Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

33 minutes ago, Moonwalker said:

Prosirice se po sistemu majmun radi sto majmun vidi na svaku instituciju ili radno mesto, ne kao izuzetak, vec kao pravilo


Da dodam na ovo, sama sam imala iskustvo da nakon sto sam zbog neprimerenog obracanja i tonom i sadrzinom prisutnoj zenskoj populaciji na onom sastanku gde se skupi ceo jedan odsek odgovorila i to vrlo diplomatski podsecanjem da je isto neprihvatljivo u poslovnom okruzenju, nalog za disciplinski razgovor kod sefa. Ostatak je cutao, da ne talasa i ono ma salio se. Ima tome preko dvadest godina.
Svo troje smo bili generacija sa studija. Na kraju se zavrsilo sto je ovoga koji je bio neposredni sef bilo sramota da me zbog tako necega zove i jednostavno je iskulirao. 
 

Svaka cast onoj zeni i da crkli svi.
 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, Moonwalker said:

i ono ma salio se

Te šale, na granici i malo iza prostakluka, koje zapravo unižavaju žene, a koje su 1 dobar dan u srpskom poslovnom okruženju, i onda si izrod jer se tome ne smeješ i u tome ne učestvuješ (solidan broj koleginica je učestvovao), to mi je za šut uglavu.

Sad si me podsetila na bivšu firmu... bljaks.

 

edit. I da - HVALA za taj istup od pre 20 godina. :heart:

Edited by pt 2.0
  • +1 7
Link to comment

Niko to nije podrzavao, nego izbegavao otvorenu konfrontaciju i eto da se istrpi radi mira u kuci. Ona kosta osobu stresa. Ako imaju izbora, ljudi biraju da se ne stresaju. 

 

Medjutim, mi tako funkcionisemo kao narod, to je ono sto je meni bilo sokantno. Ono sto ljudi ne shvataju je da se linija prihvatljivosti pomeri na gore. 

 

Sve smo mi ostale dobro i sa gotovo svima imam kontakt i pomazemo se u sitnim ljudskim stvarima ako mozemo iako nas je zivot razdvojio. Pametne su zene, odlicni inzenjeri i svaka na svoj nacin dobri ljudi.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
19 hours ago, Moonwalker said:

Niko to nije podrzavao, nego izbegavao otvorenu konfrontaciju i eto da se istrpi radi mira u kuci. Ona kosta osobu stresa. Ako imaju izbora, ljudi biraju da se ne stresaju. 

 

Medjutim, mi tako funkcionisemo kao narod, to je ono sto je meni bilo sokantno. Ono sto ljudi ne shvataju je da se linija prihvatljivosti pomeri na gore. 

 

Polazim od sebe - posle petnaestak godina na Forumu, prošle godine sam prvi put reportovao nekoga. To ti, onako, dođe na isto, sistem Pusti budalu.

 

Jednostavno mi je prekurčilo i u jednom trenutku sam pomislio kako bi sad reagovao neki mušičavi Slovenac. I onda sam to uradio, iz inata. Nisam se osetio bolje, ali sam po svaku cenu hteo da izađem iz gomile nakeženih.

 

U RL još je teže, ali tamo povremeno osetim baš pravo zadovoljstvo da se posvađam, po cenu batina. Što sam stariji, to jače kulja iz mene, pa nedostatak kontrole najčešće dođe čak kao neka vrsta zaštite, povuku se ljudi. Sve dok jednom ne budem poljubio beton.

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...