izvini, izvini.treba jos uvek?
Link to comment

Jel ima neko link za 100 bullets #95?Ovih par novih od Fables i JackofFables sto je izaslo pa sam resio da isto odradim i sa 100 bullets ali mi fali taj broj.Naravno moze i na PM :)

Link to comment
Jel ima neko link za 100 bullets #95?Ovih par novih od Fables i JackofFables sto je izaslo pa sam resio da isto odradim i sa 100 bullets ali mi fali taj broj.Naravno moze i na PM :)
Daj mi opet mail na PM, pa ti ga saljem.
Link to comment

Ja sam čitao Fables do kraja War & Pieces (#75) i onda se smorio. U stvari tada sam shvatio da me već jedno duže vreme smaraju. Kakvi su u posleratnom periodu?

Link to comment
Ja sam čitao Fables do kraja War & Pieces (#75) i onda se smorio. U stvari tada sam shvatio da me već jedno duže vreme smaraju. Kakvi su u posleratnom periodu?
Meni se svidelo sto su konacno zavrsili pricu o ratu jer sam se bojao da ce da je otezu u nedogled. Koliko sam skontao iz ova tri broja sto su izasla posle #75 sada ce malo po malo da otvaraju ostale svetove koji nisu vise pod Djepetovom kontrolom, pokazivace kako se Djepeto snalazi po Fabletownu i uvesce neke nove a i stare protivnike.
Link to comment

spoilers motherfuckers!neki do nas jos nisu procitali 70-75, posteni gradjani ce u nekim zemljama o moci da citaju tek o bozicu (sad me killianin pst podseti da proverim kad izlazi)mada za fables nije da se bas nesto uzbudjujem, i jes vala mogu i d aprivode kraju... nije lose da je ovde prirodan kraj, pa posle mozda opet nastavim da citam opusteno al nije moranje.ali ako neko spoiluje 100 bullets... ima da se naljutim.

moje kovertirano predvidjanje - benito medici je zapravo graves-ov sin i na kraju postaje glavni baja.

Link to comment

Ih, jaki spoileri... kao da nisi znao da će se rat završiti?Meni je ceo taj rasplet u poslednjih 20-ak brojeva malo mnjah, od kako se Bigby Wolf vratio sa svog terorističkog zadatka. Ideja sa "magic beans" zemljom džinova u oblacima koja je eto tako na strani Fabletown-a mi je bio skoro nesvarljiv deus ex machina.

Link to comment

ja sam procitala fables zakljucno sa 10. knjigom, tako da ne znam bas koja je ta 75. epizoda. ali u svakom slucaju, 11. knjiga bi trebalo da je izasla tamo negde oko 20. novembra.

Link to comment

Pročitao Black Summer. Tja, ne znam šta sam drugo mogao da očekujem od Elisove verzije Watchmen-a, ali nekako sam ipak razočaran. Previše eksplozija i carnage 2-pagers da se prikrije činjenica da nema ništa novo da se kaže o superhero arhetipu.Social commentary je prilično... broad, da ne upotrebim grublji izraz.Sviđa mi se techie gunslinger styling superheroja, umesto mutantsko-vanzemaljskih klišea.Cover je navlakuša klasična, "Superman" u ovalnom ofisu:1zgrz7l.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...