Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

samo za filipa :s_p:

 

Agarthi Comics sa zadovoljstvom najavljuje novo strip izdanje u novoj biblioteci.

VALTER BRANI SARAJEVO

Valter_brani_Sarajevo_civil_korice_kolor

Agarthi Comics pokreće novu bibliteku „Biblioteka Bosančica“ namjenjenu bosanskohercegovačkim strip izdanjima. Odlučili smo da pokrenemo jednu ovakvu biblioteku kako bi dali priliku svim novim autorima, ali istovremeno podsjetili stare generacije i pokazali novim kakvi su stripovi rađeni u proteklim decenijama u Bosni i Hercegovini.

Kao prvo djelo, koje će otvoriti  novu biblioteku naći će se Valter brani Sarajevo, autora Ahmeta Muminovića, kao vjerovatno jedno od najznačajnijih djela autora iz Bosne i Hercegovine, a vjerovatno i Jugoslavije, jer slovi kao najtiražniji strip SFR Jugoslavije. Svojevremeno nakon objavljivanja je izvezen u par zemalja i između ostalog u NR Kini je štampan u višemilionskim tiražima.

Izdanje je rađeno u B5 formatu, c/b, na 128 stranica. Kvalitet izdanja i kompletne biblioteke ostaje u Agarthi Comics tradiciji, na ekološki čistom papiru (bez posječenog i jednog drveta zbog Agarthi izdanja).

Izdanje po sebi je vjerovatno i kuriozitet jer unutar izdanja se nalazi detaljna biografija Vladimira Perića Valtera, strip koji se sastoji od 6 epizoda, na 90 stranica i ostatak je fotogalerija iz ratnog puta Valtera i njegove sahrane u Sarajevu nakon pogibije prilikom borbi za oslobođenje grada, koja sadrži 55 do sada neobjavljenih fotografija.

Valter brani Sarajevo će biti u pretplati od 07. - 15. Aprila.

Cijena u pretplati je 12,00 KM.

Maloprodajna cijena u BiH je 15,00KM

Maloprodajna cijena u inostranstvu je 20,00KM.

Pretplata se za kupce u BiH može izvršiti u Striparnici Agarthi Comics u Sarajevu ili preko webshopa www.stripovi.ba (odabirom stripa „Valter... – za kupce iz BiH), preporučujemo plaćanje putem ePay usluge, a sva ostala plaćanja (Banka, PayPal) trebaju biti izvršena u toku pretplatnog perioda.

Pretplata se za kupce iz inostranstva može izvršiti putem webshopa www.stripovi.ba   (odabirom stripa „Valter... – za kupce iz inostranstva) i plaćanjem putem ePay (kartično plaćanje na sajtu) ili PayPal-a.

 

 

Link to comment

Claudio Sanchez (frontmen benda Coheed and Cambria i jedan od likova zaslužnih za serijal Amory Wars) i njegova žena Chondra Echert izbacili su novi strip:

 

Translucid

 

3767637-01a.jpg

Link to comment

10314555_722991981096270_507164304592001

 

 

 

Nakon dve godine od prvobitne najave, uspeli smo da naš domaći prvenac pripremimo za ulazak u štampariju i, moram vam reći, mnogo smo ponosni što smo održali obećanje. Peti grafički roman Besne kobile biće, dakle, Korporativni pandemonijum Zorana Penevskog (scenario) i Aleksandra Zolotića (crtež). Reč je o retrofuturističkom grafičkom romanu zasnovanom na postojećoj podeli radnih obaveza u današnjem svetu, u kojem su logoi postali beleg, znak raspoznavanja i sama suština bića onog dela čovečanstva koji se privoleo redu. To je ekspresivna i mračna vizija sveta u kojem su uspon i pad neraskidivo vezani za iluzije koje stvaraju moćnici. Verujemo da je Korporativni pandemonijum takvo delo da bi se njime ponosili i veliki inostrani izdavači: nema sumnje da Zolotićeva vešta slikarska ruka otvara novo poglavlje srpskog stripa.
Za prijatelje Besne kobile pretplata traje od 01. maja pa do izlaska knjige iz štampe (+ - 15. jun). Naručeni primerak će, po izlasku iz štampe, po želji kupca moći ili lično da se preuzme ili da bude poslat na adresu kupca (važi samo za Srbiju). Pretplatna cena je 1000 RSD. Dovoljno je da popunite opštu uplatnicu, pod uplatilac čitko upišete vaše podatke, pod svrha uplate – pretplata za domaći strip, pod primalac – IP Besna kobila, Branka Pešića 20, 11080 Zemun, pod valuta – RSD, pod iznos – 1000, a pod račun primaoca: 330-4010733-61. U cenu su uračunati i eventualni troškovi poštarine. Na kraju, ne bi bilo zgoreg da nam na naš e-mail info@besnakobila.co.rs potvrdite uplatu i u samom mejlu još jednom, za svaki slučaj, napišete svoju adresu na koju ćemo vam poslati Korporativni pandemonijum.
Pretplatnici će uz knjigu dobiti i potpisani print koji će Aleksandar Zolotić uraditi samo za ovu priliku.
Evo i tehničkih podataka:
Z. Penevski & A. Zolotić
KORPORATIVNI PANDEMONIJUM
Broj strana: 96
Štampa: duoton
Format: B5
Povez: tvrdi
Planirani izlazak iz štampe: 15. jun 2014.

Tokom maja, za one koje treba više ubeđivati, biće i tabli iz stripa, bez brige.
Link to comment

Nije los ovaj Translucid, mada je meni za sada najveci kvalitet Baylissov crtez. Nego, kad smo kod prvih brojeva, krenuo novi Jason Aaron, Southern Basteards:

 

southern-bastards-001-20.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
Ed Brubaker and Sean Phillips Go Hollywood Noir With ‘The Fade Out’ [Preview]

by Matt D. Wilson May 15, 2014 4:00 PM

 

unnamed-11.jpg

 

Writer Ed Brubaker and artist Sean Phillips have collaborated on a number of different spins of the noir variety over the years: hard-luck stories (Criminal), supervillain parables (Incognito), even mixing in Lovecraftian on occasion  (Fatale). Now, the creative team is taking on another aspect of noir: old Hollywood’s seedy underbelly.

The first project announced since the two inked their five-year carte blanche deal with Image Comics, The Fade Out will kick off August 20 with a 40-page first issue which will include exclusive back-matter articles not to be collected in later editions. Readers can also buy an oversized “movie magazine replica” edition of The Fade Out #1, with eight extra pages of art.

Image’s press release about the new series describes it thusly:

 

"An intricate and groundbreaking crime story on a level Brubaker and Phillips have never tackled before, THE FADE OUT weaves a tangled web through the underbelly of a 1948 Hollywood… A noir film stuck in endless reshoots. A writer plagued with nightmares from the war and a dangerous secret. An up-and-coming starlet’s suspicious death. And a maniacal studio mogul and his security chief who will do anything to keep the cameras rolling before the Post-War boom days come crashing down. THE FADE OUT is the most ambitious series yet from the award-winning Noir Masters."

 

unnamed-2.jpg

 

unnamed-3.jpg

 

unnamed-5.jpg

 

Brubaker & Phillips’ are fixtures on Best-Of lists year after year so it’s no surprise that Image has solicited pull quotes from an auspicious line up of writers including Brian K. Vaughan, Warren Ellis, Robert Kirkman, Matt Fraction, Rick Remender, Joe Hill, Kieron Gillen, Brian Michael Bendis and Jonathan Hickman. You can click over here to read what those gentlemen had to say about The Fade Out, because here we’ve only got room for the reliably amusing Kelly Sue DeConnick:

 

“Two of the best in the business, no contest.” —Kelly Sue DeConnick

“I never know what to say in these things” —Kelly Sue DeConnick

“Seriously, just buy the [expletive deleted] book. I promise you’ll like it. Unless you’re [expletive deleted].” —Kelly Sue DeConnick

“I don’t think we’re supposed to say [expletive deleted] anymore.” —Kelly Sue DeConnick

“Forget I said that.” —Kelly Sue DeConnick (PRETTY DEADLY, Captain Marvel)

Featuring the color art of Elizabeth Breitwiser, The Fade Out book follows in the footsteps of some great Hollywood noirs, the most famous of which is likely Sunset Boulevard, though readers may better remember more recent films such as L.A. Confidential. Either way, it’s a well-established genre that Phillips and Brubaker will almost assuredly have a lot of fun with.

 

unnamed2.jpg

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Upravo zavrsih sa citanjem par stripica.

 

51iyA7gEVuL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

 

Sker taktiks je relativno zanimljiva kompilacija tricarija, od noci buljaga preko mister toksicnog, koji bi trebao da bude centralna licnost ove knjige, preko prebetmenovskih himalajskih avantura do minijatura dovlicnog i gpcda. Jeste malo kajgana od svega, ali je citljivo.

 

 

51offO8RZJL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

 

Odlican Betmen. Jes' da je naslov pomalo u neskladu s desavanjima, ali je bilo uzivanje citati kako Dzoker baca Betsa i ortake mu u rebus sve vreme. Puno akcije, kako i prilici Mracnom vitezu.

 

51yRpVxqR6L._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

 

Ali ako je predjasnji Bet bio odlican, onda je ovaj Dzoker prilicno razocaranje. Skup prica iz svih mogucih i nemogucih propratnih betmen izdanja, na respektabilnom broju strana (preko 450), je vecim delom dosadan, jer se Dzoker samo zali i kukumavci kako je Betmen postao slabic otkako se okruzio "porodicom", pa ce ovaj da ga ojaca, unistavajuci istu. Naravno, kako nema ni reci od unistenja Najtvinga end Komp, ostaje pitanje cemu sve ovo. Jedino je kraj koliko toliko ok, sto to je vec bilo objavljeno u Betmenu (doduse ja sam ovog Dzokera procitao pre Betmena, jer je izasao iz stampe ranije), ali sve u svemu, ova knjiga je jedno veliko razocarenje.

 

61Wd2oaI%2BkL._SY344_BO1,204,203,200_.jp

 

Ali, ako je Dzoker razocarenje, kako onda okarakterisati ovo gore iznad?!?

 

Godinama, ali bukvalno godinama, sam cekao valjano izdanje Supermenove smrti (i uzaludno se nadao softkoveru), gde ce sve relevantne price biti sakupljene na jednom mestu. Konacno, i to se dogodilo, pljunuo sam 60ikusur $ za ovo gore, e ne bi li konacno citao kako je veliki Sup crk'o. Ali qrac! Covece, prema ovome je i jebeni Zagor 1 Homer, Tolstoj, Desanka licno! Ovo govno je apsolutno i potpuno necitljivo! Pisano je za maloumnike i vredja intiligenciju svakog koji ima barem dve sive celije. I sto je najgore, ove budaletine koje su ovo napravile su jos pride ponosne na ovo djubre!?!? Na 1000 strana izdrkotina? Neverovatno. A kukao sam na Zagora i Mikija.

Kakva sam ja veverica...

 

Long liv Feri. Long liv Zagor te nej! Spalite Kromanj, pardon Kriptonjonca!

Link to comment
  • 2 weeks later...

Krenuo novi Ellis, Trees #1:

 

trees-001-005.jpg

 

Deluje odlicno, vise razlicitih perspektiva cine da ovo izgleda kao tri razlicita stripa sa zajednickom glavnom temom.

 

Nego, svake nedelje ostajem zapanjem kad vidim koliko Image dominira americkom strip scenom. Ako imalo volite stripove, citajte Image.

Link to comment
  • 1 month later...

odakle se kreće sa sandman-om? da li će se to meni dopasti? aj ko me zna nek me posavetuje pošto bih da kupim strip, ne da skidam s neta.

 

može i preporuka za neki drugi strip, bitno mi je da nije lake avanturističke tematike već nešto zaguljeno, kontemplativno™ ali ne mračno i morbidno....

Link to comment

Dopasce ti se ako imas ukusa ^_^

 

Krece se od pocetka, ali taj prvi trejd (brojevi 1-8) je primetno slabiji od ostatka stripa a uz to, eto, pomalo i mracni & morbidni. Ako hoces neki bolji prvi utisak, pocni od neke standalone epizode, npr. Ramadan (#50) je super ulazak u svet Sandmana.

Edited by Calavera
Link to comment

odakle se kreće sa sandman-om? da li će se to meni dopasti? aj ko me zna nek me posavetuje pošto bih da kupim strip, ne da skidam s neta.

 

može i preporuka za neki drugi strip, bitno mi je da nije lake avanturističke tematike već nešto zaguljeno, kontemplativno™ ali ne mračno i morbidno....

odakle kreces? odavde:

24852_1277632278.jpg

beli put je crko, ali darkvud nastavlja gde je on stao, izdali su 6 i 7 knjigu

29852_1383255828.jpg29854_1383256110.jpg.

Kad ispucaju jos tri knjige do kraja (ili cetiri, ne znam da li ce ici i Beskrajne noci, ali one ni ne upadaju u glavni ciklus), krenuce ispocetka, od prve do pete knjige.

 

Da li ce ti se svideti? Nemam pojma. Meni je Sendmen super. Crtez je uzas, ali Gejmanovo pripovedanje to baca u drugi plan. Doduse, pred kraj Gejman malo davi, pa su poslednje dve knjige malo smor, ali dotle je sve super. 

 

Preporuke? Uh, ovako napamet, Adolf, Beleznica smrti, Ostrica besmrtnika, Vrh bogova od mangi, Lilit od bonelija, Long Dzon Silver, Gospodin Mardi Gra Pepelnik, Eternaut, Nadziraci, Y Poslednji covek na svetu, Liga izuzetnih dzentlmena... Ima toga jos.

Link to comment

Zaguljeno i kontemplativno? Ne znam šta bih preporučio da se tu uklapa, dosta su ti šućmuraste kategorije :D

 

Sandmana najbolje čitaj redom, iako je prvi trejd (Preludes & Nocturnes) siguno i najslabiji, što po formi što po sadržini. Doll's House i Dream Country su značajno bolji, a posle ide Season of Mists koji je meni verovatno omiljen. Čitaj u originalu ako ti nije problem, izdanja Belog Puta su pretabačena dosta, hm, diskutabilno, a neka su još u raspadnom stanju čim ih uzmeš u ruke.

 

Pominjali smo ovde nedavno završeni Locke & Key, probaj i to.

Link to comment

odakle se kreće sa sandman-om? da li će se to meni dopasti? aj ko me zna nek me posavetuje pošto bih da kupim strip, ne da skidam s neta.

 

može i preporuka za neki drugi strip, bitno mi je da nije lake avanturističke tematike već nešto zaguljeno, kontemplativno™ ali ne mračno i morbidno....

 

 

Fables? 100 bullets?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...