Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

ae, kao, on-topik - meni je olja kul (boli me jajnik ko joj je ćale, evo, skoro četvrt vek)

 

fina emisija, ona svojski odrađuje posao, te lupa po ušima kretene koji naiđu... sve u svemu, ne postoji niko drugi ko toliko traje, a manje-više je isti

Link to comment

Miraleme, svi oni jesu diletanti, lopovi i umisljene bitange ali u politici rezon "svi su oni isti" ne pije vodu. Iz jednog veoma prostog razloga - nisu isti. Nemam nameru da se bavim time za koga neko glasa i da li glasa uopste jer je to stvar licnog politickog uverenja ali dajte da se ne zajebavamo i izmisljamo post festum objasnjenja i opravdanja. I tad sam rekao i sad govorim isto, svako od nas je imao procenu zasto je glasao tako kako je glasao i to je skroz u redu. Takodje je skroz u redu i reci da su necije procene dramaticno potcenile sposobnost Vucica i njegovih prisipetlji da nam za veoma kratko vreme pokazu i dokazu koliko su te procene bile politicki odgovorne i promisljene.

 

Naravno da ovdasnji forumasi nisu ni prva ni deseta adresa na koju se treba popishati. Ima tu dosta samozvanih politickih velicina i vecitih eksperata za parapoliticko presipanje iz supljeg u prazno kojima treba Vucica do kraja zivota nabijati na nos.

prvo, niko ovde ne tvrdi da su svi isti. i drugo, sta mislis, sta bi se desilo da je tadic ostao jos 4 godine na vlasti? sa sve nesposobnom i lopovskom ekipom (a jeremicu vucea da i ne spominjem)? ne bi resili nijedno jedino pitanje, posebno ono ekonomsko, ne bi vise imali cime da lazu glasace i sta? pukli bi na sledecim izborima ko zvecka. sta bi smo dobili sa tih max cetiri godine manjeg zla? sa takvim manjim zlom ono vece je neminovnost, ne moze se izbeci.

Link to comment

prvo, niko ovde ne tvrdi da su svi isti. i drugo, sta mislis, sta bi se desilo da je tadic ostao jos 4 godine na vlasti? sa sve nesposobnom i lopovskom ekipom (a jeremicu vucea da i ne spominjem)? ne bi resili nijedno jedino pitanje, posebno ono ekonomsko, ne bi vise imali cime da lazu glasace i sta? pukli bi na sledecim izborima ko zvecka. sta bi smo dobili sa tih max cetiri godine manjeg zla? sa takvim manjim zlom ono vece je neminovnost, ne moze se izbeci.

 

Nisam znao da je ova tema zabranjena forumskim pravilima pa cu ispostovati da ne odgovaram. Ako si ti zadovoljan rezultatom svoje politicke procene ko sam ja da ti to sporim?

Link to comment

Nisam znao da je ova tema zabranjena forumskim pravilima pa cu ispostovati da ne odgovaram. Ako si ti zadovoljan rezultatom svoje politicke procene ko sam ja da ti to sporim?

Toliko je zabranjena da pojedini pišu samo o njoj. Udrite, dok ste pristojni.

 

Bila je svojevremeno zabranjena jer je dovela do ružnih stvari i biće ponovo zabranjena ako dovede do isto tog.

Link to comment

Hohoho sad cemo da pricamo o belim listicima iz 2012? Jupiii, i am good and ready.

Pa jbg, ako neko hoće da priča o istoriji i pristojan je, šta sad. Prvo sinekurisanje i virenje u novčanik će da vodi u poduži ban.

 

Pa da vidimo.

 

I mene to nervira, ali, malo po malo, ljudi hoće da pričaju o tome.

Link to comment

Toliko je zabranjena da pojedini pišu samo o njoj. Udrite, dok ste pristojni.

 

Bila je svojevremeno zabranjena jer je dovela do ružnih stvari i biće ponovo zabranjena ako dovede do isto tog.

 

Mislim da cu ja ipak odustati, ionako se moj komentar odnosio samo na Miralemovo "nije bilo boljih resenja". Nigde nijednom recju nisam sporio nicije pravo da glasa ili ne glasa po sopstvenoj savesti ali mislim da imam pravo da se ne slozim s tim da je odbijanje da se glasa za bilo koju alternativu SNS-u, kakvog god one kvaliteta bile, i slanje poruke kompletnom politickom establismentu da su svi isti bilo dobra ideja. Kako ja to vidim, takve ideje su mnogo efikasnije u naprednim demokratijama gde u politickim subjektima postoji svest o politickoj odgovornosti. U Srbiji je to samo sredstvo za sticanje politickih benefita. To je bilo jasno tada, jasno je i sada. Ali, da ponovim, daleko od toga da bilo ciju i bilo koju individualnu politicku ideju ili akciju tokom izbora smatram necim sto je vredno kritike. Polazim od stanovista da svako ko glasa na osnovu sopstvene savesti, pa cak i onaj sto glasa za ekstremne desnicare, glasa sa idejom boljitka, u onoj meri i onako kako on ili ona definise boljitak. To nikad nisam sporio, niti cu.

Link to comment

nisam zadovoljan rezultatom. ali, otprilike, nisam ni mogao da budem i to sam znao. nije postojala kombinatorika da budem. ko god da je od postojecih dosao na vlast, napravio bi sranje, vece ili manje. ali tu se vracam na moju osnovnu tezu- pored onakvog ds-a ( i ostataka dosa) sns je morao doci na vlast ako ne tada, onda u sledecem izbornom ciklusu. sta bi dobili sa retardiranim tadicem i lopovskom ds jos jedan mandat?

 

 

 

i ako odustajes od rasprave nemoj da kucas jos kilo teksta, pliz.

Link to comment

nisam zadovoljan rezultatom. ali, otprilike, nisam ni mogao da budem i to sam znao. nije postojala kombinatorika da budem. ko god da je od postojecih dosao na vlast, napravio bi sranje, vece ili manje. ali tu se vracam na moju osnovnu tezu- pored onakvog ds-a ( i ostataka dosa) sns je morao doci na vlast ako ne tada, onda u sledecem izbornom ciklusu. sta bi dobili sa retardiranim tadicem i lopovskom ds jos jedan mandat?

 

 

 

i ako odustajes od rasprave nemoj da kucas jos kilo teksta, pliz.

 

Nije svaki tekst u funkciji rasprave. Tebi sam odgovorio onoliko koliko sam mislio da treba, Radisi takodje.

Link to comment

 

Jovanović u “Utisku nedelje” na TV B92

Mića Jovanović biće gost emisije “Utisak nedelje” koja na programu TV B92 u nedelju, 15. juna, od 21 sat. Pored Jovanovića, gosti “Utiska nedelje” biće i dekan Fakulteta političkih nauka, Ilija Vujačić, i savetnik ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Milovan Šuvakov.

U emisiji će biti reči o tome kakav je doktor Mića Jovanović, da li će on podneti ostavku i kako je Srbija posatala zemlja sa najviše doktoranata na svetu?

Autorka i voditeljka “Utiska nedelje” je Olja Bećković.

Link to comment

Zašto nije pozvala ikoga ko će imati muda išta da kaže? Vujačić, videli smo već, nije od tih.

 

Mada je moguće da je Olja sasvim dovoljna da prepita Miću.

Edited by Turnbull
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...