Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

5 hours ago, slepa živana said:

kamen mudrosti, moja majka: baš dobro izgleda, lepuškasta, a ima i inteligentnu facu, šteta što lupa gluposti.

:lolol:

kad smo kod majki, moja keva od 82, prilježni gledalac i poznavalac svega političkog pita kad je počeo Utisak, jel ovo ona ima sestru, koja bre sestra , o čemu ti to,  ma jel ima sestru Biljana Srbljanović. Pa otkud ti to , ništa ne shvatam. Pa kaže liči na Biljanu al nekako nije ona, ko neka mladja da je  :D

Bika se na drugoj strani upljuva na sopstvenom fejsu kačeći rendere sa kojekakvih projekata oko Kalemegdana da pokaže da su svi isti, i oni su hteli da grade  i to još gore :dry:. na sve to tercira joj sa odobravanjem uvek istih 3 do 5 osoba, il ja ne vidim ikog ko drugačije šta napiše ili to ona prilježno briše pa ostaje ta jedna navernija drugarka

Link to comment
5 hours ago, Leia said:

Zena koja je svoju karijeru dramske spisateljice napravila na politicki angazovanim temama izjavi kako je zanima samo struka i da ne gleda tv da joj politika ne bi trovala zivot.

Ou kej....

 

 

da, upravo. 

 

ona se i dalje refleksno kao nesto buni, ljuti a zapravo sve vreme pokusava da opravde svoj prelazak na tamnu stranu - i to bez ikakvog uspeha. jer sama je sebi oduzela argumente s tim sto je pristala na sta je pristala. e to je najjaci utisak - ne moze da sakrije niti opravda to da se prodala a i dalje bi nesto kao da se dernja i sve joj nesto smeta (kao npr. nerviraju je preterane strasti valjda aludirajuci na bakicev ton i stavove - hahaha ma totalni apsurd). a ne smeta joj kada ona to cini?? shou.

 

a tih par niskih udaraca koje je uputila bakicu i dobrici su samo dodatno ogoleli njen frust sto je samu sebe dovela u poziciju da danasnja biljana mora da kaki po stavovima nekadasnje sebe. ali jbg ocigledno je dobra kinta u pitanju. 

 

super je bakic! dobrica solidan, samo napred. ovo je maraton. dzaba drekavci, to sve samo puki egocentrizam i hot air. na kraju nista od njih. treba usmeriti snagu i podrsku tamo gde se stvarno cine neke promene - koliko god male, bitne su. bravo im.

 

 

 

 

Link to comment

kako ja novac bas i ne zarezujem narocito, uvek mislim da i drugi tako gledaju na stvari, pa i u ovom slucaju ne mogu da pripisem biljani da se prodala. samo da je izdala negdasnju poziciju, da je postala kao i smajlovicka, da relativizuje i da je slepa na sav teror, dilentantizam, fasizam i zlo vlasti, dok kod opozicije i prethodne vlasti vidi i komentarise sve do detalja, vrlo cesto vrlo diletantstki (ova tirada na njenom fejsu o fudzimotovom projektu je bas jadna i otuzna) . ali ja sam ubedjena da ona to cini iz sasvim licnih, krajnje privatnih razloga jer (iako to ne znam, samo slutim po dostupnim podacima) ona citavim angazmanom brani svoj zivotni izbor, svog decka koji je pajtos i u istom poslu sa brnabickom, verovatno i slicnih sposobnosti i svetonazora kao ona, te mi se cini da je to, sem njene narcisoidne potrebe da nesto znaci u pozorisnoj umetnosti, da nesto ostavi iza sebe, da opravda i svoj akademski i umetnicki opus, pa stoga svesrdno radi sa onima koji su se usemili sa tamnom stranom, zapravo osnovni razlog zbog kojeg ona o brnabicki govori tako kako govori i zbog kojeg je blagonaklona prema rezimu.

 

dakle, eto, ja koja je nikada nisam volela zbog njene narcisoidnosti i histericnosti, zbog elitizma i pisanja po sirotinji (i dalje mi nije simpaticna ni malo), nalazim neko zensko - ljudsko objasnjenje njenih postupaka. 

 

Link to comment

i meni se tako cini! @nezvanova nije tu pitanje da li ona tu direktno profitira - zato je i naglasila da je komplet angazman dobrovoljan, da tu nema honorara, etcetcetc samo strucno delovanje blabla - ali eskivira to da samim ucescem potpomaze tom ocajnom "food chain-u" u celini - od kojeg na kraju ima sigurno korist. 

 

uostalom, to sto joj je decko u direkt vezi sa brnabom bi trebalo da joj bude osnovno da se se ne upusta u pricu oko kreativnih industrija - ako joj je integritet na prvom mestu. pa sad, deluje prilicno ocigledno sta se desava.

 

 

Link to comment

i samo da dodam da je sustinski nebitno sta je razlog za njeno ubacivanje u pricu s tim kriminalom na vlasti - ono sto je osnovno jeste da je svojevoljno usla u tu ocajnu pricu i sad pokusava to da brani. a to ni teoretski ne moze da odbrani. nisu ljudi glupi.

Link to comment

renomirana dramoserka stvarno pocinje da lici na Brnabu, bice tu jos svasta, ljubavni trougao istoga spola, nije se dzabe slifovala po parishkim salonima.

Link to comment

Ona je pre par godina kao prajd kuma vec polako uletela u Brnaba team. Ali sa druge strane meni nije ni tako tesko da je razumem-mislim koje ona probleme ima u zivotu? (mislim na obican svakodnevni zivot). Nema kinte, kasni joj plata, poslodavac joj ne uplacuje staz i doprinose,  vozi se GSPom, treba joj viza za UK ili USA, ubise je redovi u bolnici ili ne moze da dobije uput do 2021, decu joj maltretiraju u skoli...

 

Pre ce biti da joj je bilo potrebno malo prostora u javnom zivotu (pogotovu na drustvenim mrezama) a pogotovu posle onog tvita pred poplave i "javnog licna" koji je prosla.

 

I sto rece Leia pa njene drame su bile politicki angazovane, evo ni kosu ne pere, jos da joj daju koji hektar i Kusturica sa sisama.

 

 

A kako je bila divna jednog davnog proleca u REXu sa Nikolom Prokice i Vesnom Pesic kao moderatorom...srce mi se cepa.

Link to comment

Čekajte bre, vi sad ovo njeno ogavno ponašanje opravdavate kao "ljubav je to..." , kao dečko i tako...

A ko joj je dečko?

Neki nov?

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

A ko joj je dečko?

Neki nov?

da. prodavac vetrova i reka, rečju, trgovac strujom.

 

ne pratiš ozbiljno ovaj topik, to je tužno...

 

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Onaj što su se slikali u liftu?

A kako se zove taj srećnik i zašto to radi sebi?

 

Ako izmislja struju ni iz cega, verovatno je Tesla. 

Link to comment
51 minutes ago, John Coltrane said:

Ona je pre par godina kao prajd kuma vec polako uletela u Brnaba team. Ali sa druge strane meni nije ni tako tesko da je razumem-mislim koje ona probleme ima u zivotu? (mislim na obican svakodnevni zivot). Nema kinte, kasni joj plata, poslodavac joj ne uplacuje staz i doprinose,  vozi se GSPom, treba joj viza za UK ili USA, ubise je redovi u bolnici ili ne moze da dobije uput do 2021, decu joj maltretiraju u skoli...

 

Pre ce biti da joj je bilo potrebno malo prostora u javnom zivotu (pogotovu na drustvenim mrezama) a pogotovu posle onog tvita pred poplave i "javnog licna" koji je prosla.

 

I sto rece Leia pa njene drame su bile politicki angazovane, evo ni kosu ne pere, jos da joj daju koji hektar i Kusturica sa sisama.

 

 

A kako je bila divna jednog davnog proleca u REXu sa Nikolom Prokice i Vesnom Pesic kao moderatorom...srce mi se cepa.

hm

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...