Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

11 hours ago, Tsai said:

Koji su vam najbolji cevapi tamo?


Ćevapi se jedu u Travniku i na još par mjesta u Tuzli, Srebreniku, Tešnju... u Sarajevu se jedu pite :fantom:

Hodžić je standardni sarajevski ćevap, razlikuje se u nijansama od onih iz Želje, Petice, Ferhatovića...  gdje god da odeš, to je otprilke to.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Jestel čuli za ćevape chefa Duje u Splitu što se reklamiraju kao najbolji na svijetu? Svratili baš da vidimo. I onako, dobri ćevapi nisu loši. Ali služi lažni ajvar. 

Link to comment
22 hours ago, Tsai said:

Hodzic na bascarsiji..nista posebno

 

Koji su vam najbolji cevapi tamo?

Ja sam pre dve godine jeo kod Mrkve ali na Dobrinji, meni bili odlicni. Nisu imali pivo. Kolega koji je redovan u Sarajevu kaze da je Valter postao bolji, i on najvise voli pite kad ode. 

Link to comment
11 hours ago, fikret selimbašić said:


Ćevapi se jedu u Travniku i na još par mjesta u Tuzli, Srebreniku, Tešnju... u Sarajevu se jedu pite :fantom:

Hodžić je standardni sarajevski ćevap, razlikuje se u nijansama od onih iz Želje, Petice, Ferhatovića...  gdje god da odeš, to je otprilke to.

nije baš svako  travničke ćevape

Link to comment

Obiđi, u par stotina metara šetnje imaš desetak pitarnica, pogledaj, raspitaj, procijeni šta je otprilke za tebe, probaj... Samo preporučujem na osnovu ličnog iskustva, tebi se možda i ne svidi ali vrijedi makar probe.

Link to comment
8 minutes ago, renne said:

nije baš svako  travničke ćevape


Pa kad mu već sarajevski nisu nešto, neka proba drugačije, nisu ni ostali slični sarajevskim.


@djeneralče

Samo da dodam, pite ispod sača nisu moj prvi izbor u SA, njih volim u domaćoj izvedbi.

Edited by fikret selimbašić
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, fikret selimbašić said:


Pa kad mu već sarajevski nisu nešto, neka proba drugačije, nisu ni ostali slični sarajevskim.


@djeneralče

Samo da dodam, pite ispod sača nisu moj prvi izbor u SA, njih volim u domaćoj izvedbi.

Nisu ni moj ali kolega je bio odusevljen pa moze da proba. Inace potrazio sam i ovde sam jeo kad sam bio dete burek i najdrazu krompirusu osim domace.

 

https://www.google.com/maps/place/Buregdžinica+MM+d.o.o.+-Dolac+Malta/@43.8527072,18.3763934,17z/data=!4m6!3m5!1s0x4758c914f34f04cf:0x81de66838df70fe8!8m2!3d43.8527072!4d18.3789683!16s%2Fg%2F11c0qfwd52?entry=ttu

Link to comment
  • 2 weeks later...

vec sam pisala u Foci restoran Mocart jako je dobar i jeftin...svasta smo jeli u nekoliko(6) navrata i sve je odlicno..

 

u Trebinju Tarana,jela sam teletinu ispod saca ali sve ostalo je bilo ukusno... i u Sesto Senso rolovana curetina sa pistacima ali i ostalo(lignje i rizoto) su bili ukusni

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam da li je smakedonija sveta

 

tek bi iskoristio forum da odjavim stari javor dzoko

 

nakon što nas u junu nisu pustili sa našim psićima /žozi 3kg bubi 8kg/ koji su objektivno mali i bezopasni

 

danas mi nisu pustili drugare sa askom koja ima isto oko 8-9 kg /lagoto/

 

dok je bila korona i drama bilo je izvolite dragi gosti

 

danas je sve drugačije

 

zabole me kurac realno za seljačine  primitivne, takvu jagnjetinu sam u međuvremenu naučio sam da spremam

 

plus što na 500m od njih imam agapi javor gde su konobari kurton i servis je bezveze ali moji kučići mogu da budu sa mnom, puštali su me i u baštu i unutra i niko nije pravio problem

 

jagnjetina je 99 posto ista ili slična, pečenje bolje kod matorog dzoka

 

ali jebiga no more

 

paidakija osetno bolja kod agapija

 

to je to

 

nemam milosti za seljake, over and out

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...