Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ovo joj ne treba previše zameriti. Ta reč je u nekadašnjem SH, a sada bosanskom, bila oduvek prisutna kao gramatički ispravna, a Smajlovićka je počela svoju karijeru u Bosni, pa joj se ponešto od tamošnjeg vokabulara zadržalo.

 

OK moguce da je gramaticki ispravno bilo ili sta vec, ali moras se sloziti da je parala usi. Btw toliko mi je muka od nje da je ovo najmanje sto joj zameram.

Link to comment

ne znam ko ti je to rekao ja sam tvrdio da je potpuno u redu da se tadić ne izglasa ukoliko postoji neko bolje rešenje ali da nije u redu da slušamo lagarije sklerotičnih agenata db o neophodnosti ↓ bilo kakvih promena ↓ a naročito onih koje će nastupiti čim damo manijacima i psihopatama volan države u ruke  :fantom:

 

 

 

Opis u Bibliji

 

Pretvaranje vode u krv

 

Žabe

 

Komarci

 

Obadi

 

Kožne bolesti

 

Tuča i oluja

 

Skakavci

 

Tama

 

 

 

ali bolje resejne nije bilo na vidiku, sem ako pod njim ne smatras dinkija, cedu, dacija ili dusana mihajlovica. tako da se u perspektivi zalazes za hiljadugodisnje carstvo borisa tadica. i opet pravis veliku gresku fokusirajuci se na babe. nisu one krive sto je tadi ispusio, nego siva glasacka masa ( na koju one nemaju uticaja) koja misli da glasa u svom interesu i koju ideologija preterano i ne zanima. ista ta masa ce u nekom momentu da primeti da ih som psihopata nije zaposlio, pa ce da masovno glasa za nekog drugog i u tome lezi sansa da za 200-300 godina postanemo normalna zemlja. da smo jos jednom glasali za lepoga trebalo bi nam 204-304 godine, samo bi gubili vreme.

 

sto se onog u spojleru tice to se desava jer ljudi ne slusaju dovoljno metal, vec svi na pod, zemlja gruva i ta isprazna hipsterska sranja.

Link to comment

ali bolje resejne nije bilo na vidiku, sem ako pod njim ne smatras dinkija, cedu, dacija ili dusana mihajlovica. tako da se u perspektivi zalazes za hiljadugodisnje carstvo borisa tadica. i opet pravis veliku gresku fokusirajuci se na babe. nisu one krive sto je tadi ispusio, nego siva glasacka masa ( na koju one nemaju uticaja) koja misli da glasa u svom interesu i koju ideologija preterano i ne zanima. ista ta masa ce u nekom momentu da primeti da ih som psihopata nije zaposlio, pa ce da masovno glasa za nekog drugog i u tome lezi sansa da za 200-300 godina postanemo normalna zemlja. da smo jos jednom glasali za lepoga trebalo bi nam 204-304 godine, samo bi gubili vreme.

 

sto se onog u spojleru tice to se desava jer ljudi ne slusaju dovoljno metal, vec svi na pod, zemlja gruva i ta isprazna hipsterska sranja.

 

Miraleme, svi oni jesu diletanti, lopovi i umisljene bitange ali u politici rezon "svi su oni isti" ne pije vodu. Iz jednog veoma prostog razloga - nisu isti. Nemam nameru da se bavim time za koga neko glasa i da li glasa uopste jer je to stvar licnog politickog uverenja ali dajte da se ne zajebavamo i izmisljamo post festum objasnjenja i opravdanja. I tad sam rekao i sad govorim isto, svako od nas je imao procenu zasto je glasao tako kako je glasao i to je skroz u redu. Takodje je skroz u redu i reci da su necije procene dramaticno potcenile sposobnost Vucica i njegovih prisipetlji da nam za veoma kratko vreme pokazu i dokazu koliko su te procene bile politicki odgovorne i promisljene.

 

Naravno da ovdasnji forumasi nisu ni prva ni deseta adresa na koju se treba popishati. Ima tu dosta samozvanih politickih velicina i vecitih eksperata za parapoliticko presipanje iz supljeg u prazno kojima treba Vucica do kraja zivota nabijati na nos.

Link to comment

Harpere, "svi su oni isti" je klasična podmetačina koja promoli glavu kad god se potegne ova tema - naravno da nisu isti, ali postoje granice do kojih judi mogu sebe da nateraju da glasaju za tzv. manje zlo. Svi imamo ograničene kapacitete, kad se oni ispune glupo je reći "e jebite se što niste neograničenog trpnog kapaciteta, eto vam ga Vučić"; kriva je stoka koja je te kapacitete deset godina opterećivala preko svake mere i oterala masu ljudi u apstinenciju.

Link to comment

Harpere, "svi su oni isti" je klasična podmetačina koja promoli glavu kad god se potegne ova tema - naravno da nisu isti, ali postoje granice do kojih judi mogu sebe da nateraju da glasaju za tzv. manje zlo. Svi imamo ograničene kapacitete, kad se oni ispune glupo je reći "e jebite se što niste neograničenog trpnog kapaciteta, eto vam ga Vučić"; kriva je stoka koja je te kapacitete deset godina opterećivala preko svake mere i oterala masu ljudi u apstinenciju.

 

Ne sporim ja to, samo kazem da manje zlo jeste bolje resenje po definiciji.

Link to comment

Harpere, "svi su oni isti" je klasična podmetačina koja promoli glavu kad god se potegne ova tema - naravno da nisu isti, ali postoje granice do kojih judi mogu sebe da nateraju da glasaju za tzv. manje zlo. Svi imamo ograničene kapacitete, kad se oni ispune glupo je reći "e jebite se što niste neograničenog trpnog kapaciteta, eto vam ga Vučić"; kriva je stoka koja je te kapacitete deset godina opterećivala preko svake mere i oterala masu ljudi u apstinenciju.

xexe, vinac odlepio, pa ga tura ko bura

 

podržavam svaku reč iz posta (nema sarkazma, stvarno)

 

jebale te serije, ovako piši

Link to comment

xexe, vinac odlepio, pa ga tura ko bura

 

podržavam svaku reč iz posta (nema sarkazma, stvarno)

 

jebale te serije, ovako piši

 

+1

 

Harpere, ne može manje zlo "po definiciji" da bude bolje rešenje, jer to prosto nisu iste stvari. Da, SNS je manje zlo od DS-a, ali smenjivost vlasti i po cenu dolaska SNS-a, može biti manje zlo od nesmenjivosti vlasti, ili, dolazak SNS-a na vlast regularnim izbornim putem može biti manje zlo od eksplozije nezadovoljstva njihovih birača koji (da se podsetimo) glasaju za njih/radikale već 10 godina, i nikako, ali nikako ne uspevaju da dobiju svoje predstavnike u vlasti.

 

U tom smislu, izbor manjeg zla all things considered, nije bio ni najmanje lak, ne zato što nije jasno da je DS kao takav manje zlo od SNS, jasno je, i bilo je jasno i tada, nego zato što se to biranje ne odigrava u vakuumu.

 

I molim te da se više ne vraćamo na ovu temu, jer je dosadila i bobu i ljudima, a mislim da je i zabranjena forumskim pravilima.

Edited by Turnbull
Link to comment

baš zanimljivo da juče geprat a danas ti mislite da je život pod snsom neki vodvilj a ja sam vam lepo govorio da će biti kabare

ipak je samo vodvilj. ovaj dripac nema kapacitet da nam priredi onakav kabare kao onaj onomad. nema.

 

danas, kada sam pročitao da je krasić podneo tužbu protiv Dr Sline, prisetio sam se svoje namere da zaokrušim SRS na izborima. sećaš se, ideja da se napravi još veći cirkus u parlamentu ulaskom, gadete, krastića i šarovića, da yebu bivše partijske kamarade. zamisli krasićevo obrazlaganje tužbe u parlamentu. cirkus na n-ti stepen. napisao sam i "kad jebal nek jebal".

 

onda je u koaliciju sa SRS ušao (bez)obrazovac pa sam odustao. to bi bilo nepodnošljivo. na kraju pojavio se radulović pa, nisam glasao za manje zlo već svesno za.

 

nemoj više da me čitaš. nemoj da se zamaraš i smaraš.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Što bi rek'o Pašić, svi ste u pravu - glasanje za manje zlo je bolji politički rezon, a odbijanje glasanja za isto je  moralni, ljudski rezon.

 

I ja sam u pravu. -_-

Link to comment

Pa, Pašić je to pokupio od Nikole Miloševića, koji se izborom za manje zlo večito protivio Šešelju u njihovim večitim TV obračunima tokom devedesetih...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...