Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Je li se nekome od pretplatnika javio Vuletić iz Belog puta sa obaveštenjem o slanju/preuzimanju trećeg toma Hogara? Na sajmu je najavljivao izlazak u roku od dvadesetak dana, upravo ističe i drugi mesec od tada.

Link to comment
5352.jpgNekada su giganti natana nevera bili najbolji u klasi. Onda je doslo do rata sa orbitalnim stanicama, Grad i agencija alfa kakvi su nam znani su nestali, lice zemlje poprimilo je drugaciji izgled, koji mi iz giganata (jedini koji idu ukorak sa italijanima, ostala izdanja su 10 godina iza) ne mozemo ni da nazremo, osim da zemlja ovih poslednjih giganata i zemlja koju znamo iz tekucih regularnih epizoda nemaju imalo veze. To je vec otezavalo citanje 11og giganta, ali njemu se uvek mozemo vratiti, kroz nekih 6-7 godina, kada ih sustignemo sa ostalim izdanjima, pa se sud konacan moze tek onda dati. Pretposlednji je bio dobar i nije cak ni zahtevao poznavanje novog natanovog sveta. Ni poslednji gigant ne zahteva poznavanje sveta, ali je sam gigant ocajan. Ideja kao ideja, nije tako losa, igrati se sa necijim umom, zbuniti protivnika tako da on ne zna da li zapravo sanja ili je u stvarnosti je odlicna, pre je bila nataknuta, a ovde je na 224 strane mogla biti do savrsenstva i razradjena. Mogla, ali nije. Na granicama uma je ispala jedna umobolna prica, bez kraja i konca, sa jako slabim poveznicama tokom natanovih "snovidjenija". Jedino smo, mozda, dobili, za u buducnost, novu natanovu ribu, iz snova Ahuru Mazdu, a u stvarnosti dr Auroru Mazdu, koja ce mu se, mozda, kad se vrati ko Sima Kosmos iz dubokog svemira, i podati… 224 strane da bi to na kraju dobili? Sibe, bre!51Sq-rJ%2BSYL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg400 strana uzivanja! Bloodlines je do sada mozda i ponajbolja Konstantinova knjiga. Ima tu svega, puno je i prica, cak 15, ako se ne varam, pa ima za svakog po nesto. I dok me prethodna knjiga nije izneverila u drugom delu (opasne navike), prvi deo je bio dosadno sranje. Bloodlines, su s druge strane, daleko izbalanisranije, pa te ne uhvati dosada dok citas, vec trazis jos i jos. Srecom, za mesec dana izlazi sledeca knjiga. Srecan mi rodjendan! :P51angnmYpGL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg51N%2By%2BvsavL._SY344_BO1,204,203,200_.jpgIsao sam na nevidjeno, i ubo zlato! Nikad pre nisam bio cuo za Alitu, niti za njenog autora Kisira, a ja bas nesto i ne volim previse da eksperimentisem sa mangama. Ima ih na tone, i 99% je djubre, ali onih 1%, sto uopste nije mala cifra, uzimajuci u obzir japansku prodkciju, mene interesuju. Naravno, fizicki je nemoguce da bas sve mange koje me interesuju i nabavim, nemam gde da ih metnem, pa sam jednog dana merkajuci izmedju dva samuraji serijala (oba su duga, pa sam se preznojavao s kojim da krenem, znajuci da cu se onom drugom vratiti drugom prilikom), izabrao nesto trece. Alitu. Prvo me je privukao sam format, omnibus od 670 :wub: strana. Drugo, volim kad je crtez lep i cist, nit je mrljav, nit je buljav, kako to samo ume da bude kod japanaca. I trece, rec je o sfu, kiborzima, svemirskim kolonijama, orbitlnim stanicama itd… uglavnom, natan nevern, a to nikako ne moze da bude lose. Zaista, nije. Prva knjiga me je oborila s nogu. Tamo ima svega i svacega. Kiborzi u potrazi za ljudskoscu, ljudi (ako se tako mogu zvati) se podvrgavaju odstranjivanju mozga u devetnaestoj i zamenjuju isti biocipom, smrt skoro da i nepostoji, s obzirom da je razradjen metuzalem projekat, pa se samo moze umreti nasilno. Bivse kolonije izvojevale su nezavisnost od zemlje, tako da sad postoji neka vrsta federacije u suncevom sistemu izmedju venere, zemlje i jupitera. na marsu se vodi gradjanski rat izmedju 4 frakcije, od kojih su tri kontrolisane spolja, a cetvrta, Vojska Novog Treceg Rajha, zeli da ujedini Mars, vaskrsne treci rajh i osvoji vaskoliku galaksiju :fashisto: :lolol: Sam strip zahteva finu dozu poznavanja fizike, biologije, racunarstva, mitologije, istorije… mada postoje fusnote, bas kao i dodatna objasnjenja na kraju knjiga, za nedovoljno pripremljenog citaoca ona nece biti dovoljna. druga knjiga je sporija, alita se nalazi u orbitalnom gradu keteresu, gde se sa svojom ekipom nalazi na nekoj vrsti turnira, nesto nalik na hungers game… i posle 1400 strana ja i dalje nemam pojma ko je ta lu, za cijim mozgom ona traga, ne bi li je vrnula u zivot. Eh da, ova Battle Angel Alita: Last orded je nastavak od Battle Angel Alita, ali se moze citati odvojeno. No, ta lu me hebe nevidjeno. I naravno, druga knjiga se zavrsava sa zajebanim klifhengerom, pa moram da cekam jos dva meseca do izlaska sledeceg omnibusa. Ali, preporuka!!!
pa nije cameron dzaba uzeo da radi film po toj mangici.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
ja ne vidim problem u tome. dobar glumac koji se pokazao i kao dobar reziser.jedino mi je što dream treba da bude viši od njega...
Nije u Tomiju™ problem, nego u činjenici da je Sandman izuzetno nefilmičan strip, šanse da ekranizacija ne bude teška travestija teže nuli. Gaiman je svojevremeno pričao kako je upravo iz tog razloga zadržao prava na korišćenje lika, da ih DC ne bi posle prodali da se iživljava kako ko hoće.Ali evo, sad je odlučio prvo da izda prequel, a onda i da ustupi prava na ekranizaciju. Mora da ga je umetnička vizija Gordon-Levitta toliko impresionirala da je promenio mišljenje <_< Ili to, ili je život sa Amandom Palmer potpuno finansijski neodrživ ako se ne rasproda sav minuli rad...
Link to comment

Ja se unapred ogradjujem od svake adaptacije Sandmana, a u bioskop idem ocekujuci najgore ^_^ Jedino dobro je sto ce navuci ljude da citaju strip, to je sigurno bio 1 od razloga sto se Gaiman predomislio. Inace, sreda mi postaje omiljeni dan u nedelji:Locke And Key Alpha #2 (Of 2)(Cover A Gabriel Rodriguez), $7.99 Black Science #2 (Cover B Robbi Rodriguez & Dean White), $3.50 East Of West #8, $3.50 Pretty Deadly #3, $3.50 Saga #17, $2.99 Sex #9, $2.99 Umbral #2, $2.99 Zero #4 (Cover B Christian Ward & Tom Muller), $2.99Hvala Bobu na Imageu :Hail:

Link to comment

Da, navući će ljude da čitaju strip ekranizacijom Preludes, ubedljivo najslabijeg i najsuperherojskijeg dela u celom serijalu.Oh noes, protagonistu je zarobio Aleister Crowley! However shall he escape? Act Two, he escaped!Act Three, he goes home to kick ass and chew bubblegum, and he's out of the latter. And the former.Act Four, idemo u pakao da otmemo nekakvu kacigu od Lucifera... because reasons.Act Five, ludi serijski ubica je pobegao iz ludnice i oteo nam ludi rubin i sad pravi luda sranja, moramo ga zaustaviti! To the Sand Cave!Act Six, hranimo golubove sa Sestrom Smrtom i dajemo prvi nagoveštaj kakav je strip u pitanju... ali pošto tu nema akcije, taj deo možemo da isečemo.

Link to comment

Preludes jeste najgori tj. najmanje dobar, ali ima tu sasvim dovoljno materijala da te privuce da citas dalje. Ta prica s hranjenjem golubova je jedan od najboljih delova serijala i jos je na samom kraju trejda, a znas kako se ono kaze, kraj price opravdava ono sto se desavalo u sredini :D Kakva akcija, nikad Sandman nije bio takav strip.

Link to comment

Naravno da Sandman nije akcija, ali će film biti, inače ne bi ni kretali redom - hranjenje golubova ko jebe. O tome i pričam.Nego,

Locke And Key Alpha #2 (Of 2)(Cover A Gabriel Rodriguez)
Sin Joe može tati da drži časove na temu kako privesti glomazan literarni uradak kraju. Odlično finale za odličan strip.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Lubo, nije mi nesto ovaj Thanos Rising, previse grimdarka za moj ukus. Kvalitetan scenario, ali nije nesto u cemu uzivam. Ako vec citam superheroje, vise bi mi odgovarala neka laksa literatura u stilu Hawkeya, recimo ovaj Superior Foes of Spider-Man:the-superior-foes-of-spi.jpgAli ono sto me je bas razdusevilo skorije je COPRA, strip koji pise, crta, pakuje 1 covek. Sto kaze onaj sa CA, pure comics, ovako nesto bih ja stvarao™ da imam iole crtackog talenta. Jeste da sam u pocetku morao da se navikavam na crtez, ali isplacuje se visestruko, jednostavno prejeben strip. Isto superherojstina, za divno cudo...copra-compendium-vol-1-2.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
Fresh from Image Expo, Brandon Graham came out and revealed “8HOUSE”, a new fantasy series he’ll be working on with a bevy of artists – including Marian Churchland and Emma Rios – that will follow eight magical houses that control the universe, surrounded by magical wars and “the bodies of Cthulhu monsters in space.”
timthumb.jpg :ziga: Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...