Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Još uvek je majstor :DHighlights, za one koje mrzi da čitaju celu stvar:

Now:Although I understand that these exchanges are intended to be by and large one way communications, I’m afraid I haven’t had the reasons for this satisfactorily explained to me, and so intend to ignore this convention. Similarly, I intend to presume that moral criticism and speculation as to motive are not the sole prerogative of any one side in this discussion. If this presumption is erroneous, or is in any way seen as a breach of manners or protocol, then I hope this will charitably be attributed to the many deficiencies of my age, my background, or, conceivably, my education.(...)In a message that I was shown, his objections to the film became more obvious when he described and summarised it as film about a woman who dresses in ‘slutty clothes’ and then commits suicide. Without wishing to labour the obvious, I fear that this gentleman may have understood the film too quickly.(...)It surely wouldn’t be sufficient to Tweet something to the effect that “Alan Moore thinks adult superhero fans are possibly emotionally stunted, and as a Batman scholar I strongly disagree with him”, even though that may in fact be the sum total of the actual truth.(...)I genuinely hope that he is simply a poor scholar whose limited field of enquiry has resulted in him being unable to understand adult situations, or at least those which do not involve a rather simplistic revenge-motivated and bat-themed crime-fighter.(...)Modern superheroes seem to mainly function as cowardice compensators for a number of their conflict-averse creators and readers. (...)I would point out that while everyone is entitled to their informed opinion, this is actually the full extent of their entitlement.(...)This, I think, leaves us only with the herpes-like persistence of Grant Morrison himself.(...)What I at first believed to be the actions of an ordinary comic-business career plagiarist came to take on worrying aspects of cargo cultism, as if this funny little man believed that by simply duplicating all of my actions, whether he understood them or not, he could somehow become me and duplicate my success. It would appear that at one stage, as an example, he had concluded that the secret to being a big-time acclaimed comic-writer was to be found in having a memorable hairstyle. (...)I imagine that there is a very strong likelihood that he will contrive to die within four to six months of my own demise, after leaving pre-dated documents testifying to the fact that he actually predeceased me.

Scottish tribute band :lol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

The Courtyard i Neonomicon, koje preporučiše na True Detective, zakivaju.pored toga, na pola sam serijala Ex-Machina i likovi su me kupili.56fo.jpg

The series details the life of Mitchell Hundred (also known as The Great Machine), the world's first and only superhero, who, in the wake of his actions on 9/11, is elected Mayor of New York City. The story is set during Hundred's term in office, and interwoven with flashbacks to his past as the Great Machine. Through this, the series explores both the political situations Hundred finds himself in, and the mysteries surrounding his superpowers.
Link to comment

Ex Machina je bio dosta dobar iako nisam mnogo očekivao od takve premise, jedan od retkih stripova posle kog ostane utisak da je moglo još malo da se razvlači...A za Moorea, told you so. Nikad bolju interpretaciju te cele Cthulhu papazjanije nisam pročitao. (Obećala je Mau da će svratiti kad pročita da podeli utiske, pripremite se za temeljno obrazloženje zašto je Pogrešno čitati takve stripove :P )

Link to comment

jel ima neko preporuku čime konačno da popunim prazninu nastalu završetkom Scalped serijala? ne mora da bude novo.usput, da pohvalim Džulsa Čensera:web_cover_version4.jpgsasvim dobar. ovom ligne claire ljubitelju i tintin-nostalgičaru je fino legao.

Link to comment
jel ima neko preporuku čime konačno da popunim prazninu nastalu završetkom Scalped serijala? ne mora da bude novo.
Tintin + Scalped :blink: Teško je odrediti šta bi moglo da ti se svidi...Na primer Chew, genijalan strip, nisam ga odavno overio ali Calavera će da ti kaže detaljnije.Pogledaj Locke & Key ako već nisi, nedavno završen serijal, teško opisiv ali meni izuzetan.Možda Collider/FBP? Samo 5-6 epizoda je izašlo do sada, zanimljivo deluje.The Massive vizuelno podseća na Geru, post-eko-apokaliptični koncept mi je delovao jako interesantno, ali malo previše lutaju za moj ukus.
Link to comment

Mene je Chew smorio onim hepeningom iz 30. broja koji uopste nije prilicio stripu, a izgleda da su u ovom novom broju resili da precrtaju ceo taj emotional impact koji se tu desio, tako da od sad citam samo iz navike.Scalped je u sustini noir, mozda bi ti se svideli 100 Bullets, Brubakerov Criminal ili Cookeovi Parkeri? Ako ti je samo do kvalitetnih stripova, eno ti one fine CA liste na pocetku prosle stranice, cekiraj ono sto ti zvuci zanimljivo.A ono najbolje sto trenutno izlazi je Prophet, bez sumnje.

Link to comment

ako je noar, onda je jedan i jedini ed brubeker i svaka rec koju je do sada napisao, pocev od catwoman, preko kepa, pa criminal i fatale, i sad velvet.nikad brua necu prevariti, ali sve mi je zanimljiviji hickman, ako bi malo nauke pomesane sa sfom, alternativnom istorijom itd, onda menhetn. ako bi nesto kratko, ubojito i savremeno, onda nightly news. a ovaj, ne znam ni kako da ga promesam, sf-apokalipsa-vestern-bog te pita sta, onda east of west.ako se dobro secam, malkine, ti si gledao pazljivo lost, pa mozda da probas morning glories. nema mi kurdija da procesljamo tinejdzerske probleme, ali je i ovako superzanimljivo.a ako bi nesto potpuno drugacije, onda sex criminals i sagu.

A ono najbolje sto trenutno izlazi je Prophet, bez sumnje.
velvet3658.jpgno 3
The intrepid former-spy, now forced back into her life to try to solve a murder and clear her name, has been reduced to breaking into a Communist prison. How did Brubaker get us from the streets of London to the underbelly of Belgrade?
Link to comment
nikad brua necu prevariti, ali sve mi je zanimljiviji hickman, ako bi malo nauke pomesane sa sfom, alternativnom istorijom itd, onda menhetn.
Uf, Manhattan Projects jesu bili odlični ali sam (opet) potpuno zaboravio da ih ispratim, ne znam više ni gde sam stao. Sve češće mi se to dešava, previše stripova a prekratak život :(
Link to comment

e mnogo vam hvala svima! overiću sve što stignem od ovih preporuka.

Tintin + Scalped :blink: Teško je odrediti šta bi moglo da ti se svidi...
:Dreko ja 'tintin-nostalgičar'; u principu sa stripovima kao sa filmovima--kvalitet može u svakom žanru da se nađe. a i nemam bogznakako razvijen ukus kad su stripovi u pitanju, pa prilično lutam, i tematski i žanrovski i vizuelno.
ako se dobro secam, malkine, ti si gledao pazljivo lost, pa mozda da probas morning glories. nema mi kurdija da procesljamo tinejdzerske probleme, ali je i ovako superzanimljivo.a ako bi nesto potpuno drugacije, onda sex criminals i sagu.
uh, ne, pobrkala si me sa nekim, lost slabo varim :Dmislim da smo se dopisivali na medmenima i na kilingu...sagu sam probao da čitam, i sve bih nešto hteo da mi se sviđa, ali nije me baš upecalo. probaću opet u nekom trenutku.@Calaveralista zakiva, skroz mi je promakao taj post.
Link to comment

@luba: Cekaj sad, valjda je Mind MGMT prva preporuka za ljubitelje 1 LOSTa? Ja sam od tih Gloriesa odustao prilicno rano doduse, mislim da mi dijalozi nisu nesto legli, a i upao je u vreme onog prvog Imageovog naleta pa nisam mnogo obracao paznju na nj™ kasnije.A ne znam koliko neki strip bio dobar, posle 3 broja biti najbolji ne moze <_< I zasto ne citas Propheta? :mad: Bar se slazemo oko Hickmana, jesi cekirala ovaj njegov God is Dead mozda, nije bas da me privlaci ali mogao bih se nakaniti ako valja...

Edited by Calavera
Link to comment
Uf, Manhattan Projects jesu bili odlični ali sam (opet) potpuno zaboravio da ih ispratim, ne znam više ni gde sam stao. Sve češće mi se to dešava, previše stripova a prekratak život :(
a zamisli kako je meni, jos i superheroje ubaci u jednacinu. tako mi se skoro desilo da stojim pred policom brace hernandez, cije sam stripove u preinternetstoriji dobijala u pismima fotokopirane i grizla nokte da ih postar donese, i ne znam sta sam poslednje citala. ajd sto ne znam, nego sto nisam ni prepoznavala neka izdanja koja sam znala napamet.al nastavi menhetn, ne opada uopste.
uh, ne, pobrkala si me sa nekim, lost slabo varim :Dmislim da smo se dopisivali na medmenima i na kilingu...
izvini za zabunu oko losta. ali sad mi pade na pamet, mozda da probas i elisovog captain swinga. pogle pregled prve sveske, pa ako ti je zanimljivo, eto.
@luba: Cekaj sad, valjda je Mind MGMT prva preporuka za ljubitelje 1 LOSTa? Ja sam od tih Gloriesa odustao prilicno rano doduse, mislim da mi dijalozi nisu nesto legli, a i upao je u vreme onog prvog Imageovog naleta pa nisam mnogo obracao paznju na nj™ kasnije.A ne znam koliko neki strip bio dobar, posle 3 broja biti najbolji ne moze <_< I zasto ne citas Propheta? :mad: Bar se slazemo oko Hickmana, jesi cekirala ovaj njegov God is Dead mozda, nije bas da me privlaci ali mogao bih se nakaniti ako valja...
:frust: sramota, zaboravih na mgmt. doduse, nisam nastavljala posle prvog trejda, ne znam na sta sad lici? glories, meni su super, ali ja sam uvek saker za te tinejdzerske momente.ovo za velvet ti oprastam jer si voleo criminal, a prophet je na listi cekanja. god is dead mi je bio zanimljiv u prvoj svesci, druga mi vec nesto nije isla, a i nisam bas odusevljena crtezom. a negde procitah da hikmen odlazi posle sestog broja.
Link to comment

Ne znam kakve su tvoje liste cekanja, ali pocni s Prophetom sto pre, to ti je Konan u svemiru! Mind MGMT isto odrzava konstatan kvalitet.A Velvet volim i ja, samo kazem da je malo rano proglasavati je najboljim stripom ako nisi Bruov fanboy/girl :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...