Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ma znam ko je čije vlasništvo nego, to da je to neka prevlađujuća medijska sila...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

Pa sad da imaju resurse, imaju. A kako i da li ih koriste, to je drugo pitanje.

Ja samo hoću da kažem da odredjeni protiveg, i to ne mali, postoji.

Plus što je potpuno besmisleno u vreme brzog interneta i socijalnih mreža, pričati o medijskom mraku i monopolu na medije.

Ja sam neprijatno iznenadjen koliko opozicija taj deo ne koristi. Još pre godinu dana sam u neverici slušao kako mi odredjeni članovi PSGa objašnjavaju kako nije internet vas pogodan za političku borbu

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, steins said:

Pa sad da imaju resurse, imaju. A kako i da li ih koriste, to je drugo pitanje.

Ja samo hoću da kažem da odredjeni protiveg, i to ne mali, postoji.

Plus što je potpuno besmisleno u vreme brzog interneta i socijalnih mreža, pričati o medijskom mraku i monopolu na medije.

 

Daj Steins ne zajebavaj

Link to comment

Nije baš 10% pokrivenost SBB-a. Pre koju godinu je 60% korisnika imalo SBB, pretpostavljam da ni danas udeo SBB-a nije manji od 50%. Drugi je par cipela što prosečni konzument Vučićevih lagarija po ceo dan drži upaljen RTS ili Pink, ukoliko koristi internet klikće po Kuririma, Informerima ili Telegrafima. Nebitno da li je SBB ili MTS pretplatnik.

Link to comment

Ma pokrivenost provajderom nije isto sto i pokrivenost medijem.

 

Gomila ljudi koja je anti vucicevski orjentisana ne moze da gleda N1 ili NovuS, fizicki onemoguceni jer je drzava kupila kablovske operatere i uterala Vuciceve medije u domacinstva. Citav rat jbt su napravili, ajd sto N1 nema nacionalnu frekvenciju nego im i na kablu smetala.

 

Na stranu stanovnistvo kao takvo i potrebe naroda za cinjenicama, njima je bre to dosadno - Danas najdosadnija novina, nema NOVIH DOKAZA O UBISTVU PEVACICE svako malo na naslovnoj. Dodaj tome strah za posao, dodaj tom strahu i strah u malim sredinama, dodaj svemu tome izborne malverzacije, satanizaciju opozicije ili bilo koga ko se suprotstavi ovoj mafiji - voila, dzaba i to malo SBBa.

Link to comment

Ključna stvar je da narodu/Miletu nije dovoljno loše. 

Da jeste, sva medijska prevlast ne bi vredela. Jedan li je diktator zglajznuo i pored apsolutne dominacije u medijima?

Vrata Srbije su širom otvorena i onda narod ima izbor - da utekne u pečalbu ili da ostane da se bori za svoje. To je luksuz koji nije bio moguć u vreme SMa. I razliku vidimo na delu.

No narod je takav kakav je pa nema neku svrhu pričati o tome. 

Opozicija je slaba i nikakva i to je druga razlika uodnosu na vreme SMa, ali na tome se može raditi 

- i da ne bude da samo kudim evo mog rešenja u kratkim crtama -

ova grupa probušenih kurtona /Djilas i Jeremic/ što sada ima nameru da vodi opoziciju da se pod hitno skloni u senku, pa nek odatle finansiraju opozicionu kampanju. Fala bogu nije da nemaju s čim.

Ona druga grupa jurodivih morona da se pod hitno stavi u službu promocije jedne ozbiljne političke struje - kakav crni sergej trifunović da bude vodja stranke - on ima da ide po mitinzima i animira narod, uostalom to mu je i posao.

Na čelo opozicionog pokreta staviti Mariniku, pošto se ona do sada pokazala kao jedini ozbiljan takmac. Pored nje ili iza nje, deo ekipe NDMBG sa jedne odnosno Boškić sa druge. 

NDMBG da bude kreativni deo ekipe, a Boškić da tabana i pali narod po selima. Ima on šlifa za to. 

Pod hitno kupiti i nekoliko narodskih lidera kalibra Velje ilića da tabanaju sa Boškićem i angažovati ono malo starih kajli iz politike što nije pomrlo ili posenililo tipa Mićun, matori Radić i slični da pišu govore - i jedni i drugi znaju kako treba sa rajom, pogotovo na terenu. 

I na kraju formirati mrežu medija po ugledu na pokojni ANEM - da se ne lažemo, u svakom gradu u Srbiji postoji bar po jedna medijska kuća koja može da se podvede pod antirežimski medij. U današnje vreme je formiranje takve mreže neuporedivo lakše i jeftinije nego u vreme SMa. Paraleleno s tim formirati botovsku mašineriju i upucati ozbiljne pare ozbiljnoj marketing agenciji da pokupi prostor na internetu i krene u ofanzivu - 

Sam cilj opozicije ne treba da bude proseravanje o ljudskim pravima i lamenti o demokratiji nego o kradji para, kriminalnim radnjama i ostalim sočnim marifetlucima koji su vezani za ovu vlast. 

To je za početak. 

Kasnije se mora dodati i gerilska taktika, za svaki slučaj, al o tom po tom.  :s_c:

 

 

Edited by steins
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

Steins, mnogo lupas. Ali bas mnogo. Nepodnosljivo mnogo.

 

Dobro. Ajd sad reci mi drugačiji način-plan-ideju-štagod i ja ću rado da promenim mišljenje.

Edited by steins
Link to comment
59 minutes ago, Facundo Orellana said:

Nije baš 10% pokrivenost SBB-a. Pre koju godinu je 60% korisnika imalo SBB, pretpostavljam da ni danas udeo SBB-a nije manji od 50%. Drugi je par cipela što prosečni konzument Vučićevih lagarija po ceo dan drži upaljen RTS ili Pink, ukoliko koristi internet klikće po Kuririma, Informerima ili Telegrafima. Nebitno da li je SBB ili MTS pretplatnik.

Pretplatnik, ključna reč. Trebalo bi da i dalje imaju preko 50% udela medju pretplatnicima, ali gomila domaćinstava i dalje ne plaća ni jednu tv platformu, već putem antene hvata nekoliko nacionalnih i lokalnih kanala.

Nisu ovi bez razloga toliko zapeli da se neko van njihove kontrole ne dokopa nacionalne frekvencije...

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...