Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

I dalje ne znam šta da mislim o ovom Arsenijeviću, je li samo želi da iskoristi vakum nastao isparavanjem Srpske gliste pa da se nametne kao novi lider dole ili je nečiji projekat ali da je prisutan u mnogim medijima jeste. A ne mogu pobjeći od utiska da od njegovih akcija trenutno koristi ima samo on u smislu vidljivosti.

  • +1 1
Link to comment

A što se neko drugi nije nametnuo u smislu vidljivosti? Ne poznajem dovoljno Arsenijevića i ne mogu da sudim, ali barem je raskrinkao kosovsku demokratiju, kojom se hvale oni koji su je uspostavili. A u toj demokratiji te hapse za duvanje u pištaljku. 

Link to comment

I to što ti pričaš nije demokratija već vladavina prava, demokratija je kad Kurti dobije nenamještene izbore, ono što tamo gdje je kontrola SNS nešto nezamislivo. Sjetimo se lomljenja glasačkih kutija od strane kombo ekipe žandara, navijača i Radojičićeve ekipe.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

No da kažem, nemam ni ja dovoljno informacija ali iz prethodnog iskustva mi ostala doza skepse o spontano probuđenim narodnim tribunima, pogotovo na tim prostorima. Vidjeti pod Šolević, antibirokratska revolucija i ostalo. Kažem, ostavljam mogućnost da griješim.

  • +1 4
Link to comment

Srbija se povukla sa Kosova, povukla se i Srpska lista nakon odrađenog prljavog posla, institucije ne postoje, svuda na severu su albanski specijalci, praktično oni su vlast jer civilna vlast ne funkcioniše. U takvom ambijentu ne želim da verujem da su preostali ljudi koji pružaju nenasilan otpor nečiji pijuni sa nekom mračnom agendom, dok se ne dokaže suprotno. Mada znam da su za neke svi Srbi na Kosovu radikali i ko ih jebe kad su takvi.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, James Marshall said:

No da kažem, nemam ni ja dovoljno informacija ali iz prethodnog iskustva mi ostala doza skepse o spontano probuđenim narodnim tribunima, pogotovo na tim prostorima. Vidjeti pod Šolević, antibirokratska revolucija i ostalo. Kažem, ostavljam mogućnost da griješim.

 

A ko mislis da stoji iza Arsenijevica?

Link to comment
5 hours ago, Nikodije said:

Služba™

 

Ne, ozbiljno pitam i voleo bih da jednom neko nekada odgovori na takvo pitanje. Otkako je Vucic na vlasti za svakog opozicionara koji se pojavio, bilo da je levi, desni, prozapadni, antizapadni, crn, plav, musko, zensko, odmah je krenula prica da neka imaginarna sila stoji iza njega. I to sve dolazi od onih koji nisu deo Vucicevog establismenta i ne glasaju za njega. Buda, Sokrat i Hrist da se zajedno pojave u Srbiji drustvene mreze bi odmah zagraktale da su sumnjivi i da neko stoji iza njih. Nije mi jasno kako pismeni ljudi ne shvataju da sve te price upravo dolaze iz Vucicevog okruzenja i njihove politicke propagande.

 

Ne znam da li neko stoji iza ovog lika i da li uopste neko stoji, kao sto ne zna niko drugi na ovom forumu, ali optuzivati ljude da su manipulatori unapred i pausalno cim se cuje za njih je prilicno degutantno.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam se ogradio, ja sam prvo i pitao na temi o Kosovu ima li neko neku autentičnu informaciju o čovjeku, nešto što nije prošlo kroz društvene mreže (iako i tamo ima nekih disonantnih tonova), prosto snagom argumenta velikih brojeva dosadašnje iskustvo je pokazalo da su mnogi, da ne kažem većina tih aktivista pogotovo sa desne strane ili Vučićevi spavači ili korisni idioti ili oboje (Milica, Vacić, Gujon, Nogo, Obrazi, Obradović(i), Nestorović, Narodne patrole, neka prašta koga sam zaboravio - kad smo već kod takvih, gdje je i šta radi Mlađa Đorđević, nisam čuo ništa od njega već par godina). Ne treba u startu nikoga otpisati ali ne treba ni u startu biti naivan pa reći "evo ga mesija" kad je tih lažnih proroka bilo mnogo više nego autentičnih pojava.

Edited by James Marshall
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

Ja sam se ogradio, ja sam prvo i pitao na temi o Kosovu ima li neko neku autentičnu informaciju o čovjeku, nešto što nije prošlo kroz društvene mreže (iako i tamo ima nekih disonantnih tonova), prosto snagom argumenta velikih brojeva dosadašnje iskustvo je pokazalo da su mnogi, da ne kažem većina tih aktivista pogotovo sa desne strane ili Vučićevi spavači ili korisni idioti ili oboje (Milica, Vacić, Gujon, Nogo, Obrazi, Obradović(i), Nestorović, Narodne patrole, neka prašta koga sam zaboravio - kad smo već kod takvih, gdje je i šta radi Mlađa Đorđević, nisam čuo ništa od njega već par godina). Ne treba u startu nikoga otpisati ali ne treba ni u startu biti naivan pa reći "evo ga mesija" kad je tih lažnih proroka bilo mnogo više nego autentičnih pojava.

 

Vucic je s tim poslom odavno zavrsio formiranjem Srpske liste, ne vidim za sta bi mu sada bio potreban neko poput Arsenijevica ili Marka Jaksica (ne onog Kostunicnog vec ovog mladog pravnika). Koliko god krugodvojkasi bili uvereni da tamo svi misle jednom glavom to jednostavno nije tacno, postojao je, na primer, veliki krug ljudi oko Olivera Ivanovica koji su izbrisani iz javnosti tim atentatom jer im je tada poslata poruka da ne talasaju kako ne bi prosli kao Oliver. Svoditi sve te ljude na Vuciceve DB kriminalce je bolesno, to samo ide na ruku etnickom ciscenju i aboliranju Kurtija od sovinisticke prakse etnickog ciscenja koju sprovodi vec godinama.

 

Posle ovih poslednjih desavanja u Mitrovici shvatio sam dokle je to otislo na PPP, mada je bilo jasno vec posle Kovida i Ukrajine, moram da priznam da mi se forum van sporta konacno zgadio za sva vremena. Godinama ovde ljudi baronisu da predstavljaju bolju Srbiju. Ako je ovo bolja Srbija onda mogu samo da ponovim - napred Rio Tinto.

Link to comment
23 minutes ago, harper lee said:

 

Vucic je s tim poslom odavno zavrsio formiranjem Srpske liste, ne vidim za sta bi mu sada bio potreban neko poput Arsenijevica ili Marka Jaksica (ne onog Kostunicnog vec ovog mladog pravnika). Koliko god krugodvojkasi bili uvereni da tamo svi misle jednom glavom to jednostavno nije tacno, postojao je, na primer, veliki krug ljudi oko Olivera Ivanovica koji su izbrisani iz javnosti tim atentatom jer im je tada poslata poruka da ne talasaju kako ne bi prosli kao Oliver. Svoditi sve te ljude na Vuciceve DB kriminalce je bolesno, to samo ide na ruku etnickom ciscenju i aboliranju Kurtija od sovinisticke prakse etnickog ciscenja koju sprovodi vec godinama.

 

Posle ovih poslednjih desavanja u Mitrovici shvatio sam dokle je to otislo na PPP, mada je bilo jasno vec posle Kovida i Ukrajine, moram da priznam da mi se forum van sporta konacno zgadio za sva vremena. Godinama ovde ljudi baronisu da predstavljaju bolju Srbiju. Ako je ovo bolja Srbija onda mogu samo da ponovim - napred Rio Tinto.

Ne treba njemu niko ali on ima sklonost da svakog ko pokaže imalo neke snage ili harizme pokušava da prevede na svoju stranu, i to vrlo uspješno, čisto jer ne voli da bilo šta raste bez njegove kontrole a i sujeta mu to ne dozvoljava. Doduše, stoji to da mu trenutno na sjeveru Kosova ne treba niko pošto je posao završen, eventualne galamdžije tamo će prepustiti Kurtiju, eventualno može da im malo pojača vidljivost kroz svoje medije čisto da bi nervirao i pravio frku, što je ionako sport na koji se svela aktivnost vlasti u Beogradu na teritorijama van centralne Srbije.

Edited by James Marshall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...