Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

5017.jpgPoslastica za sve ljubitelje Betmena. Ko je on i kako je postao mracnim osvetnikom. Prvi dani borbe protivu kriminala i korumpiranih zvanicnika Gotama. Dolazak Gordona na mesto porucnika gotamske policije i geneza njegovih privatnih jada sa Barbarom i Sarom... Jedino sto ne stima ovde je Macukelijev uzasan crtez, ali sta se moze. U svakom slucaju, mast rid...4857.jpgNikada nisam padao na tudji hajp, a isti se oko Gospodara jecma bogami dizao svojevremeno. Ja sam se nameracio da nabavim ovo Fibrino ne bas jeftino izdanje ne zbog tog hajpa, vec zbog toga sto sam i sam pivski hedonista, a kad vec postoji stripovana antologija piva, zar smem da je propustim? Nikako! I nisam zazalio datih para. Sam strip, na preko 400 strana, pripoveda ne samo pricu o Stenfortima (i jos par porodica pride), vec i o razvoju pivarstva, kako u Belgiji, tako i u Evropi, pride nam hronoloski prateci desavanja na starom kontinetu u politickom i ekonomskom pogledu u poslednjih 150 godina. Dakle, sam strip se cita na 3 nivoa, sto je vise nego dovoljno kompleksno, te nije stivo za onu populaciju koja samo razume urlik AYAHAAAAKKK jednog irskog sirotana iz darkvudske sume... Ah, da, ocena je 9/10, a zasto nije cista 10ka, pa ima previse melodramaticnosti i sapunjanja za moj ukus. No, strip ima i glavu i rep i pitko se cita, bez obzira na samu slozenost pripovedanja!5150.jpgDrugi nastavak poznate nam price o Sigurdu/Zigfridu, u interpretaciji Aleksa Alisa je na nivou prvog. S obzirom da svako ko zna fabulu radnje Vagnerove opere Prsten Nibelunga, zna sta moze da ocekuje u stripu. Ipak, ovde je pre svega rec o Alisovoj fantasticnoj slikovnoj interpretaciji, koja jednostavno ostavlja bez daha, pogotovu uvodna sekvnca kada Odin konacno dozvoljava Suncu da izadje i obasja Zemlju. Fascinantno!!! A i dobra je fora sa nakovnjima, hehe!
Link to comment
hvala :)ako me nesto natera na promenu avatara ili nika, bice to velvet :wub:
Evo interjvua sa njim o Velvetu, plus nekoliko strana iz stripa!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neko ideju da li će nam se posrećiti da na sajmu najesen ipak vidimo novi komplet Gaše? Kod Makarta ne vidim ništa na sajtu, Beli put se ionako ne ažurira od kada su skliznuli pod led...

Link to comment
Da li neko zna gde u Bgdu zasigurno mogu da se nađu Calvin&Hobbes na engleskom?
Mislim da sam vidjala u Beopolisu, tj - sigurno ima ali se ne secam koji je jezik bio u pitanju. Okreni ih.
Link to comment
Ima li neko ideju da li će nam se posrećiti da na sajmu najesen ipak vidimo novi komplet Gaše? Kod Makarta ne vidim ništa na sajtu, Beli put se ionako ne ažurira od kada su skliznuli pod led...
proveri u darkwoodu i alan fordu, mislim da ima
Link to comment
Mislim da sam vidjala u Beopolisu, tj - sigurno ima ali se ne secam koji je jezik bio u pitanju. Okreni ih.
Našao uz pomoć Goranza u Vulkanu u Sremskoj, na engleskom. Većinom ima na srpskom. Sent from my HTC One SV using Tapatalk 2
Link to comment

posle godinu dana vijanja, konačno je samo moj!DC_Comics_Presents_47.jpginače, upravo pročitao "cvjećarnicu u kući cveća" lazara džamića i pod utiskom krenuo da nanovo čitam fordove koje znam napamet tražeći "skrivena značenja"... retard.Cvjecara-u-ku%C4%87i-cveca-knjiga-Lazar-Dzamic-Alan-Ford.jpg

Link to comment
sw.jpgThe Jedi Path - A Manual for Students of the Force. Pisano kao priručnik, a na marginama su pojedinci poput Dooku-a, Ashoke, Anakina, Obi-Wan-a pisali svoje mišljenje o pojedinim segmentima. sw2.jpgsw3.jpg
Link to comment

U sredu izlazi poslednji Batman Inc. i to ce biti kraj Morrisonove sedmogodisnje Batman price. Ovaj broj imace i variant cover done by GMo himself2-065693eee9.jpgOvde ima i preview i intervju sa Morrisonom (Kime svidece ti se odgovor oko Man of Steel-a). A ovde ima jos malo crteza iz Morrisonove Wonder Woman: Earth One koje radi Yanick Paquette.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...