Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

ovde su poginuli odrasli ljudi a ne deca. ne vidim da je svest o sigurnosti razvijena medju ljudima, nazalost, da bi pritiskali drzavu. vise njih ima koji reaguju u stilu, ma drzava ce meni da kaze da vezujem pojas, vozim 60, radovno kontrolisem instalacije u svom stanu, i tako dalje. isti taj narod je i vlasnik kafica, odgovorno lice u firmama, policajac, zakonodavac ili inspektor. dok se svest o sigurnosti ne promeni kod bar polovine stanovnista i dalje ce se resavatitm od slucaja do slucaja, kao do sada.
Postoji zakon o zastiti od pozara za objekte razlicite namene i on je dobar. Nije isti za apoteku, mesaru, klasican kafe i folkoteku ili tehnoidzarnicu. Ovakva mesta trebalo bi da imaju ceo jedan zid koji je zapravo vrata, po propisu. ovde ga nije bilo jer je likove koji vode lokal boleo penist da ulazu u nesto sto se moze zavrsiti sa par crvenih u dzepu inspektora. Jedna od najvaznijih stavki kod organizacije koncerta i slicnih priredbi u svetu je taj fire inspection. Zna se sta menadzment Metalike i lokalni promoter i vlasnik objekta moraju da imaju od opreme i papira ako oce da momci otprase svoj sranje set metalcima sa sela! Bezbednost koju ti treba da pruzis ostalima je neupitna a kad drzava krene da se brine da li ja sam dovoljno brinem o sebi - mrs bre, odabij!! Pusti me da sam biram sta je dobro za mene samog a ako treba i nateraj me da vodim racuna tamo gde uticem na bezbednost drugih. Edited by Mp40
Link to comment

vezivanje pojasa uključuje i bezbednost drugih, nije u pitanju samo osnovno ljudsko pravo na samoubistvoako je bočni udarac onda u velikom broju slučajeva vozač i suvozač jedan drugom smrskaju glave ukoliko nisu vezani

Edited by korindjar
Link to comment
vezivanje pojasa uključuje i bezbednost drugih, nije u pitanju samo osnovno ljudsko pravo na samoubistvo
Kako moj nevezani pojas ugrozava drugog?Jel to ono: mogao je da te ne ubije da si se vezao? Samo bi ostao bogalj.Kako li proizvodjac pavlake spava kad zna da cu od njegovog proizvoda dobiti trigliceride i umreti jednom???EDIT: malo mi to nekako far fetched. Imao bih da smislim gomilu slicnih potencijalno opasnih radnji i stvari u autu za vreme voznje koji se ne kontrolisu... Edited by Mp40
Link to comment
Zna se sta menadzment Metalike i lokalni promoter i vlasnik objekta moraju da imaju od opreme i papira ako oce da momci otprase svoj sranje set metalcima sa sela!
ja se secam da je koncert Rihanne kasnio vise od sat vremena zato sto su menadzeri turneje, tj. njihovi ljudi zaduzeni za procenu bezbednosti objekta, zakljucili da je publika preblizu bine i da nema dovoljno koridora za slucaj evakuacije. publika Rihanne je uglavnom jako mlada i bez koncertnog iskustva, sto moze da lako dovede do stampeda i nabijanja uz binu/ogradu, a prodato je bilo, izgleda, malo vise karata nego sto je stajalo u ugovoru.sta je uradjeno: po instrukcijama tour managera i njegovih ljudi, jedan deo publike je bezbedno evakuisan sa bine na tribine i tek onda je poceo koncert.to je bio redak primer da se uzivo vidi kako u kriznim situacijama postupaju ozbiljni ljudi koji postuju jasan set pravila.
Link to comment
sta je to "svest o sigurnosti"? ne postoji nista slicno. postoji strah da ce da te zatvore i kazne. ili ne postoji.
svest o sigurnosti je valjda kad zamenis osigurac, a ne budzis pregoreli sa zicom. ili kad pitas npr nekoga ko se razume, da li je bezbedno da ukljucis pet uredjaja u jednu uticnicu itd...
Link to comment
svest o sigurnosti je valjda kad zamenis osigurac, a ne budzis pregoreli sa zicom. ili kad pitas npr nekoga ko se razume, da li je bezbedno da ukljucis pet uredjaja u jednu uticnicu itd...
e tu si vala u pravu, nije bas sve ni u zakonima.ja se secam kada je bila pre nekoliko godina frka u BG oko toga sto su ljudi hodali po zaledjenom Savskom jezeru. pitaju roditelje sa malim detetom zasto hodaju po ledu iako je receno da nije bezbedno, a oni kazu "mi volimo avanture"...a upoznao sam, dok sam kao klinac radio kao pomocnik majstora-elektricara, gomilu ljudi koji uopste ne shvataju funkciju osiguraca. nabiju bakarnu zicu od dva mm, i kazu "sad nema sanse da pregori". mnogo smo takve kaznjavali pri placanju, bas mnogo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
e tu si vala u pravu, nije bas sve ni u zakonima.ja se secam kada je bila pre nekoliko godina frka u BG oko toga sto su ljudi hodali po zaledjenom Savskom jezeru. pitaju roditelje sa malim detetom zasto hodaju po ledu iako je receno da nije bezbedno, a oni kazu "mi volimo avanture"...a upoznao sam, dok sam kao klinac radio kao pomocnik majstora-elektricara, gomilu ljudi koji uopste ne shvataju funkciju osiguraca. nabiju bakarnu zicu od dva mm, i kazu "sad nema sanse da pregori". mnogo smo takve kaznjavali pri placanju, bas mnogo.
Linchovanje za licnovanje!
Link to comment
Kako moj nevezani pojas ugrozava drugog?
nikako ako se ubijes namrtvo. ako se ubijes nanemrtvo, mozes da potrosis bas puno para zdravstvenom osiguranju pa time ugrozis mene, jer kad se ja mnogo pametnije osakatim u zdravstvenoj kasi ne ostane dovoljno za moj oporavak. Edited by cmrlj
Link to comment
nikako ako se ubijes namrtvo. ako se ubijes nanemrtvo, mozes da potrosis bas puno para zdravstvenom osiguranju pa time ugrozis mene, jer kad se ja mnogo pametnije osakatim u zdravstvenoj kasi ne ostane dovoljno za moj oporavak.
Butterfly effect!Svi smo krivi za sve! Bolje da ne izlazim nikud, kostam!!
Link to comment
šta je bre ovo? ovo je vlasnik diskoteke?
vidi se po njemu da je teški boem i švalerčina - ne izbija iz diskaća.
Dacic raskrinkava kriminalnu zaveru. Vodja globalne mreze izazivaca opste opasnosti! Samo ostro!!Ne stati ovde! Sad uhapsiti i stolara koji je pravio inventar, semenkara ispred koji radi...
i klinca iz kraja što valja eksere.. Sram ih bilo - da idu nedeljom u crkvu ne bi bilo požara....
Ja video jedan broj, ima intervju sa Čankom, kao i turbo uvlakački "proveli smo dan sa..." članak o Bajatoviću. Taj je bilo jako mučno čitati, intervjuišu mu i sekretarice koje izjavljuju kako je veliki frajer i dasa.
kojem gospoda iz parka razvaljuju krajnike i bulju. pošto je dotični fan pink kluba.
Neko bezmudo DS autonomastvo i novosactvo...
nezavisnost je nova autonomija.
sta je to "svest o sigurnosti"? ne postoji nista slicno. postoji strah da ce da te zatvore i kazne. ili ne postoji.
kad staviš kondom iako ne moraš jerbo mala garantuje da nema picajzle. za sidu nije čula. Edited by Harry D'Amour
Link to comment

slušao i ja onog grmlja iz mupa što je zadužen za pp zaštitu u ns i okolici, iskusno se nastavlja na ministra, te pisane prijave, te kontrolisano, te nije nadležno. što je najgore, verovatno postoji sasvim dovoljan broj preklopljenih nadležnosti, neusklađenih zakona i podzakonskih akata, da je apsolutno nemoguće ikada goniti nekog iz službe™ na konto neodgovornosti, pošto će uvek biti neki paralelni organ kome se može prebaciti loptica i vice versa. završiće se na ovom matorcu koji je izdao tu šupu i boleo ga penist za to oće li tamo biti diskoteka ili skladište, i na dvojici bakija zakupaca i majstoru kome su platili da im nabudži™ struju da može da pumpa stintisajzere™ i stroboskope. kako je sve to godinama postojalo i radilo bez dozvola i uz redovne kontrole™, nema veze.

Edited by Gonzo
Link to comment
Butterfly effect!Svi smo krivi za sve! Bolje da ne izlazim nikud, kostam!!
izigravanje zrtve je solidna odbrana, ali kod mene ne pali. pitao si, dobio odgovor, vreme je da pocnes da se vezujes.
Link to comment
slušao i ja onog grmlja iz mupa što je zadužen za pp zaštitu u ns i okolici, iskusno se nastavlja na ministra, te pisane prijave, te kontrolisano, te nije nadležno. što je najgore, verovatno postoji sasvim dovoljan broj preklopljenih nadležnosti, neusklađenih zakona i podzakonskih akata, da je apsolutno nemoguće ikada goniti nekog iz službe™ na konto neodgovornosti, pošto će uvek biti neki paralelni organ kome se može prebaciti loptica i vice versa. završiće se na ovom matorcu koji je izdao tu šupu i boleo ga penist za to oće li tamo biti diskoteka ili skladište, i na dvojici bakija zakupaca i majstoru kome su platili da im nabudži™ struju da može da pumpa stintisajzere™ i stroboskope. kako je sve to godinama postojalo i radilo bez dozvola i uz redovne kontrole™, nema veze.
Carski. Zaključo si.Edit: uvek me neko preduhitri da repliciram direkt, pa editujem ubacujući kvout, o živote. Edited by Buck Naked
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...