Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

On 10.11.2019. at 22:48, aram said:

ček sad, jel ja loše pamtim ili se Basara Vučiću onomad obraćao sa "dragi Aleksandre"? a sad ga kao SNS ne zanima?

:hail:

Već sam pomislila da sam to sanjala jer kome god kažem, niko se osim mene ne seća. 

Link to comment
22 minutes ago, steins said:

 

Dobro. Ajd sad reci mi drugačiji način-plan-ideju-štagod i ja ću rado da promenim mišljenje.

 

Brate mili, ne znam odakle bih poceo. Krenuo sam da ti odgovaram na onaj post od pre dve strane pa sam video ovaj i odustao. Dzaba je tebi bilo kakva ideja kad si promasio analizu situacije jer osnovne stvari ne znas. Ovoliku koncentraciju formalne i neformalne moci, disproporcionalne realnoj podrsci u birackom telu, ne znam da li je iko imao u Srbiji ikada. Milosevic je imao vecu formalnu moc ali je imao i vecu realnu podrsku u birackom telu, jacu opoziciju, politicku i javnu, i manjak podrske vani u duzem periodu svoje vlasti. To da li ce Vuciceva moc pasti ili nece pasti kao kula od karata jednog dana u limburgu mesecu je savrseno nebitno, ono sto je bitno i realno je sta on danas moze, sme i hoce da uradi u Srbiji. Njegova mafijaska infrastruktura po dubini drzi u saci, ucenjene i zastrasene, kompletan dijapazon od ministarstava sile, preko neformalnih i formalnih grupa koje iskacu iz sopstvene nadleznosti, pa sve do radnika po provincijskim fabrikama.

 

Opozicija jeste slaba i vode je diletanti ali tvrditi da je krivica u njoj i da bi Vucic sutra pao kad bi neki titani politicke misli (Marinika Tepic, jebo te, nadam se da se salis) preuzeli opozicione stranke, ne samo da je netacno, vec je i jako opasno i bezobrazno kafansko palamudjenje, kakvom se Basara opasno prepustio poslednjih godina. Vucic Srbijom ne vlada politickim polugama vec kriminalnim, "uspeo" je da kriminalizuje maltene sve bitne institute drustva, uspostavio je laz, bezakonje i svaki moguci oblik nasilja kao legitimna politicka sredstva koja se ne libi da koristi beskrupulozno i bahato.

 

Naravno da ce cela ta njegova struktura jednog dana da prekurci i da pukne kao ruzan i gnojan cir, u prirodi je ovakvih zloupotreba da su progresivne i vremenom izgube kontakt sa realnoscu ali, znas kako kazu, do Soluna sto somuna. Treba preziveti to.

Edited by harper
Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Brate mili, ne znam odakle bih poceo. Krenuo sam da ti odgovaram na onaj post od pre dve strane pa sam video ovaj i odustao. Dzaba je tebi bilo kakva ideja kad si promasio analizu situacije jer osnovne stvari ne znas. Ovoliku koncentraciju formalne i neformalne moci, disproporcionalne realnoj podrsci u birackom telu, ne znam da li je iko imao u Srbiji ikada. Milosevic je imao vecu formalnu moc ali je imao i vecu realnu podrsku u birackom telu, jacu opoziciju, politicku i javnu, i manjak podrske vani u duzem periodu svoje vlasti. To da li ce Vuciceva moc pasti ili nece pasti kao kula od karata jednog dana u limburgu mesecu je savrseno nebitno, ono sto je bitno i realno je sta on danas moze, sme i hoce da uradi u Srbiji. Njegova mafijaska infrastruktura po dubini drzi u saci, ucenjene i zastrasene, kompletan dijapazon od ministarstava sile, preko neformalnih i formalnih grupa koje iskacu iz sopstvene nadleznosti, pa sve do radnika po provincijskim fabrikama.

 

Opozicija jeste slaba i vode je diletanti ali tvrditi da je krivica u njoj i da bi Vucic sutra pao kad bi neki titani politicke misli (Marinika Tepic, jebo te, nadam se da se salis) preuzeli opozicione stranke, ne samo da je netacno, vec je i jako opasno i bezobrazno kafansko palamudjenje, kakvom se Basara opasno prepustio poslednjih godina. Vucic Srbijom ne vlada politickim polugama vec kriminalnim, "uspeo" je da kriminalizuje maltene sve bitne institute drustva, uspostavio je laz, bezakonje i svaki moguci oblik nasilja kao legitimna politicka sredstva koja se ne libi da koristi beskrupulozno i bahato.

 

Naravno da ce cela ta njegova struktura jednog dana da prekurci i da pukne kao ruzan i gnojan cir, u prirodi je ovakvih zloupotreba da su progresivne i vremenom izgube kontakt sa realnoscu ali, znas kako kazu, do Soluna sto somuna. Treba preziveti to.

hehe pa jedan od razloga Vučićeve moći i leži u takvom defetističkom razmišljanju - rekoh li ja pre nekoliko strana da je mi zamišljamo Vučića kao demijurga.

Sad mi prvo reci, da li je jači štih imati moć koja je utemeljena u glasačkom telu, kakvu je imao SM, ili imati moć koja je neutemeljena u glasačkom telu, kakvu ima Vučić?

Drugo, koliko god to glupo zvučalo - ništa ovde Vučić nije novo izmislio. On vlada koristeći poluge vlasti koji su mu ostali u amanet od, pai sad, DSa, odnosno Tadićeve vlasti. 

On je samo te mehanizme ogolio i tako odbacio balast reltivizacije i racionalizacije. 

Ti kanda nisi video kako je onomad prošao pacovskim kanalima do RTSa da ne bi izbegao par stotina demonstranata? Ili si prespavao ono kad je ko fol igrao šaha zarobljen u sopstvenom dvorcu zbog par hiljada protivnika? To omnipotentni vladari ne rade. Omnipotentni vladari to razjure - bilo silom ili parama. 

Ja nemam pojma da li je Marinika Tepić vrhunski politički mastermajnd, ono što znam je da se ona, pored - pai sad, Boškića, najracionalnije bori protivu Vučića. 

Ima tu još jedna stvar - Vučić, pa i njegovi orci, prilično obilaze Mariniku, iako mu ova gura prst u oko iz sve snage, mnogo ozbiljnijim optužbama nego sva ostala opozicija zajedno. Imaš li ideju zašto je tako? 

Vučić je talac svoje vlasti. Samim tim je opasno slab. I zato arlauče računajući na to da će glasnim arlaukanjem zastrašiti većinu protivnika. Jebeni Čarobnjak iz Oza. Eto to ti je Vučić. 

 

Link to comment
40 minutes ago, mraki said:

Pretplatnik, ključna reč. Trebalo bi da i dalje imaju preko 50% udela medju pretplatnicima, ali gomila domaćinstava i dalje ne plaća ni jednu tv platformu, već putem antene hvata nekoliko nacionalnih i lokalnih kanala.

Nisu ovi bez razloga toliko zapeli da se neko van njihove kontrole ne dokopa nacionalne frekvencije...

 

Skoro 2 miliona domacinstava u Srbiji koristi neku od kablovskih/IPTV/DTH platformi za prijem TV. Od toga SBB drzi pola trzista. Tako da je u pravu Facundo kada opisuje prosecnog konzumenta Vucicevih lagarija. Dzaba ljudima sto imaju SBB, kada im je PInk non stop ukljucen. To su zombiji..

Link to comment

@steins

Ajd za početak da ti odgovorim:
Potpuno si pogrešio oko one priče sa N1 i SBB i nije tu problem, nisi upućen i to je to.
N1 ima vrlo mali uticaj sada na populaciju u srbiji.
A SBB...
To je potpuno druga priča i be ide to tako, onog trenutka kada bi SBB krenuo da radi to što ti zamišljaš da bi mogao da radi došlo bi do ozbiljnog ometanja od strane države a ni "upravni odbor" to sigurno ne bi odobrio...
Nemoj se više blamirati oko ovih stvari...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Skoro 2 miliona domacinstava u Srbiji koristi neku od kablovskih/IPTV/DTH platformi za prijem TV. Od toga SBB drzi pola trzista. Tako da je u pravu Facundo kada opisuje prosecnog konzumenta Vucicevih lagarija. Dzaba ljudima sto imaju SBB, kada im je PInk non stop ukljucen. To su zombiji..

 

Pa to je.

 

Plus internet kog danas ima praktično svako. Ko danas u Srbiji želi da se informiše može to da učini bez većih problema.

 

Ali ljudi slušaju ono što žele da čuju.

Link to comment

Meni je u sećanju epizoda iz devedesetih, kad su bili antiratni protesti ispred skupštine, snimao Studio B. Ja otišao na autobusku stanicu kod parka i slušam raspravu. Neka žena vrišti: 'A i taj Studio B mora sve da snima'.

Link to comment
23 hours ago, steins said:

Problem je što nema ko protiv njega. Opozicija je em kilava, em vuče za sobom repove koji su čak gori od Vučićevih. 

 

Jesi li udruzene zlocinacke poduhvate, ubijanja, proterivanja, mucenja, silovanja, upropastene zivote i sve ostalo cemu je ovaj iz tvog posta koliko god je mogao doprineo uracunao dok si merio repove?

 

23 hours ago, steins said:

Ma ima Vučić kurac od ovce.  Ima muda u procepu u goroj situaciji od SMa, pošto se svima izobećavao, ima protiv sebe najmoćniju medijsku mašinu u Srbiji i dobro bogatu ekipu. 

 

Pravda za Vucica! :sad:

Edited by Nesh
Link to comment
45 minutes ago, steins said:

hehe pa jedan od razloga Vučićeve moći i leži u takvom defetističkom razmišljanju - rekoh li ja pre nekoliko strana da je mi zamišljamo Vučića kao demijurga.

 

 

Pozdravio te Oliver Ivanovic. Dalje nisam citao.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Njegova mafijaska infrastruktura po dubini drzi u saci, ucenjene i zastrasene, kompletan dijapazon od ministarstava sile, preko neformalnih i formalnih grupa koje iskacu iz sopstvene nadleznosti, pa sve do radnika po provincijskim fabrikama.

 

Savršeno tačno, ali to onda nije pitanje 'Vučićevih medija', nego su druge stvari u pitanju. Te priče o oslobađanju medija, pa će Vučić da padne su smešne.

Link to comment
 
Pozdravio te Oliver Ivanovic. Dalje nisam citao.
Nemoj mene da pozdravlja, tvoji zemljaci su ga roknuli. I nije problem što su ga roknuli, veći je problem što su se izvukli s tim. A to nema veze ni sa njima ni sa Vucicem nego sa miletom i opozicijom

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Nemoj mene da pozdravlja, tvoji zemljaci su ga roknuli. I nije problem što su ga roknuli, veći je problem što su se izvukli s tim. A to nema veze ni sa njima ni sa Vucicem nego sa miletom i opozicijom

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

 

Jebali te "moji zemljaci". Roknuo ga je taj kojeg ti tako mudar smatras mlakonjom a mi budale od njega pravimo demijurga. Ovu poslednju recenicu necu ni da komentarisem. Svasta bih ti napisao ali cemu? I sam se dovoljno blamiras na ovom topiku, pomoc ti ne treba.

Link to comment
 
Pa to je.
 
Plus internet kog danas ima praktično svako. Ko danas u Srbiji želi da se informiše može to da učini bez većih problema.
 
Ali ljudi slušaju ono što žele da čuju.
S tim sto se koriscenje interneta svodi na igrice, forume, drustvene mreze, kontakte sa decom/unucima preko skype, a manje za informisanje, ucenje, posaoi sl.
Link to comment

...i za čitanje Informera, Kurira, Alo-a i ostalih ali u elektronskom izdanju.

 

7 hours ago, Anonymous said:

Ali ljudi slušaju ono što žele da čuju.

 

Suština. Preferencije su odavno uspostavljene

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...