Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

"ana brnabic je inteligentna zena i ima politicke stavove"

 

trazim, a ne mogu da nadjem njen prikaz "pobunite se" stefana hasela. volela bih to opet da procitam. 

Edited by darling
Link to comment

HavillaNdNavikla da brise pod raznim lazanskima, bakarecima I sl pa se isfrustrirala jer nije mogla da poklapa dobricu I arhitektu

 

Ovo za utisak pekara ocekivano I opravdano. To je njeno polje-manjinska, lgbt prava I zastita. 

Nikad joj ne bi bio utisak neki primer nepostovanja prava radnika, to je ne dotice

Link to comment

 

31 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kakvo govno Biki...

Ali sačekuša arhitekti " kako je mogao Pionir u doba titove diktature?" 

 

Proslavila se sa sačekušom, pola minuta kasnije pita "Kako spomenik Đinđi dizao Vučić, to je kao da kažete da je spomenik u Kragujevcu dizao Tito - valjda ga je narod dizao u oba slučaja"

 

SFRJ je čas autokatsko mračnjaštvo čas dešavanje slobodarskog naroda, po potrebi.

 

Katastrofalan nastup. Nije da sam očekivao da će umeti da se opere, ali ovo joj je ispod svakog nivoa.

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

ja izgleda jedina nemam problem sa biljaninim ucescem u ab savjetu, ali imams a svim ostalim.

 

Nemam ni ja sa učešćem u savetu konkretno, neka cveta hiljadu tehnokratskih cvetova, uvenule dabogda zajedno.

 

Problem je u slinavoj kohabitaciji koju demonstrira i večeras, i godinama unazad. Da li je autocenzura u pitanju ili joj je sugerisano da mora da play ball, u svakom slučaju za :puke: 

Link to comment

Dve meni lično veoma odbojne žene su se debelo obrukale u poslednje dve nedelje. Keep 'em comin', red je da svi shvate kakve su to ništarije i koliko je sve što su godinama pričale i izmišljale bilo besmisleno. Pitam se ko je sledeći.

 

Šteta što niko od gamadi iz vlasti ne dolazi, bilo bi zanimljivo gledati npr. Bakića vs dvoje debila.

Edited by napadaj
Link to comment
54 minutes ago, roksi said:

ceka se da izadje na jutjub - al deluje po vasim komentarima da je bakic (ocekivano <3 ) objasnio. bravo na nevidjeno!

 

Bakic je dva puta fino poklopio, jednom kad je pokusala da napravi nebulozno poredjenje BNV sa mostom na Adi, u fazonu "eto, uvek se neko buni kad se nesto gradi" i jednom kad je krenula da se utapa u to kako je mogla gradjevina u Titovo doba. Jednom je i Dobrica pred kraj otresao ali isuvise kuturno i uvijeno da bi bilo efektno, izgleda da ga je drmnula u zicu s tezom o "mutavom narodu koji se ne buni zbog pekare".

 

Ali, pocecu da merim neciju glupost, nitkovluk i relativizaciju u odnosu na to koliko puta kaze "sistem". Tu mucenu rec je Biki danas toliko puta provozala da je bilo neprijatno. Njoj navodno treba neki bolji sistem od ovog u koji se uvalila, samo nikako nije uspela da stavi zarez iza te reci, uvek je stavljala tacku. Tako nikada necemo otkriti sta podrazumeva pod sistemom i da li je uopste nesto podrazumevala ili se samo krila iza opstih mesta. Inace je pekaru cuvala i cekala kao zapeta puska da joj dodje na red, pa se na kraju i tu izblamirala kad joj je Olja skrenula paznju na izjavu Neshe Sline i pokazala koliko je zapravo iskreno zabole dupe za to i koliko je to kod takvih likova kao sto su ona, Ceda i slicni proizvodjaci opstih mesta samo prazna, prazna prica.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

Ali, pocecu da merim neciju glupost, nitkovluk i relativizaciju u odnosu na to koliko puta kaze "sistem". Tu mucenu rec je Biki danas toliko puta provozala da je bilo neprijatno.

 

Onda ne slusaj Sergeja, njemu je sistem svaka druga rec. To je jedino sto je za sad naucio "iz politike" :D 

Link to comment
19 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Onda ne slusaj Sergeja, njemu je sistem svaka druga rec. To je jedino sto je za sad naucio "iz politike" :D 

 

Necu.:D

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Bakic je dva puta fino poklopio, jednom kad je pokusala da napravi nebulozno poredjenje BNV sa mostom na Adi, u fazonu "eto, uvek se neko buni kad se nesto gradi" i jednom kad je krenula da se utapa u to kako je mogla gradjevina u Titovo doba. Jednom je i Dobrica pred kraj otresao ali isuvise kuturno i uvijeno da bi bilo efektno, izgleda da ga je drmnula u zicu s tezom o "mutavom narodu koji se ne buni zbog pekare".

 

Ali, pocecu da merim neciju glupost, nitkovluk i relativizaciju u odnosu na to koliko puta kaze "sistem". Tu mucenu rec je Biki danas toliko puta provozala da je bilo neprijatno. Njoj navodno treba neki bolji sistem od ovog u koji se uvalila, samo nikako nije uspela da stavi zarez iza te reci, uvek je stavljala tacku. Tako nikada necemo otkriti sta podrazumeva pod sistemom i da li je uopste nesto podrazumevala ili se samo krila iza opstih mesta. Inace je pekaru cuvala i cekala kao zapeta puska da joj dodje na red, pa se na kraju i tu izblamirala kad joj je Olja skrenula paznju na izjavu Neshe Sline i pokazala koliko je zapravo iskreno zabole dupe za to i koliko je to kod takvih likova kao sto su ona, Ceda i slicni proizvodjaci opstih mesta samo prazna, prazna prica.

 

hvala, harpere! 

 

nisam jos gledala ali generalno govoreci, mene fascinira da bs uopste pokusava da opravda i kontekstualizuje(!) svoj novi angazman (da pokusava da plasira ugao iz kojeg to ima smisla). samim tim sto je usla u pricu sa ovom vlasti bacila je na smetljiste bukvalno sve ono za sta se nekada borila i zbog cega se s razlogom drala. ovo danas je tesko odbranjivo.

 

i bas me zanima to oko dobrice - mislim da uopste nije problem sto nije bio agresivan u atrikulisanju ideja/itd. eto, imamo primer: biljana nekada bese vrlo "vokalna" (i svi smo to voleli kod nje i davalo je nadu da ce to rezultirati u nesto, dati glas ka neopohodnoj promeni na bolje) pa nista. ma tiha voda breg roni - da se poslovicno izrazim :D zato samo napred, polako i istrajno, ndb! a oni to ionako cine i svaka im cast na tome. bitno je da se radi na terenu.

 

a jedva cekam da cujem bakiceve reci! covek je izuzetan strucnjak i kriticar tog urbanocida koji se odvija nad beogradom. on je jasno artikulisao da ce beograd na vodi rezultirati visokim zidom (skupom toliko visokih zgrada), koji ce zagraditi pogled sa obe strane reke - pa s tim i unistvanje najdraze nam beogradske panorame (pogled na kalemegdan - prelaz sa nbg preko brankovog i gazele) - dakle to je unistavanje identiteta grada. totalni teror. a o neophodnoj infrastrukturi (na kojoj se uopste ni ne radi) da proprati taj megalomanski poduhvat, vlast ni rec... ma kriminalci 1:1.

 

 

Edited by roksi
Link to comment
6 minutes ago, roksi said:

a jedva cekam da cujem bakiceve reci! covek je izuzetan strucnjak i kriticar tog urbanocida koji se odvija nad beogradom. on je jasno artikulisao da ce beograd na vodi rezultirati visokim zidom (skupom toliko visokih zgrada), koji ce zagraditi pogled sa obe strane reke - pa s tim i unistvanje najdraze nam beogradske panorame (pogled na kalemegdan - prelaz sa nbg preko brankovog i gazele) - dakle to je unistavanje identiteta grada. totalni teror. a o neophodnoj infrastrukturi (na kojoj se uopste ni ne radi) da proprati taj megalomanski poduhvat, vlast ni rec... ma kriminalci 1:1.

 

Da, danas sam se vracao iz Zemuna i dok sam prelazio preko mosta bilo mi doslo da zaplacem, posto se ove rugobe, na zalost, niko nece usuditi da rusi i ostace trajni legat naprednjacke palanacke bahatosti i debilnosti. Beograd je, zbog tih brda na kojima je stari deo grada, imao fenomalnu kaskadnu panoramu od Kalemegdana s leve strane do vodotornja s desne. Sada izgleda kao da je neko podigao zid od plastike ispred celog tog horizonta, a ne smem ni da pomislim kako ce izgledati kad naprave sve te nameravane arapske drljavine koje i na njihovom pesku stoje kao piletu sise a Beograd ce trajno upropastiti. Dodatno boli kad pomislis da je cela ta skarabudzevina napravljena samo da bi braca Vucic i nekoliko njima bliskih nitkova i lopuza strpali milione u dzep. Neverovatno sta smo mi sebi dozvolili.

Link to comment
30 minutes ago, roksi said:

nisam jos gledala ali generalno govoreci, mene fascinira da bs uopste pokusava da opravda i kontekstualizuje(!) svoj novi angazman (da pokusava da plasira ugao iz kojeg to ima smisla). samim tim sto je usla u pricu sa ovom vlasti bacila je na smetljiste bukvalno sve ono za sta se nekada borila i zbog cega se s razlogom drala. ovo danas je tesko odbranjivo.

 

Nikad se ona nije ni za šta borila, drala se fakat jeste. Budala bila, budala ostala.

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

 

Da, danas sam se vracao iz Zemuna i dok sam prelazio preko mosta bilo mi doslo da zaplacem, posto se ove rugobe, na zalost, niko nece usuditi da rusi i ostace trajni legat naprednjacke palanacke bahatosti i debilnosti. Beograd je, zbog tih brda na kojima je stari deo grada, imao fenomalnu kaskadnu panoramu od Kalemegdana s leve strane do vodotornja s desne.

 

apsolutno delim sentiment. kad pomislim na bgd ovoliko milja daleko meni je to jedna od prvih slika koje mi dolaze na oci i koje me cine nostalgicnom. imam isti poriv kada pomislim na sta ce sve to da lici..

 

Quote

Sada izgleda kao da je neko podigao zid od plastike ispred celog tog horizonta, a ne smem ni da pomislim kako ce izgledati kad naprave sve te nameravane arapske drljavine koje i na njihovom pesku stoje kao piletu sise a Beograd ce trajno upropastiti. Dodatno boli kad pomislis da je cela ta skarabudzevina napravljena samo da bi braca Vucic i nekoliko njima bliskih nitkova i lopuza strpali milione u dzep. Neverovatno sta smo mi sebi dozvolili.

 

strasno. a koliko toga se zapravo drzi u tajnosti! - makete i planove s kojim paradiraju su, mogu da se kladim, samo ofrlje konfigurisani da zamazu oci ljudima - ono, obecavajuci neki luksuz na mestu starih porusenih udzerica, pa ljudi onda mogu da pomisle da i nije tako lose, sta fali da imamo nesto lepse, novije, etc na istom mestu - a realnost je urbanisticki-arhitektonsko ubijanje jednog grada i njegovog/naseg identiteta. (e: a garantujem da ce presudno biti da se to sve realizuje sa sto manje para - tako da to nece na kraju ni biti nikakav luksuzni kompleks, vec genericka skalamerija projektovana van ikakvog senzibiliteta na kontekst).

 

treba neko da pokaze kako ce to izgledati in situ, kroz rendere, da ljudi vide i shvate da nije po sredi samo dodavanje novih gradjevina na postojece, vec brisanje neceg neverovatno vaznog za bgd i ljude koji zive u njemu. 

Edited by roksi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...