Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

1 minute ago, Majo said:

Meni je ovo najjaci i jeziv utisak.

 

:heart: za Olju i Rennea.

 

I meni. Ne pamtim kada sam gledao pink i studio b i iskreno me je ono šokiralo. Apsolutno jezivo!

Link to comment

Kakvi su to borci bili bokte, strasni borci sa 4-8 god, a tek ovi rodjeni posle 45te piiiii

Ali ajd gradili zemlju i to je oke skroz, ali cuj negovanje tradicije NOBa.

Mislim nemam nista protiv te tradicije, naprotiv, samo kakvi SUBNOR kakvi bakraci, daj tom udruzenju drugo ime.

Ovo mi tako para mozak i usi.

 

Cvijetin mi je bio najbolji.

 

Edit: aha dodali i borce iz kasnijih ratova.

Bzvz.

 

 

 

 

Link to comment

Drugi utisak je defintivno bio najjaci. Niko nije bolje opisao sustinu i prirodu Vuciceve licnosti i vlasti od samog Vucica, frazom "ne znam kako se zove ali stavite tri a ne jednu".

Link to comment
1 minute ago, harper said:

propustio je ama bas svaki zicer da blagim odricanjem od nekih svojih stavova, koji su inace sumanuti i od kojih ce verovatno i odustati pre ili kasnije, znacajno sebi podigne rejting. Ne znam sta da mislim, da li je to dobro ili lose. za njega je svakako lose politicki, za nas koji ne bismo da vidimo Dveri nigde blizu vlasti i ne toliko. Jos je on zelen.

 

Paaaa, pominjao je Nikolaja, porodične vrednosti, "pravo većine da ne bude vređana", princip demokratije gde bi svako pitanje stavio na referendum, jer, zašto dobri pravoslavci da budu izlagani da se neko koga oni ne odobravaju šeta ulicom, na kraju je krunisao sve pričom o zatvoru i "sve bi ja to pohapsio i zabranio".

 

Jebeš mi sve, ako postoji priča koja prolazi u značajnoj većini Srbije, to je upravo to.

Link to comment
Just now, BlackGeorge said:

 

I meni. Ne pamtim kada sam gledao pink i studio b i iskreno me je ono šokiralo. Apsolutno jezivo!

e ali ono svinjce s pinka :puke: kako je priroda nekad nemilosrdna.

Link to comment
Just now, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Paaaa, pominjao je Nikolaja, porodične vrednosti, "pravo većine da ne bude vređana", princip demokratije gde bi svako pitanje stavio na referendum, jer, zašto dobri pravoslavci da budu izlagani da se neko koga oni ne odobravaju šeta ulicom, na kraju je krunisao sve pričom o zatvoru i "sve bi ja to pohapsio i zabranio".

 

Jebeš mi sve, ako postoji priča koja prolazi u značajnoj većini Srbije, to je upravo to.

 

Na toj platformi je vec dobio sto je dobio, mogao je to veceras dosta da prosiri posto mu je Olja nabacivala zicer za zicerom. Bosku je Vucic ucinio monumentalnu uslugu ovim promovisanjem u lidera protesta sa ciljem da protest ogadi velikom broju ucesnika, ali on prosto nije spreman da tu uslugu prihvati i njome se okoristi. Taj vuk ne moze izgleda ni dlaku da promeni, kamoli cud.

Link to comment
6 minutes ago, Skyhighatrist said:

Savez udruženja boraca narodnooslobodilačkog rata, ali su u međuvremenu dodali i rat u kome nismo učestvovali, kao i onaj u kome smo skenjali NATO...

spacer.png

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Na toj platformi je vec dobio sto je dobio, mogao je to veceras dosta da prosiri posto mu je Olja nabacivala zicer za zicerom. Bosku je Vucic ucinio monumentalnu uslugu ovim promovisanjem u lidera protesta sa ciljem da protest ogadi velikom broju ucesnika, ali on prosto nije spreman da tu uslugu prihvati i njome se okoristi. Taj vuk ne moze izgleda ni dlaku da promeni, kamoli cud.

 

Ovo nešto i ja mislim, da on ima max ikada 5-6-7% i da u životu ne može dobiti više, ali fakat jeste da je on do sada uvek bio u nekoj mišjoj medijskoj rupi. Smatrani su za ludake kakve jesu, i niko im nikad nije davao veliku platformu da metanišu o Nikolajima, pravoslavlju, ugroženoj pravoslavnoj nejači, itd. Ali jeste pitanje da li će se to promeniti kada bude malo više u medijskoj žiži, makar ovih slobodnih medija. Pogotovo ako radi stvari protiv vlade, jer na žalost, ako se stavi u direktno upoređenje sa Vučićem, i kada komentariše na šta je Vučić napravio Srbiju, on čak na momente deluje kao racionalno ljudsko biće.

 

 

Link to comment

Evo i prvih tekstova povodom gostovanja Boška O. u utisku nedelje

 

https://www.danas.rs/politika/obradovic-nisam-sledbenik-ideja-dimitrija-ljotica/

 

Po meni je Boško u stvari ono što i jeste. Pravoslavni zilot i to je to. Ne možete sad od njega očekivati da bude nešto što nije. Ovo je u stvari i dobro (njegov nastup i večeras a i uopšte), jer sa ovakvim stavovima neće pokupiti veliki broj glasova na budućim demokratskim izborima a sad može itekako da posluži za obaranje Vučića.

 

Smešni ste mi što se opet sablažnjujete. :D Kao da navijate ili očekujete da se on pretvori u nekog, neznam...Đinđića. :D 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
11 minutes ago, harper said:

Bosko se ispromasivao kao Boaci danas, propustio je ama bas svaki zicer da blagim odricanjem od nekih svojih stavova, koji su inace sumanuti i od kojih ce verovatno i odustati pre ili kasnije, znacajno sebi podigne rejting. Ne znam sta da mislim, da li je to dobro ili lose. Za njega je svakako lose politicki, za nas koji ne bismo da vidimo Dveri nigde blizu vlasti i ne toliko. Jos je on zelen.

 

Da, a bukvalno mu je upadljivo nameštala lopte na apsolutno svaku škakljivu temu, ostalo mu je samo da klima glavom i ćuti, ali ne, morao je da potvrdi da je zilot i uz to da ne zna šta priča, pa ne poznaje ni sopstveni Ustav na koji se poziva deset minuta kasnije. 

Link to comment

Cini mi se da se to Obradovicu nisu bili ziceri nego pitanja koja bi najradije preskocio, pa posto je onako odgovorio na pocetku oko ljotica , da je kasnije panicno pokusavao da se vadi i izbacuje hc stavove, verovatno svo vreme misleci na svoje desno orjentisane glasace

Link to comment
2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ovo nešto i ja mislim, da on ima max ikada 5-6-7% i da u životu ne može dobiti više, ali fakat jeste da je on do sada uvek bio u nekoj mišjoj medijskoj rupi. Smatrani su za ludake kakve jesu, i niko im nikad nije davao veliku platformu da metanišu o Nikolajima, pravoslavlju, ugroženoj pravoslavnoj nejači, itd. Ali jeste pitanje da li će se to promeniti kada bude malo više u medijskoj žiži, makar ovih slobodnih medija. Pogotovo ako radi stvari protiv vlade, jer na žalost, ako se stavi u direktno upoređenje sa Vučićem, i kada komentariše na šta je Vučić napravio Srbiju, on čak na momente deluje kao racionalno ljudsko biće.

 

 

 

Za Dveri ne bih i necu glasati nikada u zivotu jer je njihova ideologija na sasvim suprotnom politickom polu od moje ali, da budem iskren, da ne znam ko koju ideologiju zastupa, ili me nije briga, ili nisam u stanju da shvatim sta je opasno i neprihvatljivo u ideologiji Dveri, dakle samo da se fokusiram na tehnologiju govora i nacin izlaganja poruke, uvek bih pre glasao za Obradovica nego za Djilasa ili, ne daj boze, Jeremica. Mene je na neki nacin umirila vecerasnja nesposobnost Obradovica da izmanipulise stvoreni kontekst kojim se mogao opasno okoristiti, bukvalno je sa tri dobro plasirane recenice veceras mogao maltene da duplira svoju podrsku. Politicar od kojeg vreba opasnost znao bi to da napravi.

Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:

Kakvi su to borci bili bokte, strasni borci sa 4-8 god, a tek ovi rodjeni posle 45te piiiii

Ali ajd gradili zemlju i to je oke skroz, ali cuj negovanje tradicije NOBa.

Mislim nemam nista protiv te tradicije, naprotiv, samo kakvi SUBNOR kakvi bakraci, daj tom udruzenju drugo ime.

Ovo mi tako para mozak i usi.

 

Cvijetin mi je bio najbolji.

 

Edit: aha dodali i borce iz kasnijih ratova.

Bzvz.

 

 

nije sindikat boraca, nego udruženje za negovanje tradicije nob. znači nisu članovi samo borci, nego i potomci, poštovaoci, sledbenici itd.  nema tu u teoriji ništa da para uši, osim što se zapravo ne bave time nego su obesimšljeni i skorišćeni u službi režima, kao i svaka institucija u državi koje se dotaknu SPS i SNS

Link to comment

Ali i ono oko Ljotića nije bilo problematično za ultradesnicu, lepo je sve relativizovao kako treba, a zamera mu samo jugoslovenstvo lol i malo kolaboraciju, al' inače je ok porodična hrišćanska i čista agape pravoslavna pojava.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...