Jump to content
IGNORED

Now watching...


melankolic

Recommended Posts

Ma ne, okej, nemam ja problem sa Grilsom, samo mi na trenutke komičan, thassit. Mada ima čovek korektnu biografiju i sigurno zna o čemu priča..Uzgred, vikipedija pod odeljkom "criticisms" veli:

Man vs. Wild / Born Survivor has been criticized for fabricating some of the situations Grylls finds himself in. In 2006 it was revealed that Born Survivor misled viewers into believing that Grylls was stranded in the wild alone when he was not and Channel 4 suspended the show for a few weeks. The issue of scenes being manipulated was raised by Mark Weinert, a U.S. survival consultant. He told the UK's Sunday Times that Grylls spent nights in a motel in Hawaii when he was claiming to be stranded on a desert island. Mr Weinert also alleged that a raft was put together by team members before being taken apart so Grylls could be filmed building it. * Grylls was shown trying to ride "wild" horses that were in fact tame, and had been hired from a trekking station nearby. * That Grylls had drank his own urine while "stranded" in a desert. * A scene where Grylls was purported to have escaped from an active volcano by leaping across lava, avoiding poisonous sulphur dioxide gas, was actually created with special effects, using hot coal and smoke machines. * Similarly, it was revealed that Grylls stayed at a crew base-camp in the Costa Rican jungle, while giving viewers the impression that he was alone. * There have been several other incidents, including the impression Grylls built a raft "in a matter of hours with no tools". According to an adviser on the show, the raft was actually in part built by a stunt consultant. * This episode implied it was filmed on a small South Pacific island, which Channel 4 admitted was actually a peninsula in Hawaii, the scene of Hollywood movie shoots.These incidents were confirmed by Channel 4, who argued that it was not a documentary, but a "how-to" guide to survival, implying that staged scenes were acceptable in that context. Discovery and Channel 4 aired re-edited episodes, removing elements that were too planned, with a fresh voice-over and a preceding announcement pointing out that some situations are "presented by Bear to show the viewer how to survive".Survivalist Ray Mears has labelled Grylls a "boy scout" and a "showman" who uses TV trickery on his programme Born Survivor, although one columnist pointed out that these accusations coincided with the start of one of Mears' shows on BBC2.
Link to comment
Ma ne, okej, nemam ja problem sa Grilsom, samo mi na trenutke komičan, thassit.
Manj da te uznemirava superioran libido slavnog ultimat survajvora i njegove prednosti kod predavanja gena.
Man vs. Wild / Born Survivor has been criticized for fabricating some of the situations Grylls finds himself in.
Budući nikakav survival consultant naivno sam vjerovao da su sve situacije po prirodi posla fabricirane.
Link to comment

"Blind Date" (1987) Blejka Edvardsa sa Brusom Vilisom i Kim Bejsindzer, na RTL. Kakva je to majstorija od filma! Milina jedna.Iako ima dosta slapsticka, meni je to tata za sve Hju Grant i ini romantične komendije..i1433_blinddate.jpg

Edited by Buck Naked
Link to comment

Gepard, htv 1, na preskakeClaudia Cardinale mi je ovdi car'ca, a Burt Lancaster mi malo daje na Radu Šerbedžiju, kojeg, pak "prepoznajem" u gro glumaca. :blush:

Edited by Eidyia
Link to comment
Gepard, htv 1, na preskakeClaudia Cardinale mi je ovdi car'ca, a Burt Lancaster mi malo daje na Radu Šerbedžiju, kojeg, pak "prepoznajem" u gro glumaca. :blush:
zavidim, kakav je to masterpis od dizajna, kako sve izgleda. i alen delon pride. ne prave vise tak'e!jedino ta 3 sata sto traje....:)
Link to comment

ovaj peter šmajhel (ili što bi jedan komentator rekao šmajšel :huh:) ne samo da je bio vrlo gotivan golmanski personaliti nego je vrlo zabavna tv faca, jel neko ispratio ovaj njegov dirty jobs na discoveryju? putuje evropom i rade najgore i najodvratnije poslove, tipa poljski rudnik na 850 metara dubine, pražnjenje netom odsečene kravlje glave od kompletnog sadržaja da bi se preparirala, čišćenje trga svetog marka u veneciji od golubijih govana itd itd. ima antologijskih momenata....

Link to comment
ovaj peter šmajhel (ili što bi jedan komentator rekao šmajšel :huh:) ne samo da je bio vrlo gotivan golmanski personaliti nego je vrlo zabavna tv faca, jel neko ispratio ovaj njegov dirty jobs na discoveryju? putuje evropom i rade najgore i najodvratnije poslove, tipa poljski rudnik na 850 metara dubine, pražnjenje netom odsečene kravlje glave od kompletnog sadržaja da bi se preparirala, čišćenje trga svetog marka u veneciji od golubijih govana itd itd. ima antologijskih momenata....
Ako nadjes negde torente sibni na PP slobodno :)
Link to comment

E u pičku materinu.. Otkud to? Onfre došo ovde negde? Ima neki klip, podcast, neka arhiva, koji đavo?Inače, mislim da je ta popularnost njegove "Ateološke rasprave" u Srbiji prilično neverovatna, i da ga ne prati u Engleskoj, Americi ili domaćoj Francuskoj (iako jeste poznati francuski filozof i društveni radnik). I, "Rad" je "Ateološku raspravu" preveo i izdao pre Amerikanaca i Engleza! Potpuno šizofreno, kada se zna da inače kasnimo nekih pola veka, u proseku, sa objavljivanjem relevantnoga.

Link to comment

Neka odavde (dal' radi na PTC-u ne znam, verovatno) je isla tamo da ga intervjuise. Intervju je relativno svez (radjen u martu 2009.). To je emisija Savremeni svetski pisci, tako se zove. Ne znam da li ima neka repriza ili neki snimak/jucub/sajtPTC-a. Valjalo bi da saznamo ili pronadjemo, gledao bih opet.

Link to comment

Te naci-kuće su stvarno sjajne. "Savremeni svetski pisci". Tako je i Tompsonov koncert na Maksimiru išao na HRT u nekom ciklusu "Koncerti za pamćenje". Negde između Kalembera i Parnih Valjaka. Nisu za usporedbu Tompson i Onfre, već kako kada se nešto umota u umetnost, izgubi na smislu i oštrici.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ma, to je valjda zato sto je besceler™. Da vidis pitanja kakva mu je postavljala. Mada, posluzila su svrsi, davala mu je slagvort™. U stvari, kad malo razmislim, uopste nije bila tako losa kao sto sam ocekivao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...