Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

32 minutes ago, Milosh76 said:

Gledam reprizu Utiska... ovaj Mladen Mrdalj vrlo lepo prica...

 

Previse je opsednut svojom idejom o glasanju za licnost, a nije svestan da je to ovde presipanje iz supljeg u prazno. U studentskom parlamentu se glasa za licnost kolko se secam, pa dodje decko sa naseg smera i kaze zaokruzite 4,8,15,16,23 i 42 to su sve nasi, i ljudi odu i zaokruze, jos zapisu i na papiru da ne zaborave brojeve. Ili glasanje za mesnu zajednicu, dodje covek i kaze zaokruzite od 5 do 15 koga hocete, to su sve nasi. Kod nas je sve obesmisljeno

Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Glasas za jednog coveka, na svom izbornom mestu, znas ko ti je poslanik, ko ti je odbornik i sl. To on prica. Ne glasas za 10 ljudi, nego za jednog.

 

Jel mislis da i to sns ne bi obesmislio? U pravu su ovih dvoje, tek kad se ova gamad skine moze da se povede prica o tome. Moje misljenje, ne znaci da sam u pravu

  • +1 1
Link to comment

To sa promjenom izbornog sistema je klasična formalnost i isuviše Mrdalj to teoretski posmatra. Onda bi se SNS prešaltao na kupovinu tih pojedinačnih poslanika ukoliko bi im zafalilo. Ili ucjenu. Šta god. 

Link to comment
 
Jel mislis da i to sns ne bi obesmislio? U pravu su ovih dvoje, tek kad se ova gamad skine moze da se povede prica o tome. Moje misljenje, ne znaci da sam u pravu
Bar ne bi imao Lava Pajkica ni kao kandidata za poslanika ili Risticevica ili cak i Vesica...jer mogu da se kandiduju samo sa te izborne jedinice odakle se bira. Ne moze Vesic ako je prijavljen na NBG da bude kandidat u Barajevu, recimo.

Za bitnije promene mora da se menja Ustav, a to zahteva refeendum i 50%+1 glas izasilih uz 2/3 u Skupstini, sto nije bas lako ostvariti.

A sama ideja da svaka opstina i grad u Srbiji ima svpg poslanika je dobra, posto je sada to stanje katastrofalno.
Link to comment

Najmanji problem je da se Vesić prijavi u Barajevu samo za izbore.

A SNSovi glasači ionako uvek glasaju za Vučića. Tako bi lista i dalje bila Aleksandar Vučić i glasalo bi se za Vučića, a ne za Vesića i koga već.

I treba imati na umu da kod većinskog sistema prednost ima najveća stranka jer je dovoljno da svuda ima 50,1% glasova i imaće 100% parlamenta.

Link to comment

pa imali smo taj sistem, SPS je dobio 190 poslanika, a Šešelj je u Rakovici pobedio Pekića

 

ništa posebno se ne dobija glasanjem za jednog čoveka, na 250 izbornih jedinica, ali  nekakva decentralizacija je potrebna, da ne bude 200 poslanika iz Beograda, iz glave jednog čoveka

 

znači nekoliko izbornih jedinica, po regionima

 

 

Link to comment
3 hours ago, levi said:

pa imali smo taj sistem, SPS je dobio 190 poslanika, a Šešelj je u Rakovici pobedio Pekića

 

Imali smo 1990 godine.

 

Pekic je bio treci na tim izborima u Rakovici.. a s obzirom ko ih je organizovao, tesko da bi neko drugi dobio osim Seselja.

 

 

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/120135184_827967191341535_7728197424063344961_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=0IKi7rACVacAX8_LCyf&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=25f5ddc610492001d6fd2b98390d6146&oe=5F9432C5

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

On je tu jos i najgotivniji, mada, najmanje ga i znam:D.Odsvirao je Utisak svoje, izgubio je svoj smisao..Olja moze i da reprizira emisije iz prosle sezone, niko razliku videti nece...

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment

Odličan je Utisak, taman ovo recikliranje gostiju da ti otvori oči koliko nas™ je malo i koliko je čitava ta scena jedna autistična okoštala zatvorena samodovoljna ekipa. Slaba nafaka da će ovdje doći do neke promjene u društvu uskoro. Čak i ne mislim da je Olja tu neki problem ali njena emisija jeste indikator.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...