Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

Meni je, u stvari, najlepše kad uzmem but ili plećkicu i malo one potrbušine i rebaraca pa ispečem u rerni, uz redovno okretanje i prelivanje.

Bolje mi je tako nego bilo gde da sam jeo. 

Doduše, nisam probao one najhvaljenije, tog Savića u Hrvatskoj, spominjani su i neki po Bosni i južnoj Srbiji.

Verujem da su bolji ali i ova kućna varijanta je dovoljno dobra.

 

A volim i ovčiji but, obarim ga pa zapečem. Milina

Edited by Bujodrag
Link to comment

@frank

 

Desilo se svega jednom, seli u Novi Javor, klopa identična, ambijent bezveze

 

@bujodrag

 

Nemoj da bariš ovcin but, tako mu izvadiš dušu. Peci ga dobro zatvorenog, sa malo vode, da se kuva u pari pod pritiskom, a onda otklopi i zapeci

 

@mahem

 

Mogu da jedem hladnu, ali topla je neprejebiva. Zato volim krajišku jagnjetinu više od srbijanske. Posebno mi je bezveze jaga je u Istočnoj Srbiji, tamo se uopšte ne služi topla. Pritom, peku neke džinove i to onako, bude žilavo, tvrdo i neslano u dubini

Edited by banatjanin
Link to comment

 

@bujodrag

 

Nemoj da bariš ovcin but, tako mu izvadiš dušu. Peci ga dobro zatvorenog, sa malo vode, da se kuva u pari pod pritiskom, a onda otklopi i zapeci

 

 

 

Ja ga kratko obarim, čisto da bude mekši kad se ispeče, ali, ovo tvoje mi se svakako čini pametnije. Probaću tako sledeći put. 

Link to comment

Trust me...

 

Zaciniš, nauljiš, staviš u posudu (najbolje da ima poklopac), dospeš deci i po vode, zatvoriš sa par slojeva folije i poklopiš.

 

Staviš u rernu zagrejanu na najjače, pa posle 20 minuta smanjiš na 180 i ne diraš jedno dva i po sat (zavisi koliki je komad). Otvoriš, skineš foliju i poklopac (ne diraj meso i ne okreći, da ne iscuri sok). Ponovo nagari rernu, tečnost će da uvri i pretvori se u slasnu emulziju (pazi da ne počne da dimi) a meso će dobiti rumenu hrskavu koricu.

 

Kad izvadiš, ne diraj meso jedno dvadesetak minuta, pa tek onda premeštaj i seci... lepi se za prste i nepca.

Link to comment

Trust me...

 

Zaciniš, nauljiš, staviš u posudu (najbolje da ima poklopac), dospeš deci i po vode, zatvoriš sa par slojeva folije i poklopiš.

 

Staviš u rernu zagrejanu na najjače, pa posle 20 minuta smanjiš na 180 i ne diraš jedno dva i po sat (zavisi koliki je komad). Otvoriš, skineš foliju i poklopac (ne diraj meso i ne okreći, da ne iscuri sok). Ponovo nagari rernu, tečnost će da uvri i pretvori se u slasnu emulziju (pazi da ne počne da dimi) a meso će dobiti rumenu hrskavu koricu.

 

Kad izvadiš, ne diraj meso jedno dvadesetak minuta, pa tek onda premeštaj i seci... lepi se za prste i nepca.

tooo!

manje više koliko kila toliko sati u rerni ga garim + ne smanjujem temperaturu s najjačeg, vode da pokrije dno tek

kad otkrijem, malo roknem i grila, nek ide život

posle masakra, ako ima neka salveta, pa kad se lepi za prste, pa ne mož da se skine...

Link to comment

to za sirce i ovcetinu je tajna bogovskih saslika koje prave po ofrlje srednjem istoku,eks SSSR.Nemaju uvek prvu klasu jagnjetine,zato marinirnjem u sircetu i ovcetina postaje mekana i socna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...