Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

izvinte sto reklamiram erdinger ali 120 kinti pola litre konzerva u idei, koga zanima. mozda ipak bolja kupovina nego onaj ottinger za 100 kinti u maxiju.

Dobra kupovina!
Link to comment
  • 2 weeks later...

pio sam valjevsko konzervu, 76 kinti na kraju bloka 45 gde skrecu tramvaji (sifra mural doktor dabic). flasa je oko 50 dinara ali nisam hteo da se smaram s kaucijom.

 

prijatno sam iznenadjen, za standarde srpskog svetlog piva vrlo pristojno, vidi se da je dobra voda i da je dobar hmelj, ovo malo sto se razumem ili mogu da prepoznam. nemam vece zamerke, bolje mi je od zajecarca u limenci ili se barem manje oseca neka nasvirana tehnologija. moracu da odem negde gde ima toceno da potvrdim utiske. realno nema puno veze sa onim starim valjevcem koji je bio gorak i jak u ustima, ovo se lepo pije i klizi niz grlo, a pritom je pivo, nije tuborg i hajneken.

Link to comment

pio sam valjevsko konzervu, 76 kinti na kraju bloka 45 gde skrecu tramvaji (sifra mural doktor dabic). flasa je oko 50 dinara ali nisam hteo da se smaram s kaucijom.

 

prijatno sam iznenadjen, za standarde srpskog svetlog piva vrlo pristojno, vidi se da je dobra voda i da je dobar hmelj, ovo malo sto se razumem ili mogu da prepoznam. nemam vece zamerke, bolje mi je od zajecarca u limenci ili se barem manje oseca neka nasvirana tehnologija. moracu da odem negde gde ima toceno da potvrdim utiske. realno nema puno veze sa onim starim valjevcem koji je bio gorak i jak u ustima, ovo se lepo pije i klizi niz grlo, a pritom je pivo, nije tuborg i hajneken.

To si u onoj prodavnici kupio?
Link to comment

pio sam valjevsko konzervu, 76 kinti na kraju bloka 45 gde skrecu tramvaji (sifra mural doktor dabic). flasa je oko 50 dinara ali nisam hteo da se smaram s kaucijom.

 

prijatno sam iznenadjen, za standarde srpskog svetlog piva vrlo pristojno, vidi se da je dobra voda i da je dobar hmelj, ovo malo sto se razumem ili mogu da prepoznam. nemam vece zamerke, bolje mi je od zajecarca u limenci ili se barem manje oseca neka nasvirana tehnologija. moracu da odem negde gde ima toceno da potvrdim utiske. realno nema puno veze sa onim starim valjevcem koji je bio gorak i jak u ustima, ovo se lepo pije i klizi niz grlo, a pritom je pivo, nije tuborg i hajneken.

Jesu ga upristojili zadnjih par godina te sam mu se vratio kao lokalnom, svakodnevnom pivu. U staklu je isto ok, toceno nekad (mada ipak manje) bude problematicno. U stvari, meni je problem sa tocenim da mi je cesto prehladno, pa mi cesto ova domaca sva ista tj. ne osetim dobro ukus. Inace volim tu gorcinu a ono sto je preteglo da mu se vratim definitivno je to da ni posle desetak za vece sutradan nema glavobolje  :)  za razliku npr. od niksickog. Da, ako je tebi sada manje gorak i jak, moze biti i do toga sto su mu smanjili procenat alkohola sa 5 na 4.8.

Edited by variola
Link to comment

Da li neko zna gde ima da se kupi Weifert. U zadnje vreme ga nema nigde.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Nažalost ne prizvode ga više, ako sam dobro obavešten. Istina, video sam male staklene boce u nekom od većih supermarketa nedavno, ali nemam pojma u kom

Link to comment

Da li neko zna gde ima da se kupi Weifert. U zadnje vreme ga nema nigde.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Nažalost ne prizvode ga više, ako sam dobro obavešten. Istina, video sam male staklene boce u nekom od većih supermarketa nedavno, ali nemam pojma u kom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...