Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

krema

Incident u redu za kabine na ŠtranduIznajmljivanje kabina na Štrandu ni ove godine nije prošlo bez incidenta, pa je u jednom momentu morala da interveniše i policija.Naš sugrađanin, koji je želeo da ostane anoniman, hteo je ove godine prvi put da iznajmi kabinu na Štrandu. On se rukovodio saopštenjem "Zelenila" da će od 8 do 18 časova biti podeljeno preostalih 109 kabina novim zakupcima.Sagovornik Radija 021 je rekao da je baš iz toga razloga došao dosta ranije, u 5:45 časova, kako bi što pre stao u red. "Ispred glavnog ulaza u Štrand zatekao sam oko 20-30 ljudi koji su me obavestili da oni organizuju red, a da sam ja 137, a ne na primer 31. po redu. Rekli su da je trebalo da dođem u petak ako sam hteo bolje mesto. Ja sam izrazio žaljenje što nisam znao za taj red, ali da to nije moja krivica, i da mi ne preostaje drugo nego da čekam onako kako sam obavešten", kaže on.Dalje je naveo da je stajao pored ulaznih vrata do 8 časova, kada je prva kolona od po deset ljudi ušla na Štrand. Propustio je još dve kolone, tačnije onih 20-30 koliko ih je bilo ispred njega, a zatim krenuo i sam da uđe na kupalište. "Okupljeni su burno reagovali zato što navodno idem preko reda. Ja sam ponovio da mi je žao, ali sam odbio da se sklonim iz reda, u kom sam sada, nakon dva i po sata čekanja, bio treći", navodi ovaj Novosađanin. On kaže da su ubrzo počeli da ga guraju i da mu prete, zbog čega je on sam pozvao policiju, kao i "Zelenilo", u kom su mu potvrdili da ne priznaju nikakve brojeve i nezvanične spiskove. Međutim, radnici "Zelenila" sa druge strane ograde nisu reagovali.U momentu kada je masa već počela da vuče i gura ovog Novosađanina, pojavila se policija. Prema njegovim rečima, masa se smirila, a policija je ušla na Štrand i popričala sa radnicima "Zelenila". Patrola je zatim izašla, i udaljila našeg sagovornika iz reda, uz objašnjenje da mora da uzme broj i sačeka red. Na insistiranje Novosađanina da Zelenilo nije tako obavestilo građane, policija je tvrdila da je upravo pričala sa radnicima ove firme i utvrdila da oni imaju dogovor sa okupljenim građanima i priznaju njihov spisak.Zelenilo: Ne priznajemo nikakve spiskovePortparol "Zelenila", Ivan Nožinić rekao je za Radio 021 da ne postoji nalog uprave ove firme radnicima da priznaju bilo kakve spiskove. On kaže da je kabine dobio onaj ko je prvi došao na red. Ipak, ne negira da svake godine postoje samoprozvane vođe koje se stavljaju na čelo građana i da se prave nezvanični spiskovi. Međutim, on je opet istakao, "Zelenilo" ne učestvuje u pravljenju tih spiskova, a njihovi radnici ne odgovaraju za incidente koji se dese van Štranda.S druge strane, on jerekao da će se sprovesti interna istraga kako bi se utvrdilo šta su to radnici ovog preduzeća rekli policiji, a na osnovu čega je kasnije slušalac Radija 021 uklonjen iz reda i na kraju ostao bez kabine.Nožinić je naveo da ovo nije bio jedini incident danas u vezi sa iznajmljivanjem kabina na Štrandu. Naime, stariji muškarac došao je oko 13 časova u Upravu Zelenila i pretio da će izvršiti samoubistvo šrafcigerom ukoliko ne dobije kabinu. Nožinić kaže da je drama trajala oko 20 minuta ali da su na kraju uspeli da smire čoveka.Na Štrandu, desno od ulaza, postoje sefovi koji se mogu iznajmiti, i u njima ostaviti lični dokumenti i vrednije stvari. Nožinić je istakao da se samo 20 od ukupno 50 ovih sefova izda tokom letnje sezone. On dodaje da pojedini zakupci iznajmljuju kabine samo da bi držali lične stvari u njima, i nije mu jasno zašto za tako nešto ne iznajmljuju sef već celu kabinu.
Link to comment
Naime, stariji muškarac došao je oko 13 časova u Upravu Zelenila i pretio da će izvršiti samoubistvo šrafcigerom ukoliko ne dobije kabinu.
:rolf:
Link to comment

probaj ovohttp://dovezi.me/oglasi/nudim-prevoz?id=878u sada vidim da je to za pre neki četvrtak

Edited by korindjar
Link to comment
Hapšenja navijača zbog paljenja ambasade SAD Akcija hapšenja 14 osoba osumnjičenih za paljenje američke ambasade u Beogradu 2008. godine počela je u nekoliko gradova u Srbiji, saznaje "Blic".Do sada je, kako "Blic" saznaje, u Beogradu uhapšena jedna osumnjičena osoba, a u Novom Sadu pet. Pojedini Novosađani vezuju se za navijačku grupu "Firma".
Link to comment

kad sam bio u NS pre jedno mesec dana baš sam zagledao grafite... "podbara", "detelinara", "liman", mislim da je jedan čak bio i sa znakom uzvika. Bio i jedan simbol anarhije, verovatno ispod MPovog prozora

krle.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...