Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Strudle sa smokvama,nemam pojma ko je proizvodio ali danasnje im nisu ni prinetiPera detlic i Cica maca cokoladiceKrem koji je kratko proizvodio Hani iz V. Hana,fantastican je bioOstalo je manje-vise pomenutoE sad jedno pitanje,kad sam bio klinac cale me je cesto dovodio u BG i uvek bi jeli piroske negde na Terazijama.Secam se samo da je lokal bio uvucen u zgradu tj. nije se ulazilo unutra vec ti teta otvori prozorce i usluzi te.kako se zvao lokal?Ukus tih piroski i dan danas pamtim

Link to comment
E sad jedno pitanje,kad sam bio klinac cale me je cesto dovodio u BG i uvek bi jeli piroske negde na Terazijama.Secam se samo da je lokal bio uvucen u zgradu tj. nije se ulazilo unutra vec ti teta otvori prozorce i usluzi te.kako se zvao lokal?Ukus tih piroski i dan danas pamtim
Kasina. Jos uvek ima piroski. To se ne menja vec decenijama. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Kasina. Jos uvek ima piroski. To se ne menja vec decenijama.
U pokojnom restoranu Atina piroške su bile.2010-04-20131343.png Edited by Arbeitmann
Link to comment

Mislim da je ipak u pitanju lokal o kome govori Pera Zeka jer smo uvek bili sa strane Terazijske cesme.Ipak poseticu Kasinu,koliko danas :wub:

Link to comment
bese i reklama sa nekim tipom koji peva u basu..nesto "verujte i nasoj klapi, srbijanka zlatne kapi"
niko ne treba da brine ako zeli vitamine :blink: prijace i vasoj klapi (drustvu, op. p)srbijanka zlatne kapi.pevao boris bizetic, iz vremena da sam brando il' dzemsdin.inace, za utakmice zvezde i partizana se pakovala lokalna brlja u srbijankinu ambalazu. za poneti. :D
Link to comment
mislim da je to bila ista firma (kasina, atina)
nije, Atina je bila u sastavu PKB-a (crvene trafike, hot-dog, bajate pogačice u kesi)
Link to comment
E sad jedno pitanje,kad sam bio klinac cale me je cesto dovodio u BG i uvek bi jeli piroske negde na Terazijama.Secam se samo da je lokal bio uvucen u zgradu tj. nije se ulazilo unutra vec ti teta otvori prozorce i usluzi te.kako se zvao lokal?Ukus tih piroski i dan danas pamtim
Taj kiosk, u Kasini, su nedavno renovirali i pretvorili ga u piceriju. Možda i dalje imaju mekike, nisam siguran. Inače, kad smo kod dobrih mekika, jedno vreme su se izvrsne mekike - sve sa tim "teta otvori prozorče i usluži te" konceptom - prodavale u kiosku koji se nalazio u Knezu, u sklopu kafane "Zagreb" (tj. "Ruski Car"). Sada je, na mestu tog kioska sa mekikama, nekakva menjačnica ili ekspozitura. To su, uz :wub: piroške iz "Atine", bile naj mekike u gradu. Edited by Willow
Link to comment
Taj kiosk, u Kasini, su nedavno renovirali i pretvorili ga u piceriju. Možda i dalje imaju mekike, nisam siguran.
sta pricas gresni covece? hrana je jos uvek tamo, na frontu zgrade prema basti, tamo gde je uvek bio. becka snicla, mekike, piroske, sve sto je bilo i 1985. godine.drugo je picerija.
Link to comment
sta pricas gresni covece? hrana je jos uvek tamo, na frontu zgrade prema basti, tamo gde je uvek bio. becka snicla, mekike, piroske, sve sto je bilo i 1985. godine.drugo je picerija.
Ma, matori, renovirali kiosk. Sada u sklopu njega ima i neka picerija.edit: mislim, nije u pitanju klasična picerija, nego je kiosk sada podeljen na dva dela: deo sa picama, i deo sa sendvičima, mekikama i ostalim. Edited by Willow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...