Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Horor je u konstantnom stanju propadanja. Gerald's game je odličan, get out je odličan, autopsy of jane doe valja od manjih, train to busan je oke i zabavan...

Edited by Ruxin
Link to comment

Ne smem da gledam Gerald's Game, knjigu sam čitao još negde '95, i ostavila mi je jako dobar utisak, pa da ne kvarimo, pogotovo zbog velike količine unutrašnjih monologa koje pretpostavljam da film ne može da dočara.

 

Isto mi je i sa ovom modernom verzijom IT-a, nisam čitao recenzije, ali mogu da se kladim da su izbacili zadnji deo (iz knjige), jer je u današnje vreme previše kontroverzan za ekranizovanje...

Edited by Jeremija
Link to comment




Isto mi je i sa ovom modernom verzijom IT-a, nisam čitao recenzije, ali mogu da se kladim da su izbacili zadnji deo (iz knjige), jer je u današnje vreme previše kontroverzan za ekranizovanje...

Naravno da jesu. Mada po mom misljenju It jedino moze lepo da se odradi kroz seriju.


Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment
On 10.5.2018. at 7:59, Moća said:


 


Naravno da jesu. Mada po mom misljenju It jedino moze lepo da se odradi kroz seriju.


Sent from my Le X620 using Tapatalk
 

 

ne znam na šta tačno mislite, davno sam čitao, ali zar to nisu možda sačuvali za drugi deo?

 

Link to comment

Nema šanse da takva scena bude u drugom (ili bilo kakvom) delu, iako je integralni deo knjige...   Pošto nisam gledao film, ne znam dokle su došli, ali ove scene neće biti, ne vredi ni razmatrati... Eventualno će napraviti sličnu, ali sa odraslim likovima, i to je to...

Edited by Jeremija
Link to comment
Just now, Ruxin said:

Jel pričaš o underage orgijanju? Ozbiljno zameraš što su to izbacili i kriviš današnje vreme? :lolol:

 

 

 

 

Pazi, to ti je jedan od najbitnijih momenata u knjizi, izgubili su fokus, počeo je da ih hvata strah, i to im je pomoglo da se trgnu...  :fantom:

Link to comment

Najmanji je taj izostanak problem kod novog Ita. Već sam ga opanjkavao na Kingovoj temi, ali da ponovim ukratko ovde:
- Oslanja se na jump scares. Klovn 46 puta iskače odnekud i pokušava da zgrabi klince, ovi mu 46 puta izmaknu. Pa ti budi uplašen i četressedmi put.
- Forsira se rešenje koje sa originalom veze nema: kao, ako se ne plašiš monstruma, on ti ne može ništa. Kad klinci to shvate, uzmu bejzbol palice pa pretuku klovna :isuse:
- Intervencionizam kao ideologija, eksplicitno se tvrdi da si ili ovca za klanje ili koljač, trećeg nema.
- PC kultura, bullies debelog pogrdno ne zovu debeli nego "new kid", crnca ne vređaju po rasnoj osnovi, itd.
- Debilni love triangle Ben-Bev-Bill kao iz nekog sitkoma, sa glumicom od 17 godina u ulozi 12-godišnjakinje.

Link to comment
21 minutes ago, Weenie Pooh said:


- PC kultura, bullies debelog pogrdno ne zovu debeli nego "new kid", crnca ne vređaju po rasnoj osnovi, itd.
 

 

Ne znam da li si čitao Christine (ili sam IT), ali ovi motivi (rasizam, sileđijstvo, seksizam) su uvek naglašeni u njegovim delima, ne zato što je to neki njegov stav, nego zato što baš takvi služe snažnoj karakterizaciji, glupo je tako nešto izbaciti, razvodni se originalno delo...

 

 

21 minutes ago, Weenie Pooh said:


- Oslanja se na jump scares. Klovn 46 puta iskače odnekud i pokušava da zgrabi klince, ovi mu 46 puta izmaknu. Pa ti budi uplašen i četressedmi put.
- Forsira se rešenje koje sa originalom veze nema: kao, ako se ne plašiš monstruma, on ti ne može ništa. Kad klinci to shvate, uzmu bejzbol palice pa pretuku klovna :isuse:
 

 

Nisam gledao film, ali je i ovo glupo, najviše zbog toga 

Spoiler

što je korišćenje "jump scares" jeftino i ne doprinosi atmosferi (sem ako si malji deca), a sam klovn nije uopšte toliko bitan, jer je samo manifestacija nekog vanvremenskog zla, valjda u obliku pauka, nisam čitao 23 godine, pa me ispravi ako grešim...

 

Mada razumem da je korišćenje klovna izuzetno zahvalno za marketing...

Edited by Jeremija
Link to comment

Pa King je pisao pre četvrt veka, danas bi mu urednici izbacili i decojebanje i uvrede i sve što nije košer. Krv do kolena, to je uvek poželjno, ali ne daj bože da čak i psihotični negativac nekom kaže fatso ili nigger, to ne sme. Potpuno je apsurdna ta selektivna dezinfekcija ako već pokušavaš da napraviš horor film o natprirodnim ubistvima dece - ne snimaš ga za decu od 7 godina.

 

Meni je najveće razvodnjavanje ipak bila ta ideja koju tresnu u raspletu, da se tog vanvremenskog zla koje se decenijama unazad hrani dečijim mesom ne treba plašiti. Pretvaraš ga u babarogu, u fantoma koji ne postoji osim u glavama uplašene male dece, praviš se da je iracionalan i nepoželjan strah od zubatog monstruma koji pokušava da ti odgrize glavu. Kad god je neko trijumfalno viknuo "I'm not afraid of youuu", ja sam se zapitao "Kako i zašto, pobogu? Sasvim je razumno plašiti ga se."

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...