Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Preslišaj me :wub:btw, u onoj havariji sa download folderom (smarala na Pitanjima, neću opet) sam izgubila 40 bojeva Sandmana - nepročitanih. Reci da je strip mnjah, da se ne sekiram mnogo..

Link to comment
Reci da je strip mnjah, da se ne sekiram mnogo..
Voleo bih da su vesti koje imam povoljnije za tebe, ali ne verujem da ces na ovom topicu naci nekoga ko bi za Sandmana rekao mnjah. Sandman je za strip ono sto je Kum, Odiseja i Apokalipsa za film. Cak mi je i besmisleno da pricam o tome da li je Sandman dobar. On je klasik. Da bi lepo usla u svet Vertiga (ako vec nisi tamo) Sandman je neophodna karika. Da bi razumela Nil Gejmena (a verujem da ces pozeleti), opet moras procitati Sandmana. On jeste ponekad malo tezak i referencira na toliko mnogo stvari da i ljudi sa najsirom mogucom opstom kulturom imaju problem da ga pohvataju, ali na kraju se isplati.Nema sta da se prica, moras ga skinuti ponovo. <_<
Link to comment
Preslišaj me :wub:btw, u onoj havariji sa download folderom (smarala na Pitanjima, neću opet) sam izgubila 40 bojeva Sandmana - nepročitanih. Reci da je strip mnjah, da se ne sekiram mnogo..
Evo ja ću..Ja sam stripova uopšte, DC-jevih, progutao koliko sam god mogao da stignem najbržim mogućim tempom. Odokativno, bar 150gb cbr fajlova. Sandman mi se jedini nije dopao od serijala BAš nimalo. Gaiman mi je, inače, enti scenarista po kvalitetu. Njanjav mi je... Svestan sam da bogohulim. Ne može niko da mi kaže ništa gore od mojih prijatelja, koji pljunu kad prođu pored mene zbog takvih izjava. Ali, ja tako osećam...Ako me to vadi malo, jednu od meni najlepših misli ikada je izgovorio taj njanjavi: Ne veruj pripovedaču, veruj priči.To ga vadi za ceo život, i Američki bogovi, i MrPunch. Ostalo, mnjah...Ali to je pitanje ukusa, bolje ti skini ili nareži odnekud tih 40 brojeva(šta je to, začas se skine), pa proveri sama... SVI sem mene se kunu u Sandmana...
Link to comment
odavno nisam ovako brzo progutala ceo trejd. brubejker odlican, prica odlicna, crtez onaj sto volim.jos me tri cekaju, nema vece srece
ova catwoman je fenomenalna. ali, ko sto kurdi onomad rece, o brubejkeru posebno, neki drugi put :-Pza tinejdzere u dusi, nova noar/frik/rok/svasta sapunica. odlicno deluje na prvo citanje.YL1p01.jpgYL1p02.jpgYL1p03.jpglapham opet sve sam radi, vise detalja ovde.
Link to comment
za tinejdzere u dusi, nova noar/frik/rok/svasta sapunica. odlicno deluje na prvo citanje.
Ja sam bacio mlade lazove posle tog prvog broja koji si predstavila. Jesam li previse pozurio sa zakljuccima s obzirom da jesam tinejdzer u dusi cool.gif ?P. S. Samo jos tebi covek moze verovati u ovoj hiperprodukciji... <_<
Link to comment
Ja sam stripova uopšte, DC-jevih, progutao koliko sam god mogao da stignem najbržim mogućim tempom. Odokativno, bar 150gb cbr fajlova. Sandman mi se jedini nije dopao od serijala BAš nimalo. Gaiman mi je, inače, enti scenarista po kvalitetu. Njanjav mi je... Svestan sam da bogohulim. Ali, ja tako osećam...SVI sem mene se kunu u Sandmana...
Činjenica da ti se svidelo cca 150 GB DC-a je prilično indikativna kad je u pitanju tvoja kritička kompetencija. Ako ti se ništa osim Gaimana u tom moru treša nije zgadilo, onda... šta da ti kažem. :) Hate to burst your bubble, ali ne kunu se "SVI" sem tebe u Sandmana. Znam više marveloljubitelja (loosely speaking) koji su probali Sandmana, i bacili posle desetak strana. You're not a beautiful and unique snowflake.
Link to comment
Ja sam bacio mlade lazove posle tog prvog broja koji si predstavila. Jesam li previse pozurio sa zakljuccima s obzirom da jesam tinejdzer u dusi cool.gif ?P. S. Samo jos tebi covek moze verovati u ovoj hiperprodukciji... <_<
laskanje te nikud nece odvesti, mladicu, pokazao si svoje pravo lice :-Pprocitala prva tri, bili su mi ok. ne za secu vena, ali posto celog zivota sanjam da sam pank pevacica u bendu sacinjenom od mladih buntovnih tinejdzera i grubijana neznog srca, meni super legao.lapham mi je dosta drag zbog prethodnih dela, pa mu onda oprastam i neke greske, ali ovo lepo tece, crtez mi je sasvim kul, a reci pesama najgotivnije.mada mislim da cu opet da se vratim brubejkeru, sad smo vec na ivici da postanemo soulmejts.
Link to comment

FTR, meni je novi Walking Dead bio prilično kewl. Malo sam izgubio interes posle zatvora, a i očekivao sam da će se u ovom broju baciti u neko nepotrebno razglabanje o uzrocima zombie plague-a... kad ono međutim, u pismima čitalaca kaže da uzroci verovatno nikad i neće biti objašnjeni. Right on!Rikov mano-a-mano sa sinom na kraju je nice touch, lepo je kako se senka od šešira spusti malom na oči kad prihvati šta mu ovaj priča. Vrlo Dark Tower-ish, u pozitivnom smislu.

Link to comment
Činjenica da ti se svidelo cca 150 GB DC-a je prilično indikativna kad je u pitanju tvoja kritička kompetencija. Ako ti se ništa osim Gaimana u tom moru treša nije zgadilo, onda... šta da ti kažem. :) Hate to burst your bubble, ali ne kunu se "SVI" sem tebe u Sandmana. Znam više marveloljubitelja (loosely speaking) koji su probali Sandmana, i bacili posle desetak strana. You're not a beautiful and unique snowflake.
Nisam bio jasan, kad sam rekao od "serijala", mislio sam na ove koji su poznati, priznati i omiljeni u rangu Sandmana. A nijednog trenutka nisam rekao da mi se sve što sam čitao dopalo, čak sam rekao šta mi se dopalo od Gaimana, što ukazije da mi se ovo drugo nije, i svašta još nije, al' ne treba ja da se pravdam nego ti da čitaš malo dobronamernije... A nisi mi burstnuo babl, više je to kao: oh, my God, I'm not alone! Hvala ti zato, iskreno. Mada, ako SAMO marveloljubitelje odbija Sandman... opet sam alone...A ne prija mi to, uopšte, i nadam se da nije istina...
Link to comment

Novi Scalped... Kudravi, eto ti primer stripa koji trenutno izlazi a da je bolji od TWD za jedno tri dužine. A to kaže pasionirani poštovalac zombie podžanra, mind you.

al' ne treba ja da se pravdam nego ti da čitaš malo dobronamernije... A nisi mi burstnuo babl, više je to kao: oh, my God, I'm not alone! Hvala ti zato, iskreno. Mada, ako SAMO marveloljubitelje odbija Sandman... opet sam alone...
Ma nema problema, slobodno ti mrzi šta god hoćeš, no skin off my back. Samo mi je smešno kako se ljudi često bace blatom na svete krave samo zato što su svete, eda bi li sebi namakli neki autoritet. To je obično neargumentovano & kontraproduktivno, a karakteristično za "low post count" grupaciju (nezavisno od media of choice). Ali kažem - na volju ti, nisam ja nikakav PR advisory service. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Novi Scalped... Kudravi, eto ti primer stripa koji trenutno izlazi a da je bolji od TWD za jedno tri dužine. A to kaže pasionirani poštovalac zombie podžanra, mind you.
Malo sjutra.Nervira me crtez kod Skalpda, sto ne znaci da nije dobar strip....Naravno, ni blizu WDa.Nema tako razradjene odnose medju ljudima, nema takvu akciju, nema toliko dobar nacin pricanja price... Na kraju krajeva, jednostavno nema tako jaku pricu koju je moguce citati na toliko nivoa. To uopste ne mora biti mana stripa koji je dobar i takav kakav je, ali po mom misljenju, diskvalifikuje ga iz poredjenje sa WD.
Link to comment

Stvar ukusa, ali - Meni je Scalped crtež odličan, dok me u TWD užasno nervira. Pet peeve: idiotski način crtanja potoka suza, dve prazne bele linije po obrazima. - Struktura i "jačina" priče, hm. TWD mi deluje u stilu we'll make it up as we go along. Scalped je malo neortodoksan sa tim flešbekovima, ali meni ipak drži pažnju. Nisam neki fan "kauboja & indijanaca", ali me genuinely zanima gde i kako će se sve razivti. što je još bitnije, deluje mi kao da autor to tačno i zna. - Odnosi među ljudima, ne znam. Scalped jeste malo mutav po tom pitanju, ali to je samo stvar tempa. TWD je tu, opet, skakutav. Čini mi se da eksperimentiše spajajući razne likove ovako ili onako, da bi ih posle ubio i uveo neke nove sa sličnim ulogama. Evo, ovaj novi je za sada beli Tyreese.Opet kažem, Walking Dead mi je super, ali da nisam fan zombikalipsi kao što jesam, ne znam da li bi mi se uopšte dopao. Ima neke mane koje sam ranije pominjao, ali zombie groove je za sada sasvim adekvatna kompenzacija.

Link to comment
Ma nema problema, slobodno ti mrzi šta god hoćeš, no skin off my back. Samo mi je smešno kako se ljudi često bace blatom na svete krave samo zato što su svete, eda bi li sebi namakli neki autoritet. To je obično neargumentovano & kontraproduktivno, a karakteristično za "low post count" grupaciju (nezavisno od media of choice). Ali kažem - na volju ti, nisam ja nikakav PR advisory service.
Ali odakle tebi ideja da ja to, kao prvo, mrzim, a, kao drugo, da sam odnekud srećan i ponosan što mi se ne dopada? To je samo jedno uživanje manje za mene, meni to nikako ne ide u prilog. Ja bih voleo da mi se sviđa, pa da lepo sednem i čitam, i ćaskam o njemu sa prijateljima.Autoritet tom "sakatošću" svog ukusa ne da sam srozao, nego ne možeš da zamisliš... Ali šta sad treba, da lažem da mi se sviđa zato što je "svet". Ljudi su mi mnogo puta govorili da imam neki propust u mozgu zato što ne kapiram Sandmana, ali da sam smislio da ga ne kapiram zato da bih bio faca, to može da kaže samo neko ko me ne poznaje, i gušt mu je da pretpostavi najgore o meni... Why?EDIT: A za low post count, pa tek sam stigao, čoveče... Daj mi vremena... Edited by Hermetico
Link to comment

Још мало, још само мало, је остало до 10 децемра, када ће се појавити новиmm0300.jpg300-ти по реду!!! И цео у боји, као што је и ред код оваквих јубилеја!Прича носи назив 7 господара Ириде, цртају је чак 8 цртача, а аутор је Рекањо, што је за мене не мало изненађење (све важне епизоде, као и ове јубиларне обично су дело Кастелија и Алесандринија). Но, то не мора да буде лоше нимало, с обзиром да је Рекањо познат као 1 ММ континуити фрик, тако да очекујем да се прича уклопи у ММ Универзум без већих проблема (и без беспотребних рупа у континуитету, тако својствених Кастелију, као у најсвежијем примеру: Макси 4 Повратак Етрурца). Ко је читао нпр. ММ гигант 11 Црвени краљ, зна о чему причам...Елем, ово је занимљиво:tav300_1_g.jpgПоготову прва вињета, у којој се:а) као датум појављује 200 000 година ранијеб) по први пут појављује ЛЕМУРИЈАКао што се, ваљда, зна, основу ММ серијала чини и тзв. Вечити рат, сукоб између цивилизација Му и Атлантиде, који је довео до нуклеарне експлозије, збрисавши обе цивилизације са лица земље, преживело становништво вратило у камено доба, и томе слично, што се догодило пре неких 12000 година. Е сад, да је било цивилизације и раније, назирало се, а најстарија датација била је на неких 75 000 година пре Христа, у време Прве Атлантиде (што би значило да се Му сукобио са Другом Атлантидом, остатком од Прве), када је Одуарпа својом кривицом збрисао пола царства (или можда републике? То је једна од некозистентости серијала), а то се опет може лепо прочитати у ММ Гигант 11 Црвени краљ (хрватски Либелус би требао ускоро да објави овај гигант у нас, можда већ за месец-два). Одуарпа се помиње и у Дану делфина, који је објављен у издању Дневника... Но, ко то каже, ко то лаже да је Прва Атлантида Прва? Богами, још је 1988. године Кастели у Алманаху мистерија за 1989. годину, у делу названом Тајанствена историја света, навео тамо ни мање ни више него четири Атлантиде! Прва, али баш прва је настала негде између 4 500 000 и 1 500 000 година пре Христа, да би пре неких 800 000 година дошло до уништења исте. Одатле је изашла Друга Атлантида која је поживела до неких 200 000 година када је дошло до друге катастрофе и потапања. Из ње се изродила Трећа Атлантида, подељена на два острва Руту и Даитју (а то је она наша Прва Атлантида у ММ Универзуму), када је 75 025 године пре Христа Одуарпа изазвао експлозију и потпуно уништење Даитје, да би од ње остала Атлантида какву смо упознали у ММ серијалу, до њеног коначног уништења са арчнемезисом Муом, пре 12 000 година.Збуњ, а? Ако.Е сад, једва чекам да видим да ли је дато икакво објашњење за Лемурију, да ли је то нека претеча Муа, да можда Му из серијала није остатак остатака већег копна које се некоћ звало Лемуријом (види паралеле са 4 Атлантиде горе), или је Лемурија, можда, само још један изгубљени континет, евентуално лоциран на другом месту (Индијски океан, нпр?), остаје да се види.Оно што је добро за серијал, јесте да је тајмтејбл померен са 75 000 на барем 200 000 година (а и више јер је пре 200 000 година, као што се види из вињете Лемуријска цивилизација на високом технолошком нивоу, које ипак треба досећи у неком дужем временском периоду, зар не?). То оставља доста простора да се евентуално у неким будућим епизодама многе рупе у континуитету закрпе (Ра-Му/Кала, односно Аматерасу/Кронос, као најочигледнији пример).Све у свему, једва чекам пакетић из Италије. Таман пред Нову годину, куд ћеш бољи поклон.tav300_2_g.jpgПриде, само дан касније излази и НН Специјал 18 Безимени терор, а у њему се поново Марти (онај роботски) појављује, тако да ће и то да стигне заједно 300ком.sp_nath0018.jpg

Link to comment

Bas ti je to fino. :)Ja tek juce poceo da citam ovaj novi broj, sto je izdao Veseli cetvrtak, Povratak u Nedodjiju. Sam tekst nije los, ali crtez je katastrofa (ovaj broj je pisao Recagno, a crtao Torti). BTW, naredni broj je najavljen na koricama pozadi (za 1. januar), ali nema izgleda naslovne strane, vec samo neki crtez Martija i ekipe. I pise da se epizoda zove Trinaesto iskusenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...