Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

ma ne mislim ja na te junake, nego na junačku tradiciju onih tvojih junaka na koje misliš kad spomeneš kukuruzišta a koji su štitili razna ognjišta pa sad računaju da bi možda mogli da krenu da beru kukuruze.a to da nije slučajno da je jedan od uslova eu integracije srbije istinska autonomija vojvodine, ne treba nikog iz pašaluka posebno da iznenađuje. kao, mnogo je jak vojvođanski ds lobi pa su zato požurili sa usvajanjem statuta. :D
Nemam ja svoje junake osim ako nisu iz stripova i bajki.Nije, nije. Ipak ti za svaki slucaj u kukuruze, mozda NATO zajebe. Vidis da nam prokletnici ukidose vize a Istinske Autonomije nigde ni od korova. Znas kako kazu stari lukavi Latini - Timeo DaNATOs et dona ferentes.
Link to comment
Nemam ja svoje junake osim ako nisu iz stripova i bajki.Nije, nije. Ipak ti za svaki slucaj u kukuruze, mozda NATO zajebe. Vidis da nam prokletnici ukidose vize a Istinske Autonomije nigde ni od korova. Znas kako kazu stari lukavi Latini - Timeo DaNATOs et dona ferentes.
:lol: je li, legendo, i sad ćemo čim su nam ukinuli vize da se svi preselimo u eu? polako, medvede beli, nemoj da se umoriš pre vremena. dug je put do konačnog odredišta.nego, nekako provejava kod tebe ta podela na ratnike iz pasivnih krajeva i lenjivce panonske. ne verujem da je to baš iz stripova ali dobro sad. Edited by melankolic
Link to comment

vreme, pisma citalaca:miloš baroš, elektronskom poštom"Glavni i sporedni"; VREME 983Baš sam pomislio da će Teofil Pančić, poznajući njegov opus, obraditi zanimljiviji deo rasprave oko statusa Vojvodine, kad on udario o Novome Sadu i o njegovom identitetu...Htedoh reći, naime, da je u debati oko toga šta treba da ima Vojvodina a šta ne, možda bilo zanimljivije kako se neke partije odnose upravo prema "identitetskim stvarima".Liga Nenada Čanka, tog aforističara u poslaničkoj klupi (on i Čotrić mogu poslanički klub da naprave) digla je glas protiv potencijalnog oduzimanja prava Vojvodini da ima glavni grad, VANU, striktnu teritoriju, javna preduzeća (bilo je još toga, ali i ovo je dovoljno za ilustraciju)...Neko bi pomislio da tako duhovit čovek i roker, Nenad Čanak, ne može da koristi argumentaciju zadrtih nacionalista i da identitet bazira na simbolima za koje inače tvrdi da su glupi i nedostojni kada govori o Srbiji i zbog čega mu aplaudiramo.Dakle, kada dođe trenutak da se "dele pare", setimo se i grada i zastave, i zemlje i grobova, svi pomalo postajemo konzervativni i "držimo se svoga".To je čini se bilo nuspojavskije od ovoga što je Teofil napisao u svojoj kolumni.

Link to comment
:lol: je li, legendo, i sad ćemo čim su nam ukinuli vize da se svi preselimo u eu? polako, medvede beli, nemoj da se umoriš pre vremena. dug je put do konačnog odredišta.nego, nekako provejava kod tebe ta podela na ratnike iz pasivnih krajeva i lenjivce panonske. ne verujem da je to baš iz stripova ali dobro sad.
Ja sam se, da si ti ziv, zdrav i revolucionaran, vec preselio, a za tebe se bojim ako bude visok kukuruz da neces videti seobu kad joj dodje vreme. A da je dug put, jeste, videces kad budes krenuo.Naravno da provejava razlika (ne podela) izmedju ratnika-pasivaca i ratnika-panonaca. Jedni se u slucaju revolucije zakopavaju u krompiriste drugi u kukuruziste. To je sustinska razlika u tipu revolucija.
Link to comment

Sad odgledah deo reprize sinocnje emisije.Pri cistoj svesti i zdravoj pameti izjavljujem: mirne duse bih ubio Slobodana Samardzica kada bih znao da necu snositi posledice.

Link to comment
Pri cistoj svesti i zdravoj pameti izjavljujem: mirne duse bih ubio Slobodana Samardzica kada bih znao da necu snositi posledice.
Da sam ja neko u ovoj zemlji iz ovih stopa bih te poslao na izučavanje Evropskih studija...Nego... čitam biografiju mu i upalo mi je par interesantnih detalja u oči:imejl adresa: liberos@eunet.yuPreko sto dvadeset naučnih čanaka i studija objavljenih u domaćim i inostranim časopisima i zbornicima; Edited by Lale Gator
Link to comment
Uuu, nije Kviskoteka, nego onaj sto gostuje cesto u Pescaniku. Slicno se zovu, pa sam pobrkao.
Kad je ovaj gostovo u Pescaniku?A meni su najsimpa ovi sto se ne bi bas lepo proveli u crkvenoj drzavi a rade sve da do nje dodje i brane je.Shvecka crkva nije razdvojena od drzave. istina. Cim se zove Church of Sveden.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...